Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest

Thajsko

5 15 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
15 5

Kráľovský veľký palác v Bangkoku
Biely chrám Wat Rong Khun
Wat Chedi Luang
Ayutthaya – hlava Budhu v koreňoch stromu
Kanchanaburi v Thajsku
Chrám skloneného Budhu v Bangkoku
Pamiatky v Thajsku
Sloní camp
Damnoen Saduak plávajúce trhy
Kultúra Thajska
Tradičná Thajská žena

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Miestny prelet v cene

Slovenský sprievodca

S pobytom pri mori

Národné parky

Vstupy v cene

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Nikdy nespiaci Bangkok - "Benátky východu". Kráľovské mesto Ayuthaya. Severné Thajsko - raj pre milovníkov kultúry i prírody. Impozantné chrámy a pozostatky kedysi nádherných palácov Thajského kráľovstva. Oddych na pláži národného parku Koh Chang. Ideálne spojenie odpočinku a poznávania.

13 - dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

3* hotely počas okruhu, 4* hotel počas pobytu na pláži.

Stravovanie

Polpenzia (raňajky a obedy) počas poznávacej časti, raňajky počas pobytu na pláži, 1x tradičná thajská večera.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA – letisko – BA.Ubytovanie v 3* hoteloch počas poznávacej častia v 4* hoteli na ostrove Koh Chang. 5x polpenziapočas poznávacej časti, raňajky počas pobytu napláži, 1x tradičná thajská večera. Všetky prehliadkya transfery podľa programu. Miestneho sprievodcua sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 490 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Fakultatívne výlety a aktivity, zajednolôžkovú izbu 500 EUR a cestovné poistenie.

Poznámka

 

 


Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

1. - 2. deň: Odlet z Európy. Prílet do Bangkoku. Vitajte v „krajineúsmevov“ a nikdy nespiacom veľkomeste Bangkok.Presunieme sa do hotela a oddýchneme si po dlhomlete. Večera v typickej miestnej reštaurácii.

2. deň

3. deň: Raňajky, prehliadka Bangkoku. Počas poldennéhovýletu navštívime tri najslávnejšie chrámyBangkoku: Kráľovský palác, jedna z najkrajšíchukážok starovekého bohatstva. Skladá sa z viacerýchbudov používaných pri rôznych príležitostiach:Pohrebný palác, Prijímací palác, Trónna sála,Korunovačná sála, Kráľovský hosťovský dom a krásnychrám Smaragdového Budhu „Wat Phra Kaew“,„Wat Po“ je najrozsiahlejší chrám Bangkoku, nachádzasa tu socha Ležiaceho Budhu, chrám je známy aj akodomov thajských masáží, Wat Trimitr je domovomgrandiózneho Zlatého Budhu (5,5 tony rýdzeho zlata).Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii.
1

Kráľovský palác

Kráľovský palác, Thajsko

História

Veľký alebo tiež nazývaný Kráľovský palác bol do roku 1946 sídlom thajskej kráľovskej rodiny. Patrí k najvýznamnejším pamiatkám Bangkoku, ale aj samotného Thajska. Nachádza sa tu mnoho pokladov. Ma rozlohu 500 x 400 metrov, bol postavený v roku 1782 za vlády kráľa Rámy I. Bol administratívnym sídlom vlády, thajského vojenského kabinetu i ministerstva zahraničia. Dnes je Kráľovský palác historickým srdcom Bangkoku, pričom je ohraničený masívnym múrom v celkovej dĺžke 1900 metrov. Areál komplexu zaujme aj najnáročnejšieho turistu. Do Kráľovského komplexu nesmiete vstúpiť v krátkych šortkách alebo s obnaženými ramenami. Muži musia mať dlhé nohavice až na zem a ženy buď dlhé nohavice alebo sukňu pod kolená. Požadovaný odev si je možné za poplatok požičať.

Viac Menej
2

Wat Phra Kaew

3

Wat Po

3. deň

4. deň: Raňajky. Presun do mesta Ayutthaya, bývaléhohlavného mesta Thajska (1350 - 1767). Pozriemesi impozantné ruiny niekdajšieho centra kráľovstva.Navštívime chrám Wat Mongkol Borpith s gigantickoubronzovou sochou a tri stredoveké pagody v chrámeWat Phra Srisanpetch, ktorý bol svojho času najväčšímchrámom v meste Ayutthaya a bol používaný akokráľovský palác niekoľkých kráľov. Ďalej navštívimeslávny chrám Wat Chai Wattanaram na brehu rieky.Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a budemepokračovať do mesta Tak, kde prenocujeme.
4

Ayutthaya

Ayutthaya, Thajsko

HistóriaIné atrakcie

Mesto Ayutthaya leží asi 80 kilometrov od dnešnej thajskej metropoly a je obľúbeným cieľom turistov mieriacim sem väčšinou na jednodňový výlet z Bangkoku. Historická časť Ayutthaye je zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Ayutthaya je starobylé thajské mesto založené v 14. storočí. Stalo sa druhým hlavným mestom krajiny, v tej dobe ešte nazývanej Siam a na vrchole svojho rozkvetu, na začiatku 18. storočia, bolo najväčším mestom na svete (alebo jedným z najväčších). Za tento rozmach vďačilo svojej polohe a obchodu a stalo sa ázijským a svetovým obchodným centrom, niečo ako New York 18. storočia. Lenže v tej dobe New York existoval len pár rokov, takže miesto toho bolo mesto prezývané Benátkami Východu, podľa obchodnej a námornej veľmoci v Európe, ktorá už v tej dobe mala nakročené k svojmu úpadku.

Viac Menej

4. deň

5. deň: V skorých doobedňajších hodinách budeme pokračovať z mesta Tak do Chiang Mai, „ruže severu“.Navštívime impozantný Wat Doi Suthep, ktorý je  dominantou mesta. Finálny výstup vedie cez Naga,spolu 306 schodov. Pokocháme sa nádhernýmvýhľadom na mesto. Naobedujeme sa v miestnejreštaurácii.
5

Chiang Mai

Chiang Mai, Thajsko

HistóriaIné atrakcie

Najväčšie mesto v severnom Thajsku. V meste sa nachádza 300 chrámov zo 14. storočia. Mesto je vynikajúcim východzím bodom pre výlety, napr. na slonie, orchideové alebo motýlie chovy, prípadne k hore Doi Inthanon. Častým cieľom je taktiež 1676 metrov vysoká hora Doi Suthep, odkiaľ je nádherný výhľad na mesto.

Viac Menej

5. deň

6. deň: Po raňajkách odídeme smerom na sever do sloniehocampu, kde uvidíme, ako slony pracovali v džunglipo celé stáročia. Uvidíme kúpanie slonov v rieke.Odvážlivci si môžu užiť aj jazdu na týchtomajestátnych zvieratách (aktivita za doplatok).Ďalej navštívime farmu s orchideami. Naobedujemesa v miestnej reštaurácii a navštívime miestnuremeselnú štvrť Sankampaeng. Tradičná thajská  večera.
6

Sankampaeng

Sankampaeng, Thajsko

HistóriaIné atrakcie

Okres v provincií Chiang Mai v severnom Thajsku bol pomenovaný podľa San Kampaenga v roku 1923. Okres je známy hodvábnymi továrňami. Popri ceste z Chiang Mai do Sankampaeng je veľa obchodov s ručne vyrábanými tradičnými thajskými tovarmi, ako napr. dáždniky z Bo Sang.

Viac Menej

6. deň

7. deň: Z mesta Chiang Mai sa po raňajkách vydámesmerom na juh do Lampang. Navštívime Wat PhraDhat Lampang Luang so smaragdovým Budhom.Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii. Pokračujemeprehliadkou historického parku Sukhothai, ktoréhonázov v doslovnom preklade znamená „Úsvitšťastia“. Sukhothai bolo prvým hlavným mestomThajska (1238 - 1376). Prejdeme sa udržiavanýma atraktívnym parkom. Neskôr navštívime Wat SriChrum s obrovským sediacim Budhom. Presuniemesa do mesta Phitsanulok.
7

Phitsanulok

Phitsanulok, Thajsko

HistóriaIné atrakcie

Dôležité historické mesto v severnom Thajsku, je hlavým mestom provincie Phitsanulok, ktorá sa ťahá po celej dĺžke Laotianskej hranice. Phitsanulok je jedno z najstarších miest v Thajsku, ktoré bolo objavené pred 600 rokmi. Je známe ako miesto narodenia kráľa Naresuana, ktorý oslobodil krajinu spod burmáskej okupácie v neskoršom 16. storočí. 

Viac Menej

7. deň

8. deň: Po raňajkách sa presunieme na letisko. Čaká násprelet do Bangkoku a transfer autobusom na ostrovKoh Chang, ktorý je zároveň národným parkom. Relaxna pláži.

8. deň

9. - 12./13. deň: Oddych v hoteli pri pláži, kúpanie, fakultatívnyprogram. Presun na letisko v Bangkoku a odletdo Európy.
8

Koh Chang

Ko Chang, Thajsko

Príroda

V preklade znamená Ko Chang, sloní ostrov. Svoj názov nedostal len tak. Jeho názov je odvodený od jeho tvaru, ktorý pripomína telo slona. Slony, ktoré sa nachádzajú na tomto ostrove tu však nežili prirodzene ale boli dovezené. Okrem toho je ostrova domovom makaka, malej indickej cibetky  a malého ázijského mongoosa.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Roman Lipták

Roman Lipták

Spravme si svet z vľúdnych slov a viet z láskavých činov 

Cestovanie pre mňa bolo spôsobom ako viac spoznať sám seba. Najprv sa mi všetko vonku zdalo lepšie ako doma/vnútri. Až neskôr som zistil, že môžeme byť hrdí na to, čo máme doma a zároveň môžeme pracovať na tom, s čím nie sme spokojní. Cestoval som aj kvôli tomu, aby som našiel tú najlepšiu zábavu, plnil si sny, alebo ako sa ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Thajsko

Vitajte v Oriente, v krajine, kde sa mieša fascinujúca starodávna kultúra a súčasnosť. Thajsko je exotická krajina, a to doslova – príroda, pamiatky, kuchyňa, ľudia, spôsob života a myslenia, náboženstvo. To všetko vytvára úžasný mix zážitkov, ktorý vás prenesie do exotického sveta. Aj keby ste navštívili Thajsko stokrát, vždy budete mať čo objavovať.

Hlavné mesto: Bangkok
Časový posun: +5h

Mena: Thajský baht
Kurz: 1€ = 33,636 THB

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands