Farby toskánskeho vína

Toskánsko

5 8 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
8 5

Toskánska krajina, poznávací zájazd, Taliansko
Ostatné Farby toskánskeho vína
Ostatné Farby toskánskeho vína
Ostatné Farby toskánskeho vína
Ostatné Farby toskánskeho vína
Ostatné Farby toskánskeho vína
Ostatné Farby toskánskeho vína
Ostatné Farby toskánskeho vína
Ostatné Farby toskánskeho vína
Ostatné Farby toskánskeho vína
Video – Toskánsko - TA3 za hranicami

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Pre seniorov 55+

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Malebné Toskánsko je najznámejším a pravdepodobne najdôležitejším vinárskym regiónom Talianska, pričom miestne vína rozhodne patria medzi svetovú špičku. Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano, Chianti sú pojmami a z každého z nich ochutnáme. Gurmáni si prídu na svoje na typických toskánskych obedoch a milovníci histórie si nenechajú ujsť prehliadku starobylej Sieny.

5-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

4x v hoteli 3*.

Stravovanie

4x raňajky, 3x 4-chodové gurmánske obedové menu.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 4x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, 3x 4-chodové gurmánske obedové menu, 3x ochutnávku vína, 1x ochutnávku olivového oleja a grappy, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 114 EUR, za 4 večere 98 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Doprava

Autokarová.

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 06:00 h), tranzit cez Rakúsko, ubytovanie v okolí Sieny, fakultatívne večera.

2. deň

Raňajky. Odchod do Sieny na prehliadku historického centra, pri ktorej určite nevynecháme Palazzo Publico s vežou Torre del Mangia, odkiaľ je výhľad na námestie Piazza del Campo. 4-chodový obed v typickej talianskej reštaurácii nás posilní na prehliadku kamenného mestečka San Gimignano. Ochutnáme víno Chianti, taliansky destilát - grappa a naučíme sa rozoznávať najkvalitnejšie talianske olivové oleje. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.
1

Siena

Siena, Toskánsko

Fakultatívny výletHistóriaKultúra

Je pravdepodobne najkrajšie talianske stredoveké mesto. Srdcom mesta je jeho centrálne námestie známe ako Il Campo, známe na celom svete pre slávne dostihy Palio, ktoré sa konajú na námestí dvakrát za leto. Hovorí sa, že mesto bolo založené Seniusom - synom Remusa, jedného z dvoch legendárnych bratov a zakladateľov Ríma. Preto je v embléme mesta vlčica, ktorá dojčí Remusa a Romulusa.

Viac Menej
2

San Gimignano

3. deň

Po raňajkách navštívime Montepulciano, z ktorého hradieb je pekný výhľad na Umbriu, južné Toskánsko a vinohrady, kde sa pestuje hrozno na víno Nobile. Jeho chuť a vôňu sami posúdime pri ochutnávke v historickej pivničke. Ďalej sa presunieme do dedinky Pienza, kde si v miestnej reštaurácii pochutíme na výdatnom toskánskom obede. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.
3

Montepulciano

Montepulciano, Taliansko

HistóriaKultúra

Montepulciano je stredoveké renesančné mesto v talianskej provincii Siena v južnom Toskánsku. Mesto je známe svojimi gurmánskymi špecilitami - vínnymi omáčkami, syrom, cestovinami, šošovicou a medom. No známe je aj víno z tejto oblasti. Hlavná ulica Montepulciano je dlhá 1,5 km od Porta al Prato po námestie Piazza Grande na vrchole kopca. Mesto je známe svojou bezmotorovou zónou.

Viac Menej
4

Víno Nobile

5

Pienza

4. deň

Raňajky, návšteva kláštora Monte Oliveto Maggiore, presláveného freskami Signorelliho a Sodomy. Pokračovanie do mestečka Montalcino, ležiaceho v údolí Orcia, obkoleseného vinicami, kde dozrieva hrozno na červené víno Brunello, ochutnávka.  Po nej nás čaká ďalší gurmánsky zážitok v podobe 4-chodového menu.  V popoludňajších hodinách návšteva románskeho kostola Sant´Antimo.  Ubytovanie, fakultatívne večera.
6

Montalcino

Montalcino, Taliansko

HistóriaKultúra

Južne od mesta Siena sa nachádza rozprávkové mesto na kopci, ktoré je obkolesené opevnenými hradbami a z vrchu naňho dohliada mohutný stredoveký hrad. Montalcino, západne od mesta Pienza, je nádherné mestečko ponorené do prírodného parku Val d'Orcia, známe po celom svete výrobou červeného vína Brunello. Mesto sa už od 16. storočia výrazne nezmenilo a preto v ňom panuje príjemná historická atmosféra. Malebné olivové háje, vidiecke cesty, skvelé víno a farebné kvety - to je Montalcino.

Viac Menej
7

Sant´ Antimo

5. deň

Raňajky, odchod na Slovensko. Návrat vo večerných hodinách.
8

Florencia

Florencia, Toskánsko

Fakultatívny výletHistóriaKultúra

Kolíska talianskeho humanizmu a renesancie, ktorá je spätá s najznámejšími umelcami a vedcami Talianska, ako napríklad Botticelli, Michelangelo alebo Leonardo da Vinci. Múzeá, paláce a kostoly patria medzi najväčšie umelecké poklady sveta. Okrem histórie majú návštevníci možnosť ochutnať vynikajúcu taliansku kuchyňu alebo vína.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Klimatický diagram

Toskánsko je región, ktorý sa nachádza v srdci Talianska a disponuje naozaj všetkým, čo na letnej dovolenke v Taliansku potrebujete. Nádherné pláže sú samozrejmosťou, niektoré sú obklopené aj píniovými hájikmi, takže ani slnečníky nebudú potrebné. Ak sa vám morská voda náhodou zunuje, Toskánsko ponúka riešenie – vyberiete si aquaparky, termálne kúpele alebo sa pozriete radšej na zasnežené vrchy hôr v blízkosti mesta Lucca? Máte chuť na umenie, prípadne by ste chceli vidieť najkrajšie talianske mesto? Nech sa páči, Florencia vás očakáva s otvorenou náručou. Považujete sa za gurmána a k vychutnávaniu krásnej architektúry potrebujete aj pohár naozaj dobrého vína? Vitajte v krajine vychýrenej svojím vínom, spomenieme len známe Chianti Classico. Veď už dávni Etruskovia (mimochodom, pamiatky na nich nájdete v krajine aj dnes) nazývali Toskánsko „Enotria“, v preklade „zem vína“. Jedna legenda dokonca tvrdí, že tri staré toskánske mestá – Castellina, Radda a Taille, založili politickú stranu liga del Chianti. Víno je jedným z hlavných potravín toskánskej kuchyne. Okrem neho do „základnej štvorky“ patrí extra panenský olivový olej, chlieb a rôzne druhy mäsa. Takto vzniká množstvo delikates, s ktorými sa stretnete aj na rôznych festivaloch a slávnostiach organizovaných v Toskánsku. Vyberte sa do tohto nádherného kraja a vychutnajte si všetko, čo vám ponúka.

Taliansko má veľmi dobre vybudovanú sieť železníc, ktoré sa tiahne pozdĺž celého pobrežia. Takmer všetky letoviská sú spojené miestnou železnicou, vedúcou tesne popri pobreží. Klientom, ktorí uprednostňujú pohodlie, zabezpečíme leteckú dopravu priamym letom z Viedne do Florencie.

AGROTURISTIKA V TOSKÁNSKU
Prázdniny v Toskánsku bol vždy romantický sen tých, ktorí milujú cestovanie. Stovky nádherných kamenných domčekov, ktoré v minulosti obývali poľnohospodári, boli kompletne zrekonštruované s bazénom a maximálnym komfortom. Dnes sú vyhľadávaným miestom turistov, ktorí prichádzajú z celého sveta objaviť krásu tejto krajiny, ochutnať pravú taliansku kuchyňu a vybrané toskánske vína. V absolútnej relaxácii, ďaleko od turistického ruchu.Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR