Maďarsko umožní Slovákom vstup na 24 hodín

CK SATUR - 22.05.2020

Maďarská vláda od dnešného rána umožní občanom Slovenskej republiky vstup na územie Maďarska na 24 hodín bez nutnosti karantény. Oznámil to vo štvrtok na Facebooku minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Podľa šéfa diplomacie ide o reakciu na kroky slovenskej vlády, ktorá od štvrtka umožnila svojim občanom na 24 hodín vycestovať do susedných krajín - vrátane Maďarska - bez nutnosti absolvovania karantény po návrate.

"Tým sa otvorila možnosť na stretnutie rodín a komunít žijúcich v prihraničnom pásme, preto kabinet rozhodol, že od piatka rána umožníme slovenským občanom na jeden deň vstúpiť na územie Maďarska," uviedol Szijjártó s tým, že Slovensko pristupovalo k pandémii koronavírusu úspešne a podobne ako Maďarsko dokázalo udržať nízky počet nakazených.    

Tipy na výlety do 24 hodín

Ak sa rozhodnete pre stretnutie s príbuznými za hranicami, môžete spojiť príjemné s ešte príjemnejším - vybrať sa spoločne na prechádzku prírodou. Potrebovať budete formulár - na stiahnutie tu.

Dvojjazyčná Šoproň

Mesto Šopron je druhé najbohatšie mesto na historické pamiatky v Maďarsku. Dôvodov na návštevu mesta je hneď niekoľko. V okolí sa pestuje červené a biele víno. Obyvatelia mesta sú preslávení svojou pohostinnosťou a vernosťou, čo symbolizuje Brána vernosti. Mesto sa nachádza v prírodnom prostredí, čo ponúka rôzne možnosti napríklad návštevu Neziderského jazera. Mesto je oficiálne dvojjazyčné, hovorí sa tu maďarsky aj nemecky.

Termálne jazero Hévíz

Najväčšie biologicky aktívne prírodné termálne jazero na svete, bolo známe už starým Rimanom, prvé spomienky majú vyše 2000 rokov. Voda má liečivé účinky a každých 72 hodín sa úplne vymení. Je obkolesené 50 ha lesom, ktorý zaručuje nezvyčajnú, jedinečnú mikroklímu. Teplota vody jazera je výsledkom zmiešania studených a teplých prameňov vyvierajúcich z hĺbky zeme. V lete dosahuje teplotu 33 - 35°C, v zime 26 - 28°C, v závislosti od počasia.

Levanduľové mestečko Tihany

Malebné mestečko Tihany je od Bratislavy vzdialené necelé 3 hodiny cesty autom. Rovnomenný polostrov, ktorý na severovýchodnej strane vbieha do jazera patrí k perlám Balatonu a rozprestiera sa na východnej strane polostrova na 80 metrov vysokom návrší, odkiaľ sa naskytá jeden z najkrajších výhľadov na celý Balaton. Mestečko sa spája aj s levanduľou, ktorej festival sa koná každoročne.

Zdroj: TASR

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR