Tajomné krásy Portugalska

Portugalsko

5 16 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
16 5

Kláštor Hieronymov, Lisabon, poznávací zájazd, Portugalsko
Évora, katedrála, poznávací zájazd, Portugalsko
Evora, poznávací zájazd, Portugalsko
Katedrála Giralda, Évora, poznávací zájazd, Portugalsko
Rímsky chrám, Évora, poznávací zájazd, Portugalsko
Katedrála Évora, poznávací zájazd, Portugalsko
Pamätník objaviteľov, Lisabon, poznávací zájazd, Portugalsko
Pohľad na mesto , poznávací zájazd, Portugalsko
Pamiatky a architektúra, poznávací zájazd, Portugalsko
Pamiatky a architektúra, poznávací zájazd, Portugalsko
Pamiatky a architektúra, poznávací zájazd, Portugalsko
 Pohľad na mesto, poznávací zájazd, Portugalsko
Mys Espichel, Sesimbra, poznávací zájazd, Portugalsko
Pobrežie Costa Caparica, poznávací zájazd, Portugalsko
Pamiatky a architektúra, poznávací zájazd, Portugalsko
Video – Portugalsko - TA3 za hranicami

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Národné parky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Užijete si nádherné more a pláže na pobreží Costa da Caparica a k tomu vás čakajú zaujímavé výlety za pamiatkami, históriou a prírodnými krásami. Pozriete sa do blízkeho Lisabonu s nezabudnuteľnou atmosférou a stredoveké mestečko Óbidos, navštívite kláštor v Batalhe, bývalé letovisko portugalskej šľachty Sintru, národný park Serra da Arrábida, vínne pivnice, výrobňu typických kachličiek, či mesto Évoru, ktoré je známe bohatstvom architektonických a archelologických pamiatok.

8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

7 x ubytovanie v hoteli 4*.

Stravovanie

7 x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň – Lisabon – Viedeň, transfer Bratislava – letisko Schwechat – Bratislava, autokar, resp. mikrobus podľa programu, 7 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 4*, ochutnávku vína, sprievodcu CK. Servisné poplatky.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 368 EUR, za 7 večerí 139 EUR. Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Doprava

Letecká, autokar, resp. mikrobus podľa programu.

Program zájazdu

1. deň

Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat. Odlet do Lisabonu, po prílete transfer do hotela na Costa da Caparica, ubytovanie, fakultatívne večera.
1

Costa da Caparica

Costa da Caparica, Portugalsko

HistóriaKultúra

Costa da Caparica je letovisko, ktoré charakterizuje moderné Portugalsko. Je kombináciou tradičného dedičstva s perspektívnym myslením a liberálnym postojom. Pobrežie Costa da Caparica je jednoducho ohromujúce a známe svojou obrovskou piesočnatou plážou, silnými vlnami vhodnými na surfovanie a nádhernou prírodnou scenériou. Toto všetko je vzdialené len necelých 20 minút jazdy od centra Lisabonu. Na južnom okraji pobrežia Costa da Caparica sa nachádza pláž Meco, ktorá je pôvodnou portugalskou nudistickou plážou, ale v blízkosti je aj Largo de Albufeira, obľúbené miesto pre portugalské rodiny.

Viac Menej

2. deň

Raňajky. Prvou zastávkou dnešného výletu bude Óbidos – stredoveké mestečko obkolesené opevnením, pokračovanie do Alcobacy, kde navštívime známy cisterciánsky kláštor, prebudovaný v rôznych architektonických štýloch od gotického po manuelský. Ďalšou zastávkou bude rybárske mestečko Nazaré s nádhernou plážou s bielym pieskom a popoludní si pozrieme kláštor v Batalhe ktorý bol pre svoju historickú a architektonickú hodnotu zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Návrat do hotela, fakultatívne večera.
2

Óbidos

Óbidos, Portugalsko

HistóriaKultúra

V strednom Portugalsku sa na vyvýšenine rozkladá kúzelné mestečko Óbidos. Je charakteristické svojimi bielymi domčekmi a starovekou pevnosťou. Mesto vzniklo v roku 1282. Bránu do mesta tvorí Porta da Vila, ktorej interiér tvoria dlaždice z 18. storočia. Mestskou dominantou je hrad, hlavnou nákupnou ulicou je Rua Direita. Na námestí Praca de Santa Maria sa nachádza manuelský pranier dekorovaný rybárskou sieťou a emblémom dony Leonor a kostol Santa Maria. V blízkosti mesta sa nachádza baroková svätyňa Santuário do Senhor da Pedra, kde sa na oltári nachádza kresťanský kamenný krucifix, ktorý je veľmi ceneným dielom.

Viac Menej
3

Alcobaca

4

Nazaré

5

Kláštor Batalha

3. deň

Po raňajkách celodenný výlet do okolia Lisabonu na trase Sintra – Cabo da Roca a Cascais. Sintra, bývalé letovisko portugalskej šľachty, plné palácov rôznych štýlov, záhrad, parkov a krivoľakých uličiek s malými obchodíkmi, kaviarňami a múzeami je najnavštevovanejším miestom Portugalska (UNESCO). Čarovné mesto obklopuje priam rozprávková príroda so scenériami ako vystrihnutými z filmu a neprehliadnuteľné panské sídla patria k najzachovalejším príkladom romantickej portugalskej architektúry. V Cabo da Roca (najzápadnejší cíp kontinentálnej Európy) si vychutnáme nádherné výhľady a v rybárskom mestečku Cascais možno ochutnáme niektorú z miestnych rybích špecialít. Na záver si pozrieme portugalské Monte Carlo – Estoril. Návrat do hotela, fakultatívne večera.
6

Sintra

Sintra, Portugalsko

HistóriaKultúra

Sintra je mestečko v Portugalsku, ktorého počiatky siahajú až do stredoveku. V meste sa nachádzal celý rad stavieb islamskej architektúry, avšak po jeho dobytí križiakmi v 12. storočí bola väčšina zničená a boli postavené nové budovy. Veľa z nich stojí dodnes, čím robia zo Sintry jednu z najvýznamnejších pamiatkových oblastí Portugalska. Od roku 1995 je Sintra aj s priľahlou oblasťou zapísaná na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

Viac Menej
7

Cabo da Roca

8

Cascais

9

Palácio da Pena

10

Estoril

4. deň

Raňajky. Celodenný výlet na „Modré pobrežie“. Počas výletu navštívime národný park Serra da Arrábida, oblasť známu nádhernou prírodou, kde si portugalská šľachta oddávna stavala letné sídla s vinárstvami. Jedným z najkrajších je Quinta da Bacalhoa, v minulosti patriace portugalskej kráľovskej rodine, ktoré je zároveň aj unikátnou ukážkou renesančnej architektúry. Pozrieme sa do vínnych pivníc a ochutnáme miestne víno. Ďalej navštívime manufaktúru na výrobu typických portugalských kachličiek a pokračujeme do malebnej rybárskej osady Sesimbra v prekrásnej morskej zátoke. Čaká nás pobrežná cesta cez národný park Arrábida ponúkajúci nádherné panoramatické výhľady na kopce s divokou vegetáciou na jednej strane a Atlantický oceán so zlatými plážami lemovanými  strmými vápencovými útesmi na strane druhej. Zastávka na hrade Palmela umiestnenom na jednom z najvyšších bodov oblasti Serra da Arrábida, ktorý bol prebudovaný na hotel. Pokocháme sa úchvatným výhľadom a vrátime sa na ubytovanie na Costa da Caparica. Fakultatívne večera.
11

Sesimbra

Sesimbra, Portugalsko

HistóriaKultúra

Sesimbra je jedným z najkrajších letovísk Portugalska, ktoré je známe svojimi čerstvými varenými morskými plodmi a nedotknutým pobrežím. Od nedávneho rozmachu cestovného ruchu sa Sesimbra premenila na rušné, ale prívetivé letovisko, ktoré zachováva svoj charakter a dedičstvo. Okrem prekrásnych pláží a vynikajúceho jedla je v regióne k dispozícii veľa aktivít - turistické cyklotrasy cez Serra da Arrabida, surfovanie na Costa da Caparica, kajak alebo výlety loďou pozdĺž pobrežia a takisto tu sú niektoré z najlepších miest na potápanie v Portugalsku.

Viac Menej
12

Palmela

5. deň

Po raňajkách celodenný výlet do Lisabonu - mesta, na ktoré sa díva socha Krista, presná replika tej slávnejšej v Riu de Janeiro. Lisabon sa vďaka svojmu prístupu k Atlantickému oceánu stal významným obchodným prístavom a križovatkou sveta s najväčšími suchými dokmi na európskom kontinente. O jeho veľkoleposti a jedinečnej atmosfére sa presvedčíme počas prehliadky: historické srdce a duša Portugalska, to je starobylá štvrť Belém s Kláštorom Hieronymov (vrchol manuelskej architektúry s nádhernou krížovou chodbou), veža Torre de Belém (pôvodne obranná veža a maják na rieke Tejo), maurská pevnosť Castelo de Sao Jorge, odkiaľ je úchvatný výhľad na celé mesto. Starobylé uličky nás zavedú do najstaršej štvrte Alfami, založenej Feničanmi, pravý portugalský kolorit zažijeme na Placa do Comercio – jednom z najväčších a najkrajších námestí Lisabonu, a nakoniec, keď sa vyvezieme železným výťahom Elevador de Santa Justa (podľa návrhu žiaka slávneho staviteľa A. G. Eiffela), starý Lisabon sa nám ukáže ako na dlani. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.
13

Lisabon

Lisabon, Portugalsko

HistóriaKultúra

Lisabon ako hlavné a najväčšie mesto Portugalska existovalo už v 12. storočí p.n.l. ako fénické obchodné centrum. Mesto je rozdelené na 53 mestských častí. Za významnejšie možno pokladať pôvodné historické štvrte, ako je Alfama – najstaršia lisabonská štvrť, Baixa, ktorá vznikla po zemetrasení v roku 1755, Biarro Alto – centrum kaviarní, kníhkupectiev a barov a Belém, kde sa nachádza Kláštor Hieronymov spolu s Belémskou vežou, obe pamiatky sú zapísané na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Viac Menej
14

Belémska veža

15

Castelo de Sao Jorge

16

Praca do Comercio

6. deň

Po raňajkách sa vydáme južným smerom do jedného z najvýznamnejších historických miest Portugalska Évory, ktoré je známe bohatstvom architektonických a  archeologických pamiatok. Pozrieme si starobylé centrum mesta (UNESCO) s námestím Giraldo s arkádami v arabskom štýle a fontánou z bieleho mramoru, ktorá je národnou pamiatku. Navštívime Dianin chrám – jeden zo symbolov mesta, ktorý je najlepšie zachovalým rímskym chrámom na Iberskom polostrove.  Ďalšou pozoruhodnosťou je katedrála – jedna z najvýznamnejších gotických pamiatok Portugalska a kostol sv. Františka – majstrovské dielo gotickej architektúry z 15.stor. Súčasťou kostola je kostnica, ktorej steny sú úplne pokryté ľudskými lebkami a kosťami.  Voľno na návštevu miestnych obchodíkov s remeselnými výrobkami, návrat do hotela na Costa Caparica. Fakultatívne večera.
17

Évora

Évora, Portugalsko

HistóriaKultúra

Évora je nádherné mesto, ktoré vyžaruje portugalský šarm a môže sa pochváliť množstvom fascinujúcich historických pamiatok. Évora je historicky významným, niekdajším obchodným a náboženským centrom. To sa odráža v rozmanitosti turisticky obľúbených častí, obkolesených starými mestskými hradbami. Evoru samozrejme netreba považovať za starý relikviár, nie je závislá na svojej slávnej minulosti. Mesto je mladé a živé, s veľkou študentskou populáciou patriacou pod jednu z najstarších univerzít na svete.

Viac Menej

7. deň

Raňajky. Voľný deň na pobyt pri mori. Fakultatívne večera.

8. deň

Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Viedne.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 11.7.2020 - 18.7.2020 7 nocí

Chris Chilová

Chris Chilová

Moje motto:" S úsmevom ide všetko ľahšie. :)"

Cestovanie a sprevádzanie je pre mňa obrovské privilégium. Spoznávaním nových kultúr sa nám rozširujú obzory, stávame sa tolerantnejšími a otvorenejšími. Ja som vďačná za každú cestovateľskú skúsenosť a za možnost spoznať množstvo zaujímavých a inšpiratívnych ľudí. Každá krajina ktorú som navštívila sa mi určitým ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Portugalsko

Pre väčšinu z nás je tento štát rozprestierajúci sa v najzápadnejšej časti Iberského polostrova, čelom k Atlantickému oceánu, zahalený rúškom tajomstva a neznáma. Portugalsko leží v západnej časti Pyrenejského polostrova a jeho jediným susedným štátom je Španielsko, patria k nemu súostrovia Madeira a Azory. Severná časť je hornatá a smerom k juhu tvorená údoliami riek. Väčšina turistov prichádza do Portugalska za slnkom, plážami a pulzujúcimi mestami, no obľube sa teší aj gastroturizmus, ekoturizmus a kultúrny turizmus.

Hlavné mesto: Lisabon
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR