Podmienky vstupu do Ruska

Slovenská republika je zaradená medzi krajiny, ktorých občania môžu vstupovať do Ruska bez ohľadu na účel cesty. Na občanov SR sa už nevzťahujú obmedzenia na prijímanie dokladov, vybavovanie a vydávanie víz do Ruska. Konkrétne podmienky udelenia vstupných víz je potrebné konzultovať s ruským veľvyslanectvom v Bratislave.

Pri vstupe do Ruska už nemusíte absolvovať PCR test na COVID-19. Rospotrebnadzor túto požiadavku zrušil 21. októbra tak pre občanov Ruskej federácie, ako aj pre cudzincov, ktorí do krajiny prichádzajú lietadlom alebo po mori. PCR test na COVID-19 po príchode do Ruska autom, autobusom, vlakom alebo pešo bol zrušený od 1. apríla. Jedinou povinnosťou ostalo vyplnenie cestovateľského dotazníka pre tých, ktorí prichádzajú lietadlom alebo po mori.

Vstup cudzincov do Ruska je možný letecky iba z tzv. bezpečných krajín, pre občanov SR sa odporúča letisko Schwechat.

 

PODMIENKY NÁVRATU: 

Od 6. apríla 2022 sa ruší vyhláška, ktorou sa upravoval režim na hraniciach. Zaniká tak povinnosť registrácie na eHranici aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby. Návrat na Slovensko je teda možný bez akýchkoľvek obmedzení a to pre všetkých bez ohľadu na očkovanosť.

Dôležitá informácia:

Informácie o podmienkach vstupu do konkrétnej krajiny, tranzitu a podmienkach návratu na územie SR, sú aktuálne ku dňu a času zobrazenia webovej stránky. Vzhľadom na aktuálnu situáciu a možné zmeny týchto podmienok prijímané aj bez prechodných období, sú cestujúci povinní sledovať sami aktuálne podmienky vstupu do krajiny/krajín, kam majú zakúpený zájazd, vrátane krajiny prepravy, a podmienky návratu na územie SR a nesú plnú zodpovednosť za splnenie podmienok vstupu do týchto krajín a návratu. Za týmto účelom odporúčame sledovať hlavne podmienky vstupu zverejnené priamo jednotlivými štátmi a podmienky návratu zverejnené SR.

 

Chcem ísť do Ruska