Cyprus otvára hranice 20 krajinám, vrátane Slovenska

CK SATUR - 23.05.2020

Cyprus od 9. júna obnoví komerčné lety z krajín s nízkym výskytom koronavírusu. Oznámil to v piatok cyperský minister dopravy Jannis Karusos.

Ktoré krajiny sú v prvej dvadsiatke?

Komerčné lety Cyprus obnoví len postupne, pričom od 9. júna do nej budú môcť prichádzať ľudia z približne 20 menších európskych krajín, ktoré sú rozdelené na dve skupiny. V tej prvej figuruje aj Slovensko a spolu s nami Rakúsko, Maďarsko, Grécko, Malta, Bulharsko, Nórsko, Fínsko, Slovinsko, Dánsko, Nemecko a Litva. V druhej skupine sú zase Česko, Poľsko, Švajčiarsko, Chorvátsko či Estónsko.

Najskôr s potvrdením

Od 9. júna tak budú môcť prichádzať ľudia oboch skupín a to s potvrdením, že v ostatných troch dňoch boli negatívne otestovaní na koronavírus. Od 20. júna už takéto potvrdenie budú potrebovať len ľudia z druhej skupiny krajín. Komerčné lety z iných štátov na Cypre ešte tak skoro nepovolia. Výnimkou budú len repatriačné lety.


Inšpirujte sa: Turistický sprievodca Cyprus


Cyprus zakázal komerčné lety 21. marca v rámci obmedzení, ktoré prijal na zmiernenie šírenia koronavírusu. Cestovný ruch sa na tvorbe cyperského HDP podieľa približne 15 percentami. Ostrovnú krajinu minulý rok navštívilo približne 3,97 milióna turistov, pričom očakávajú, že v tomto roku toto číslo poklesne o 70 percent. Hotely sa na Cypre môžu znovu otvoriť od 1. júna.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR