Dovolenka v Chorvátsku po novom

CK SATUR - 16.06.2020

Chorvátske more je jedno z TOP 5 najčistejších morí v Európe a krajina robí všetko preto, aby bola aj medzi najbezpečnejšími destináciami. Na čo sa treba pred cestou pripraviť a aké opatrenia platia pre hotely?

Dobro došli, privítanie, ktoré dostáva teraz, po mesiacoch neistoty a obáv, nový význam. Spomedzi 16 krajín, ktoré boli označené ako bezpečné je Chorvátsko pre mnohých, prvou voľbou na dovolenku pri mori, bez nutnosti absolvovať let, či prekonávať jazykovú bariéru.

Na čo nezabudnúť pred cestou?

Ak sa rozhodnete vybrať do Chorvátska individuálne, odporúčame ešte pred cestou vyplniť formulár na stránke entercroatia.mup.hr. Do formuláru sa zadávajú všetky informácie potrebné pre prekročenie hranice za všetky osoby cestujúce autom. Po predložení pasu, resp. občianskeho preukazu sa údaje prepoja. Zároveň po jeho vyplnení vám do mailu prídu informácie ohľadom platných epidemiologických opatrení v krajine. V prípade, že formulár nevyplníte vopred, dá sa tak spraviť aj priamo na hraničnom priechode do Chorvátska cez aplikáciu, no treba počítať so zdržaním v osobitnom pruhu určenom preto tento účel.

Čas na hraniciach ušetríte aj v prípade, že sa rozhodnete pre cestu autobusom s cestovnou kanceláriou, nakoľko tá sa o rýchly vstup a bezproblémový check in postará za vás.

Video: Ako bude vyzerať leto 2020 v Chorvátsku?

Ubytovanie na súkromí vs. v hoteli

V rámci hygienických opatrení je bezpečnejšie cestovať do hotelov, pretože kladú väčší dôraz na hygienu a dodržiavanie hygienických opatrení, prebiehajú v nich pravidelné kontroly a pri nedodržiavaní hygienických pravidiel ich môžu zavrieť.


Inšpirujte sa: Turistický sprievodca Chorvátskom


V súčasnosti prebieha v Chorvátsku veľká kontrola čistoty mora a jeho vhodnosti na kúpanie. Pričom treba spomenúť, že chorvátske more sa, čo sa týka čistoty opakovane objavuje medzi TOP 5 najčistejšími morami a jazerami v Európe, spolu s Cyprom, Maltou, Rakúskom a Gréckom

Aj CK SATUR ako garant hygienickej bezpečnosti

Zároveň aj naša cestovná kancelária pripravila v spolupráci s hygienikom, hygienický protokol pre ubytovacie zariadenia a transfery, ktoré vyžadujeme, aby naši partneri v Chorvátsku dodržiavali. Z platných opatrení vyberáme:

  • zvýšená frekvencia upratovania izieb a spoločných priestorov
  • bazény majú zo zákona používať prostriedky, ktoré sú hypoalergénne,
  • niekoľkokrát denne sa musia dezinfikovať ležadlá pri bazéne,
  • animátori musia skontrolovať deti pred prijatím do miniklubu.
  • vzdialenosť ležadiel, osušiek medzi sebou by mala byť 1,5m – rodina môže byť spolu.

„Po dohode s delegátom je možné dohodnúť aj individuálne čistenie izieb a výmenu uterákov. Ďalšou nespornou výhodou prítomnosti delegáta, je znalosť miestnych lekárskych stredísk, lekárov, ale aj pláží, na ktorých budete mať súkromie,“ uvádza naša delegátka Jana Domič, a dodáva: „Cestovný ruch je pre Chorvátov veľmi dôležitý, preto sa pre jeho podporu rozhodli zachovať tzv. zimné mimosezónne ceny, praxi to znamená, že diaľničné poplatky, reštaurácie i obchody majú ceny nižšie a zároveň hotely poskytujú zľavnené pobyty. Dokonca aj vstupy na Plitvické jazerá, či do múzeí v Dubrovníku sú nižšie.“

Aj reštaurácie upravujú svoje služby. Klasické jedálne listky nebudú k dispozícii. Pred reštauráciami a v reštauráciách na viacerých miestach, budú dostupné veľké jedálne lístky a/alebo informuje zákazníkov o ponuke časník.

Aj preplnené destinácie tento rok stoja za návštevu

Práve Dubrovník, prípadne ostrov Hvar sú posledné roky známe ako cieľové destinácie pre turistov z celého sveta, najmä Ameriky, Austrálie – tých tu tento rok neočakávajú. Preto je táto sezóna ideálnym časom aj na poznávanie historickej stránky, ši prírodných krás pobrežia slovenského mora.

„Dovolenka, akú si zaslúžite, je bližšie, než ste dúfali“, tak znie motto Chorvátska pre túto sezónu a my len dodáme, že ak sa rozhodnete pre Chorvátsko s nami, pridáte sa k množstvu spokojných klientov, ktorí sa opakovane a radi vracajú k slovenskému moru.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR