Najkrajšie španielske metropoly

Španielsko

4 8 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
8 5

Palác Aljaferia, Zaragoza, poznávací zájazd, Španielsko
Valencia, poznávací zájazd, Španielsko
Gotická štvrť, Barcelona, poznávací zájazd, Španielsko
Gotická štvrť, Barcelona, poznávací zájazd, Španielsko
Palác umenia, Valencia, poznávací zájazd, Španielsko
Valencia, poznávací zájazd, Španielsko
Cibeles, Madrid, poznávací zájazd, Španielsko
Kostol San Jeronimo, Madrid, poznávací zájazd, Španielsko
Gotická štvrť, Barcelona, poznávací zájazd, Španielsko
Víťazný oblúk, Barcelona, poznávací zájazd, Španielsko
Palác Aljaferia, Zaragoza, poznávací zájazd, Španielsko
Staré mesto, Toledo, poznávací zájazd, Španielsko
Katerdála, Toledo, poznávací zájazd, Španielsko
Predaj masa na trhu, poznávací zájazd, Španielsko
Video – Madrid - TA3 za hranicami

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Najkrajšie španielske metropoly sa sa majú čím pýšiť: katalánska metropola Barcelona pamiatkami secesného umenia geniálneho architekta Gaudího a neopakovateľnou atmosférou, metropola Aragónska Zaragoza nádhernými renesančnými šľachtickými palácmi, mudéjarskými kostolmi a arabským palácom Aljaferia, Madrid svetovými múzeami a Valencia unikátnym spôsobom ako sa v meste snúbi umenie stredoveku s najmodernejšou architektúrou.

8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

7 x v hoteli 3*

Stravovanie

7 x polpenzia

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Barcelona – Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, 7 x ubytovanie s polpenziou v hoteli 3*/4*, dopravu v  podľa programu, sprievodcu CK. Servisné poplatky.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 189 EUR, za vstup do Sagrady Familie vrátane prehliadky s miestnym sprievodcom 29 EUR, za vstup do Parc Güell 12 EUR (odporúčame objednať pri kúpe zájazdu). Ostatné vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Doprava

Letecká, autobus, resp. mikrobus počas okruhu.

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko do Viedne, odlet do Barcelony, transfer z letiska do hotela na pobreží Costa Brava/Costa Maresme, ubytovanie, večera.

2. deň

Raňajky, odchod na celodenný výlet do Barcelony. Prehliadka mesta – dnes spoznáme pamiatky secesného umenia ako ich zanechal geniálny katalánsky architekt Gaudí: Sagrada Família – novogotický chrám Svätej rodiny, ktorý sa stal symbolom Barcelony  elegantný bulvár Passeig de Grácia s ďalšími významnými Gaudího stavbami ako Casa Batlló, rozprávkovo koncipovaný dom so strechou pripomínajúcou chrbát obrovského jaštera a stĺpy dole nohy slona či Casa Milá, prezývaná la Pedrera. Nahliadneme do uzulinkých uličiek “gotickej” Barcelony a prejdeme sa po najživšej promenáde mesta – La Rambla, kde zažijeme pravú barcelonskú atmosféru. Uvidíme aj ďalšie zaujímavé miesta: vrch Montjuic námestia Plaça d´Espanya a Plaça de Catalunya, nový prístavný komplex Moll d´Espanya,  Plaça Portal de la Pau so sochou Krištofa Kolumba Palau Gűell – prvá stavba na objednávku Gaudího Plaça Reial – Kráľovské námestie obkolesené palmami Plaça Sant Jaume s radnicou a sídlom katalánskej vlády bazilika sv. Eulálie a katedrála Santa Maria del Mar Palác Reial Major – sídlo barcelónskych grófov. Návrat na ubytovanie. Večera.
1

Barcelona

Barcelona, Španielsko

HistóriaKultúra

Druhé najväčšie mesto Španielska, Barcelona je úžasné mesto s množstvom múzeí, galérií s bohatým výberom kultúrnych podujatí. Nachádza sa na severo-východnom pobreží Španielska. Návšteva Barcelony poteší nielen milovníkov histórie či futbalu, ale aj tých čo obľubujú diskotéky a zábavu. V najstaršej časti mesta Ciutat Vella sú takmer všetky historické pamiatky (Bazilika Santa Maria del Mar, námestie Plaça Sant Jaume, ulica La Rambla, L'Aquarium, ZOO) a múzeá (Múzeum mesta Barcelona, Múzeum erotiky, Picassovo Múzeum, Múzeum moderného umenia). 

Viac Menej
2

Sagrada Família

3

Casa Batlló

4

Casa Milá

5

La Rambla

6

Montjuic

3. deň

Raňajky, odchod na poldenný výlet do Girony, ktorá je centrom rovnomenného regiónu s dokonalou polohou na brehoch rieky Ter a Onyar. Historické centrum mesta je sieťou úzkych šarmantných uličiek, námestí a elegantných palácov a nábrežie vyzerá ako to v slávnej Florencii. Dokonca tu nájdeme aj zaujímavý most – betónový monolit má v najužšom mieste v strede nad riekou hrúbku len 25 cm. Okrem farebného nábrežia v Girone môžeme obdivovať gironskú katedrálu s najširšou gotickou loďou na svete (širšia je len loď chrámu sv. Petra v Ríme). Popoludní odchod do Figueres, možnosť návštevy múzea Salvadora Dalího. Návrat do hotela, večera.
7

Girona

Girona, Španielsko

Kultúra

Girona, ktorá sa nachádza 100 kilometrov od Barcelony v severovýchodnom Katalánsku, patrí medzi miesta s najbohatšou históriou v Španielsku. Cez mesto preteká rieka Onyar, ktorá je súčasťou starého mesta. Charakter mesta dotvára aj druhá rieka Ter, ktorá obmýva park  de la Devesa. Mesto založili Rimania, neskôr padlo do rúk Maurov a potom Frankov, aby nakoniec zakotvilo pod správou Barcelony. Návštevníkov láka svojou nádhernou architektúrou, na ktorej badať vplyvy rôznych kultúr a náboženstiev. V mestských častiach Staré a Nové mesto nájdete mnoho príležitostí na príjemné splynutie s davom a pozorovanie miestneho života a kultúry.

Viac Menej

4. deň

Raňajky, odchod do Zaragozy – nádherného historického mesta a metropoly Aragónska, ktoré sa pýši krásnymi renesančnými šľachtickými palácmi. Dominantou mesta je bazilika Panny Márie, katedrála La Seo a arabský opevnený palác Aljafería z 11.stor. - veľkolepá ukážka maurskej architektúry. Po prehliadke mesta (Katedrála, námestie Santa María del Pilar, mudéjarské kostoly,  mestská tržnica) odchod na ubytovanie. Večera.
8

Zaragoza

Zaragoza, Španielsko

HistóriaKultúra

Príbeh Zaragozy sa začal písať približne v 1. storočí pred Kristom. O presnom roku neexistujú záznamy, vieme však, že sa v tých časoch nazývala Caesaraugusta. Počas dejín mesta sa v jeho blízkosti odohrali dve veľké vojny, po každej  sa však dokázalo pozviechať a Zaragoza sa dokonca zaradila k najvýznamnejším mestám Španielskeho kráľovstva. V súčasnosti návštevníkom ponúka nielen pamiatky, ale najmä výbornú zábavu založenú na tradíciách. Najživšou časťou mesta je Tubo v historickom centre. Úzke uličky tu lemujú pôvodné vysoké mestské domy, kde sa dnes nachádza veľké množstvo tapas barov, reštaurácií a podnikov s tradičnou hudbou a tanečníkmi flamenga. Nájdete tam tiež reštauráciu Casa Lac, ktorá je otvorená od roku 1825 a patrí medzi najstaršie v Európe.

Viac Menej

5. deň

Raňajky, odchod do Madridu, okružná jazda a prehliadka mesta – Plaza de Espaňa, ktoré pripomína slávneho spisovateľa Cervantesa prostredníctvom súsošia jeho románových hrdinov – Dona Quijota a verného sluhu Sancha; exteriéry Kráľovského paláca, prestavaného z bývalej arabskej pevnosti, Plaza Mayor – námestie námestí, centrum života Habsburgovcov 17. storočia, historické budovy, obchodíky, terasy a niečo pod zub v tapas baroch. Hneď v blízkosti je Puerta del Sol (Slnečné námestie) a nakoniec zostáva Gran Vía – hlavná ulica a súčasne najmodernejšia časť mesta. Návrat na ubytovanie a večera.
9

Plaza de Espaňa

Plaza de Espaňa, Španielsko

HistóriaKultúra

Plaza de España je jedno z najväčších španielskych námestí a v jeho blízkosti sa nachádza aj významný Kráľovský palác. Uprostred námestia stojí pamätník španielskeho novelistu, básnika a dramatika Miguela de Cervantes, ktorého kamenná socha hľadí na bronzové sochy Dona Quijota a Sancha Panza. Po stranách sú dve kamenné sochy žien, reprezentácia "pravých lások" Dona Quijota: jedna je prostá dedinská žena Aldonza Lorenzo a druhá krásna imaginárny Dulcinea del Toboso.

Viac Menej
10

Kráľovský palác v Madride

11

Plaza Mayor

12

Gran Vía

6. deň

Raňajky, pokračovanie prehliadky mesta, možnosť návštevy galérie El Prado. Popoludní odchod do Valencie, ubytovanie  a večera.

7. deň

Raňajky, prehliadka Valencie – mesta, v ktorom sa unikátnym spôsobom snúbi umenie stredoveku s modernou architektúrou. Milovníkom zelene sa budú páčiť záhrady, parky a aleje stromov, vybudované v bývalom koryte rieky Turia; kto rád obdivuje historické budovy, starodávne brány, hradby, kostoly a námestia, tiež si príde na svoje. Prehliadka starobylého centra, ktoré odhaľuje románske, gotické a renesančné dedičstvo UNESCO, vrátane ikonickej budovy La Lonja zo 16. storočia, katedrály Seu s 51 m vysokou vežou Micalet, z ktorej je nádherný výhľad na celé mesto. Odchod do Barcelony, ubytovanie, večera.
13

Valencia

Valencia, Španielsko

HistóriaKultúra

Valencia leží na západnom pobreží Španielska a patrí spolu s Madridom a Barcelonou medzi najväčšie mestá. Miestny prístav je najväčším v Stredozemnom mori a piatym najväčším v Európe. Túto pôvodne rímsku kolóniu založili už v roku 138 pred Kristom. Nachádza sa tu množstvo historických budov a starovekých pamiatok, vďaka ktorým je Valencia tak obľúbená medzi turistami. Za návštevu rozhodne stojí katedrála, mestské brány Torres de Serranos, Torres de Quart, gotická budova Llotja de la Seda zapísaná na zozname UNESCO. Vo Valencii je množstvo múzeí a galérií, najslávnejšie z nich je Museu de Belles Arts de València (Múzeum výtvarných umení ).

Viac Menej

8. deň

Raňajky, transfer na letisko v Barcelone, po prílete do Viedne transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Chris Chilová

Chris Chilová

Moje motto:" S úsmevom ide všetko ľahšie. :)"

Cestovanie a sprevádzanie je pre mňa obrovské privilégium. Spoznávaním nových kultúr sa nám rozširujú obzory, stávame sa tolerantnejšími a otvorenejšími. Ja som vďačná za každú cestovateľskú skúsenosť a za možnost spoznať množstvo zaujímavých a inšpiratívnych ľudí. Každá krajina ktorú som navštívila sa mi určitým ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Španielske kráľovstvo je jednou z dvanástich európskych monarchií. Ponúka množstvo jedinečných prírodných scenérií, historických pamiatok a nezameniteľných tradičných chutí. Zaujímavé je tiež svojou kultúrou a jedinečným spôsobom života. Aj preto je táto krajina hôr, pláží, futbalu, paelly, flamenca a siesty treťou najnavštevovanejšou destináciou na svete. 

 

Hlavné mesto: Madrid
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR