Covid mapa
aktualizované 05.12.2022
Vstup v režime OTP
Krajina - umožňujúca vstup len očkovaným osobám
Obmedzený vstup
Krajina - neumožňujúca vstup
aktualizované 05.12.2022

Cestovanie a podmienky vstupu do Južnej Kórei

Odoslať podmienky vstupu na e-mailOdoslať podmienky vstupu na e-mail

Cestovanie do Južnej Kórei je pre Slovákov možné, pričom podmienky pre vstup do krajiny sú nasledovné: 

  • Je potrebné sa minimálne 24 hodín pred príchodom do Kórejskej republiky registrovať v systéme K-ETA alebo pomocou mobilnej aplikácie K-ETA.
  • Všetci cestujúci do Kórejskej republiky musia mať pred cestou negatívny max. 48-hodinový PCR test alebo negatívny max. 24 hodinový antigénový test. 48 hodín, resp. 24 hodín sa počíta od času vykonania testu, nie od času vydania certifikátu o výsledku testu.

  • Deti do 6 rokov (v čase vstupu do krajiny) majú z povinnosti preukázať sa negatívnym PCR/antigénovým testom pred príchodom výnimku, povinnosť absolvovať PCR test po príchode sa však vzťahuje na všetkých, vrátane detí do 6 rokov.
  • Od 8. júna 2022 bola zrušená povinnosť absolvovať 7-dňovú karanténu/samoizoláciu pre všetky osoby prichádzajúce do Kórejskej republiky.
  • Cestujúcim bez testu nebude umožnený vstup do krajiny, resp. nástup do lietadla. PCR/antigénový test musí byť vyhotovený v anglickom alebo kórejskom jazyku, a vytlačený na papieri.

 

PODMIENKY NÁVRATU: 

Od 6. apríla 2022 sa ruší vyhláška, ktorou sa upravoval režim na hraniciach. Zaniká tak povinnosť registrácie na eHranici aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby. Návrat na Slovensko je teda možný bez akýchkoľvek obmedzení a to pre všetkých bez ohľadu na očkovanosť.

Dôležitá informácia:

Informácie o podmienkach vstupu do konkrétnej krajiny, tranzitu a podmienkach návratu na územie SR, sú aktuálne ku dňu a času zobrazenia webovej stránky. Vzhľadom na aktuálnu situáciu a možné zmeny týchto podmienok prijímané aj bez prechodných období, sú cestujúci povinní sledovať sami aktuálne podmienky vstupu do krajiny/krajín, kam majú zakúpený zájazd, vrátane krajiny prepravy, a podmienky návratu na územie SR a nesú plnú zodpovednosť za splnenie podmienok vstupu do týchto krajín a návratu. Za týmto účelom odporúčame sledovať hlavne podmienky vstupu zverejnené priamo jednotlivými štátmi a podmienky návratu zverejnené SR.

 

Destinácie

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR