Toskánsko ako ho nepoznáte

Toskánsko

5 10 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
10 5

Príroda - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Toskansko, poznavaci zajazd, Taliansko
Toskansko, poznáavcí zájazd, Taliansko
Architektúra a pamiatky - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Architektúra a pamiatky - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Architektúra a pamiatky - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Architektúra a pamiatky - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Architektúra a pamiatky - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Architektúra a pamiatky - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Architektúra a pamiatky - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Architektúra a pamiatky - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Trhy - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Architektúra a pamiatky - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Video – Toskánsko - TA3 za hranicami

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Pre seniorov 55+

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Keď sa povie Toskánsko, určite nás napadne Florencia ako kolíska renesancie, ale táto krásna časť Talianska ponúka aj  ďalšie miesta, ktoré stojí za to vidieť: stredoveké mestečko na na tufovej vyvreline Certaldo, kláštor San Galgano z 12. stor. s charakteristickým mečom zabodnutom v skale, Montalcino v údolí Orcia, kde sa pestuje vínna réva na víno Brunello, alebo historické mesto Arezzo s množstvom architektonických pamiatok, kostolov a múzeí.

6-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

4 x v hoteli 3*.

Stravovanie

4 x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 4 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, ochutnávku vína a marmelád, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 110 EUR, za 4 večere 85 EUR, vstup do Galérie Ufizzi 28 EUR (odporúčame objednať pri kúpe zájazdu), za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. Vstupy, jazdu zubačkou, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Doprava

Autokarová.

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 7:00 hod). Tranzit cez Rakúsko do Talianska, ubytovanie v Montecatini Terme, fakultatívne večera.

2. deň

Po raňajkách odchod do Florencie. Prejdeme sa historickým centrom, prehliadneme si Dóm, Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria so sochou Dávida od Michelangela a známy most Ponte Vecchio s množstvom tradičných zlatníctiev. Naskytne sa nám možnosť navštíviť známu obrazovú galériu Uffizi (fakultatívne). Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.
1

Florencia

Florencia, Toskánsko

Fakultatívny výletHistóriaKultúra

Kolíska talianskeho humanizmu a renesancie, ktorá je spätá s najznámejšími umelcami a vedcami Talianska, ako napríklad Botticelli, Michelangelo alebo Leonardo da Vinci. Múzeá, paláce a kostoly patria medzi najväčšie umelecké poklady sveta. Okrem histórie majú návštevníci možnosť ochutnať vynikajúcu taliansku kuchyňu alebo vína.

Viac Menej

3. deň

Po raňajkách odchod do Certalda - krásneho stredovekého mestečka umiestneného na skale, ku ktorému sa vyvezieme zubačkou. Po prehliadke odchod na chutnávku miestnych marmelád typickou špecialitou je najmä cibuľová. Pokračovanie do čarovného opevneného mestečka Monteriggioni, dýchajúceho stredovekou atmosférou. Na záver prehliadka bývalého kláštora San Galgano, postaveného v rímskom štýle v 12. stor. a známeho, okrem iného, mečom zabodnutým v skale. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.
2

Monteriggioni

Monteriggion, Taliansko

HistóriaKultúra

Monteriggioni je stredoveké opevnené mesto, ktoré sa nachádza na prírodnom návrší, postavené Siensanmi ako obranné opevnenie v rokoch 1214-1219. Počas konfliktov medzi Sienou a Florenciou mesto odolávalo mnohým útokom. Viaceré pamiatky nájdete najmä na hlavnom námestí Piazza Roma, kde dominuje románsky kostol s jednoduchou fasádou, ostatné domy sú väčšinou postavené v renesančnom štýle.

Viac Menej

4. deň

Po raňajkách nás čaká návšteva mestečka Montalcino, ležiaceho v údolí Orcia, obkoleseného vinicami, kde dozrieva vínna réva na výborné červené víno Brunello, považované za jedno z najlepších talianskych vín. Po ochutnávke odchod do Bagno Vignoni - kúpeľného mestečka, v ktorom sa namiesto hlavného námestia nachádza nádrž s termálnou vodou. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.
3

Montalcino

Montalcino, Taliansko

HistóriaKultúra

Južne od mesta Siena sa nachádza rozprávkové mesto na kopci, ktoré je obkolesené opevnenými hradbami a z vrchu naňho dohliada mohutný stredoveký hrad. Montalcino, západne od mesta Pienza, je nádherné mestečko ponorené do prírodného parku Val d'Orcia, známe po celom svete výrobou červeného vína Brunello. Mesto sa už od 16. storočia výrazne nezmenilo a preto v ňom panuje príjemná historická atmosféra. Malebné olivové háje, vidiecke cesty, skvelé víno a farebné kvety - to je Montalcino.

Viac Menej

5. deň

Raňajky, odchod do zaujímavého historického mesta Arezzo, ktoré nás prekvapí množstvom architektonických pamiatok, kostolov a múzeí . Najznámejšou pamätihodnosťou je kostol sv. Františka s unikátnymi renesančnými freskami od Piera della Francesca. Pokračovanie do františkánskej svätyne La Verna, jedného s najdôležitejších spirituálnych a religióznych miest v Taliansku. Po krátkej prehliadke odchod na Slovensko.
4

Arezzo

Arezzo, Taliansko

HistóriaKultúra

Arezzo je jedným z najbohatších miest v Toskánsku, vďaka tradičnej ťažbe zlata. Nachádza sa v juhovýchodnom Toskánsku a leží na križovatke štyroch údolí Val Tiberina, Casentino, Valdarno a Valdichiana. Jeho starodávny pôvod je dokázaný aj archeologickými nálezmi a tzv. Mužom Elm, ktorý tu bol nájdený a jeho pôvod sa datuje až do obdobia paleolitu. Aj keď stredoveké centrum mesta bolo zničené vojnou, Arezzo má stále veľa pamiatok, kostolov a múzeí, ktoré ponúkajú návštevníkom možnosť, vrátiť sa späť do histórie tohto mesta.

Viac Menej

6. deň

Návrat na Slovensko v ranných hodinách.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Slavka Kóňová

Slavka Kóňová

Moje motto: "Nad nikým sa nepovyšuj, a pred nikým sa neponižuj."

Pre mňa je svet priestorom, kde aj keď sa 1000 x vrátiš na to isté miesto, vždy niečo nové objavíš. Z každého uhlu pohľadu niečo nové prinesie, prekvapí, občas sklame, ale musíš si z toho zobrať to pozitívne. Neporovnávať, ale konštatovať.

Profil a zájazdy sprievodcu

Klimatický diagram

Toskánsko je región, ktorý sa nachádza v srdci Talianska a disponuje naozaj všetkým, čo na letnej dovolenke v Taliansku potrebujete. Nádherné pláže sú samozrejmosťou, niektoré sú obklopené aj píniovými hájikmi, takže ani slnečníky nebudú potrebné. Ak sa vám morská voda náhodou zunuje, Toskánsko ponúka riešenie – vyberiete si aquaparky, termálne kúpele alebo sa pozriete radšej na zasnežené vrchy hôr v blízkosti mesta Lucca? Máte chuť na umenie, prípadne by ste chceli vidieť najkrajšie talianske mesto? Nech sa páči, Florencia vás očakáva s otvorenou náručou. Považujete sa za gurmána a k vychutnávaniu krásnej architektúry potrebujete aj pohár naozaj dobrého vína? Vitajte v krajine vychýrenej svojím vínom, spomenieme len známe Chianti Classico. Veď už dávni Etruskovia (mimochodom, pamiatky na nich nájdete v krajine aj dnes) nazývali Toskánsko „Enotria“, v preklade „zem vína“. Jedna legenda dokonca tvrdí, že tri staré toskánske mestá – Castellina, Radda a Taille, založili politickú stranu liga del Chianti. Víno je jedným z hlavných potravín toskánskej kuchyne. Okrem neho do „základnej štvorky“ patrí extra panenský olivový olej, chlieb a rôzne druhy mäsa. Takto vzniká množstvo delikates, s ktorými sa stretnete aj na rôznych festivaloch a slávnostiach organizovaných v Toskánsku. Vyberte sa do tohto nádherného kraja a vychutnajte si všetko, čo vám ponúka.

Taliansko má veľmi dobre vybudovanú sieť železníc, ktoré sa tiahne pozdĺž celého pobrežia. Takmer všetky letoviská sú spojené miestnou železnicou, vedúcou tesne popri pobreží. Klientom, ktorí uprednostňujú pohodlie, zabezpečíme leteckú dopravu priamym letom z Viedne do Florencie.

AGROTURISTIKA V TOSKÁNSKU
Prázdniny v Toskánsku bol vždy romantický sen tých, ktorí milujú cestovanie. Stovky nádherných kamenných domčekov, ktoré v minulosti obývali poľnohospodári, boli kompletne zrekonštruované s bazénom a maximálnym komfortom. Dnes sú vyhľadávaným miestom turistov, ktorí prichádzajú z celého sveta objaviť krásu tejto krajiny, ochutnať pravú taliansku kuchyňu a vybrané toskánske vína. V absolútnej relaxácii, ďaleko od turistického ruchu.Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR