Ako bude vyzerať letná dovolenka a cestovanie od mája?

CK SATUR - 09.04.2021

Obľúbené dovolenkové destinácie sa už pripravujú na letnú sezónu – Turecko, Grécko i Chorvátsko už svoje pravidlá pre vycestovanie predstavili. Ako bude vyzerať dovolenka v lete, ale aj to, či sa zákaz cestovania za rekreáciou ukončí ako je naplánované, sa dozviete v článku.

Jednotné pravidlá a covid pasy

Hlavným nástrojom na uľahčenie cestovania v rámci Európskej únie sa stanú covid pasy. V nich bude uvedený údaj o absolvovaní očkovania, ako aj výsledku PCR, antigénového testovania, prípadne o prekonaní ochorenia covid-19. Vycestovať tak bude možné, aj keď ste očkovanie neabsolvovali, vždy s ohľadom na podmienky krajiny, do ktorej sa plánujete vybrať. Zároveň jednotlivé krajiny EÚ dostali možnosť si upraviť požiadavky na prijímanie zaočkovaných rôznych druhov vakcín.

Deti a cestovanie za hranice

Spomínané covid pasy vysoko pravdepodobne nebudú potrebovať na vycestovanie deti do 15 rokov. Pre tie by mohli platiť obdobné pravidlá, ako je to v prípade školskej dochádzky, a teda, absolvovanie testu jedného z rodičov v spoločnej domácnosti. V prípade detí starších ako 16 rokov tieto už môžu absolvovať PCR alebo antigénový test a tiež sa predpokladá, že časom sa budú očkovať aj tieto vekové kategórie.

Dobrá správa na záver: Zákaz cestovať sa zrejme nebude predlžovať

Letná dovolenka tak naberá reálne kontúry, ale ako to bude s cestovaním v máji? Aktuálne platný zákaz cestovania za účelom rekreácie by sa mal skončiť 28. apríla. „Nepredpokladá sa jeho predlžovanie“, uviedol tak štátny tajomník Martin Klus a dodal: „Dobré správy pribúdajú a verím, že sa bude dať cestovať.“

 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR