Covid mapa
aktualizované 23.05.2022
Vstup v režime OTP
Krajina - umožňujúca vstup len očkovaným osobám
Obmedzený vstup
Krajina - neumožňujúca vstup
aktualizované 23.05.2022

Cestovanie a podmienky vstupu do Egypta

Odoslať podmienky vstupu na e-mailOdoslať podmienky vstupu na e-mail

Dovolenky v Egypte sú pre Slovákov možné, pričom pre vstup do krajiny platí nasledovné: 

  • očkovací certifikát proti COVID-19
  • alebo negatívny PCR test (nie starší ako 72hodín) alebo antigén test (nie starší ako 24 hodín). PCR aj antigénové testy musia obsahovať QR kód. Prípadne si môžete dať urobiť test na letisku v Hurghade za cenu 30 USD. 
  • deti mladšie ako 12 rokov sú od povinnosti očkovacích certifikátov alebo negatívnych PCR či ATG-testov oslobodené

Očkovací certifikát musí obsahovať:

1.) potvrdenie o očkovaní dvoma dávkami vakcíny (Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Sinopharm, Sinovac, Sputnik V, jedna dávka Johnson & Johnson). Akceptované sú vakcíny povolené WHO a 14 dní po úplnom očkovaní.
2.) QR kód
3.) musí byť v tlačenej forme a v anglickom jazyku

Očkovacie certifikáty budú kontrolované na letisku v Egypte.

Vykonávanie PCR-testu pred vstupom do Egypta je pre cestujúcich k dispozícii aj na letiskách v Šarm el-Šajchu, Hurgáde, Marsa Matrouh, Marsa Alam, Luxore a Tabe za poplatok 30 USD (odporúčame však vykonať test na Slovensku, vyhnete sa tak karanténe na hotelovej izbe počas čakania na výsledok testu).

Podľa nového nariadenia egyptského ministerstva zdravotníctva sa nariaďuje, aby všetci cestujúci prichádzajúci do Egypta sa zaregistrovali na oficiálnej webovej stránke https://visitegypt.gov.eg/ a to aspoň dva dni pred začiatkom cesty. V prípade, že nebude vyplnený online formulár, bude stále možné vyplniť papierové formuláre na palube pred príletom do Egypta. 

PODMIENKY NÁVRATU: 

Od 6. apríla 2022 sa ruší vyhláška, ktorou sa upravoval režim na hraniciach. Zaniká tak povinnosť registrácie na eHranici aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby. Návrat na Slovensko je teda možný bez akýchkoľvek obmedzení a to pre všetkých bez ohľadu na očkovanosť.

Dôležitá informácia:

Informácie o podmienkach vstupu do konkrétnej krajiny, tranzitu a podmienkach návratu na územie SR, sú aktuálne ku dňu a času zobrazenia webovej stránky. Vzhľadom na aktuálnu situáciu a možné zmeny týchto podmienok prijímané aj bez prechodných období, sú cestujúci povinní sledovať sami aktuálne podmienky vstupu do krajiny/krajín, kam majú zakúpený zájazd, vrátane krajiny prepravy, a podmienky návratu na územie SR a nesú plnú zodpovednosť za splnenie podmienok vstupu do týchto krajín a návratu. Za týmto účelom odporúčame sledovať hlavne podmienky vstupu zverejnené priamo jednotlivými štátmi a podmienky návratu zverejnené SR.

 

Destinácie

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR