Na pláže Stredozemného mora sa vracia život

CK SATUR - 21.05.2020

Po mesiacoch strávených doma – v karanténe, sa postupne na pláže Grécka a Francúzska vracajú domáci obyvatelia. Musia však rešpektovať viacero pravidiel.

V Grécku sa znovu otvorilo viac ako 500 pláží

Vládne nariadenia ustanovujú, že na ploche 1 000 metrov štvorcových sa môže zdržiavať maximálne 40 osôb. Medzi jednotlivými slnečníkmi musí byť minimálne štvormetrová vzdialenosť. Pre Grécko je mimoriadne dôležité dosiahnuť rovnováhu medzi ochranou ľudí pred COVID-19 a opätovným otvorením krajiny pre návštevníkov, pretože cestovný ruch tvorí asi pätinu hospodárskej produkcie krajiny.

Pláž myrtos na kefalóniiGrécke pláže otvorili zatiaľ pre domácich návštevníkov. Foto: pixabay.com

Pokiaľ ide o francúzske pláže, pravidlá sa líšia

Pláže na severe Francúzska a pozdĺž pobrežia Stredozemného mora sa znovu otvorili ľuďom žijúcim v tzv. Zelených zónach, kde je infekcia nízka. Ľudia majú povolené plávať, chytať ryby a surfovať za predpokladu, že dodržiavajú sociálny dištanc, ale je zakázané opaľovať sa alebo leňošiť na pláži niekoľko hodín.

Väčšina pláží v Taliansku je v súčasnosti uzavretá

Až regionálni a miestni úradníci sa rozhodnú, kedy ich otvoria. Ak tak urobia, slnečníky musia byť umiestnené vo vzdialenosti 4,5 metra, sprchy a bary musia byť dezinfikované a v rušných oblastiach musí byť umiestnený dezinfekčný gél. V stredisku Jesolo testujú aj technológie - slnečníky ovládajú pomocou diaľkového ovládača, skrinky a toalety sa otvárajú pomocou elektronických náramkov a kúpeľne sa dezinfikujú samy. Aj pre Taliansko je nesmierne dôležité obnoviť cestovný ruch, ktorý zamestnáva 15% obyvateľstva.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR