Covid mapa
aktualizované 05.12.2022
Vstup v režime OTP
Krajina - umožňujúca vstup len očkovaným osobám
Obmedzený vstup
Krajina - neumožňujúca vstup
aktualizované 05.12.2022

Cestovanie a podmienky vstupu do Iránu

Odoslať podmienky vstupu na e-mailOdoslať podmienky vstupu na e-mail
Cestovanie do Iránu je pre Slovákov obmedzené, pričom podmienky pre vstup do krajiny sú nasledovné: 
 

Irán od 1. novembra 2021 obnovil vydávanie turistických víz na väčšine svojich zastupiteľských úradoch.

  • Od všetkých prichádzajúcich cudzincov starších ako 12 rokov (letecké spoločnosti môžu vyžadovať od starších ako 8 rokov) je vyžadované okrem negatívneho výsledku PCR testu, ktorý v dobe nástupu na cestu nie je starší ako 96 hodín, aj potvrdenie o plnom očkovaní (minimálne 2 týždne po druhej dávke). Certifikát musí byť v anglickom jazyku alebo osvedčený iránskym zastupiteľstvom alebo konzulátom. V prípade vykazovania príznakov COVID-19 môžu byť cestujúci po príchode podrobení opätovnému testovaniu a povinnej karanténe v zariadeniach iránskeho Ministerstva zdravotníctva až do získania výsledku testu.
  • Počas check-inu je tiež povinné predloženie vyplneného zdravotného COVID-19 formulára.

PODMIENKY NÁVRATU: 

Od 6. apríla 2022 sa ruší vyhláška, ktorou sa upravoval režim na hraniciach. Zaniká tak povinnosť registrácie na eHranici aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby. Návrat na Slovensko je teda možný bez akýchkoľvek obmedzení a to pre všetkých bez ohľadu na očkovanosť.

Dôležitá informácia:

Informácie o podmienkach vstupu do konkrétnej krajiny, tranzitu a podmienkach návratu na územie SR, sú aktuálne ku dňu a času zobrazenia webovej stránky. Vzhľadom na aktuálnu situáciu a možné zmeny týchto podmienok prijímané aj bez prechodných období, sú cestujúci povinní sledovať sami aktuálne podmienky vstupu do krajiny/krajín, kam majú zakúpený zájazd, vrátane krajiny prepravy, a podmienky návratu na územie SR a nesú plnú zodpovednosť za splnenie podmienok vstupu do týchto krajín a návratu. Za týmto účelom odporúčame sledovať hlavne podmienky vstupu zverejnené priamo jednotlivými štátmi a podmienky návratu zverejnené SR.

 

Destinácie

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR