Covid mapa
aktualizované 23.05.2022
Vstup v režime OTP
Krajina - umožňujúca vstup len očkovaným osobám
Obmedzený vstup
Krajina - neumožňujúca vstup
aktualizované 23.05.2022

Cestovanie a podmienky vstupu do Rumunska

Odoslať podmienky vstupu na e-mailOdoslať podmienky vstupu na e-mail

Cestovanie do Rumunska je pre Slovákov možné, pričom pre vstup do krajiny platí nasledovné:

Od 1. februára 2022 boli zmenené podmienky vstupu do Rumunska. Pre osoby prichádzajúce do Rumunska zo Slovenskej republiky to znamená, že sa na nich vzťahuje povinná 5-dňová domáca karanténa, ak po vstupe do krajiny nepredložia:

  • digitálny certifikát EÚ na COVID-19 alebo v prípade fyzických osôb, ktoré prichádzajú z krajín, ktorých orgány nevydávajú digitálne certifikáty Európskej únie o COVID-19 alebo kompatibilné dokumenty s týmito certifikátmi, doklad v papierovej alebo elektronickej forme, ktorý potvrdzuje očkovanie a od ukončenia kompletnej schémy uplynulo 10 dní,
  • alebo prekonanie choroby za posledných 180 dní pred vstupom do krajiny
  • alebo negatívny RT-PCR test na COVID-19 vykonaný najviac 72 hodín pred nástupom na palubu (pre cestujúcich prostriedkami verejnej dopravy) alebo vstupom na územie štátu (pre tých, ktorí cestujú vlastnými prostriedkami).

Z karanténneho opatrenia sú vyňaté deti mladšie ako 12 rokov.

Rumunsko vyžaduje najskôr 24 hodín pred vstupom do krajiny vyplnenie elektronického formulára (v prípade rodín formulár môže vyplniť jeden dospelý člen rodiny).

 

PODMIENKY NÁVRATU: 

Od 6. apríla 2022 sa ruší vyhláška, ktorou sa upravoval režim na hraniciach. Zaniká tak povinnosť registrácie na eHranici aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby. Návrat na Slovensko je teda možný bez akýchkoľvek obmedzení a to pre všetkých bez ohľadu na očkovanosť.

Dôležitá informácia:

Informácie o podmienkach vstupu do konkrétnej krajiny, tranzitu a podmienkach návratu na územie SR, sú aktuálne ku dňu a času zobrazenia webovej stránky. Vzhľadom na aktuálnu situáciu a možné zmeny týchto podmienok prijímané aj bez prechodných období, sú cestujúci povinní sledovať sami aktuálne podmienky vstupu do krajiny/krajín, kam majú zakúpený zájazd, vrátane krajiny prepravy, a podmienky návratu na územie SR a nesú plnú zodpovednosť za splnenie podmienok vstupu do týchto krajín a návratu. Za týmto účelom odporúčame sledovať hlavne podmienky vstupu zverejnené priamo jednotlivými štátmi a podmienky návratu zverejnené SR.

 

Destinácie

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR