Pred letom do USA a Írska je potrebný negatívny test

CK SATUR - 13.01.2021

Krajiny reagujú na pandemickú situáciu vo svete a upravujú svoje podmienky. V januári sa rozhodli pre zmenu aj Spojené štáty americké a Írsko.

Do USA s negatívnym PCR testom

Od 26. januára sa budú musieť všetci cestujúci pred letom do Spojených štátov preukázať negatívnym výsledkom testu na koronavírus. Pričom test nebude môcť byť starší ako 72 hodín. Oznámilo to v noci na stredu americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). "Testovanie nevylučuje všetky riziká, no v kombinácii s ďalšími preventívnymi opatreniami, ako je nosenie rúšok či dodržiavanie bezpečných rozstupov, môže zvýšiť bezpečnosť cestovania," uviedol riaditeľ CDC Robert Redfield. 

Írsko upravuje pravidlá

Aj Írsko sa rozhodlo rozšíriť podmienky, ktoré v súčasnosti platiia pre občanov Veľkej Btiránie a Juhoafrickej republiky, aj na ďalšie krajiny. Pred vstupom do krajiny bude od soboty 16. januára vyžadovať od všetkých cestujúcich negatívny test, nie starší ako 72 hodín. Cestujúci z Veľkej Británie a JAR budú po príchode do Írska musieť podstúpiť 14-dňovú karanténu aj v prípade, že výsledok ich testu na koronavírus bude negatívny.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR