Operný festival Arena di Verona

Taliansko

bez recenzií

Atrakcie Operný festival Arena di Verona
Operný festival Arena di Verona- pamiatky
Atrakcie Operný festival Arena di Verona
Atrakcie Operný festival Arena di Verona
Atrakcie Operný festival Arena di Verona
Operný festival Arena di Verona- mesto
Operný festival Arena di Verona- pamiatky
Ostatné Operný festival Arena di Verona
Ostatné Operný festival Arena di Verona
Ostatné Operný festival Arena di Verona
Ostatné Operný festival Arena di Verona
Operný festival Arena di Verona- pohľad na mesto

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Verona je známa vďaka Shakespearovi, který dej svojho románu Romeo a Júlia zasadil práve sem. Mesto však stojí za to navštíviť nejen kvôli Casa di Giulietta s Júliiným balkónom. Arena di Verona, pripomínajúca rímske Koloseum, patrí medzi tri najväčšie arény sveta a kedysi slúžila ako dejisko krvilačných gladiátorských zápasov. Dnes patrí v letných mesiacoch operným predstaveniam a každoročne sa sem schádzajú milovníci opery z celého sveta.

3-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

1 x v hoteli 3*.

Stravovanie

1 x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 1x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, vstupenku na operné predstavenie s nečíslovanými miestami, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 27 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, za vstupenky vyššej kategórie: 3. sektor 46 EUR, 2. sektor 72 EUR, 1. sektor 98 EUR. Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Doprava

Autokarová.

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 6,00 h). Tranzit do Talianska cez Rakúsko, príchod do oblasti Verony, odchod na ubytovanie v Bovolone. Transfer k amfiteátru Arena di Verona, pripomínajúceho rímske Koloseum. Pohľad na zachovalú stavbu z prvého storočia nášho letopočtu, patriacu medzi tri najväčšie arény sveta, vyráža dych. Pôvodne vo svojich útrobách pohltila až 30000 návštevníkov a pri krvilačných zápasoch gladiátorov bola vždy vypredaná do posledného miesta. Svoje znovuzrodenie zažila už počas renesancie a prvú operu v nej odspievali v roku 1913. Dnes v nej usporadúvajú rôzne podujatia - v letných mesiacoch patrí opere. Návšteva operného predstavenia Aida od slávneho talianskeho skladateľa Giuseppe Verdiho. Po predstavení návrat na ubytovanie. 

Nevšedná opera majstra Verdiho patrí medzi najpopulárnejšie diela svetovej opernej literatúry. Aida je pútavým romantickým príbehom so strhujúcou hudbou, ale aj výpravnou monumentálnou freskou. Vznikla na objednávku z Káhiry a mala byť uvedená ako súčasť slávnostného ceremoniálu pri otváraní Suezského prieplavu. I keď dielo napokon odznelo o niečo neskôr, slávnostný charakter ostal nezmenený. V hudbe Aidy sa stretáva okázalý lesk vojenských ceremónií s vypätými okamihmi citových konfliktov ústredných protagonistov a nádhera masových scén so zbormi a baletnými číslami s pasážami lyrických osobných vyznaní.
1

Arena di Verona

Arena di Verona, Taliansko

HistóriaKultúra

Arena di Verona je rímsky amfiteáter nachádzajúci sa v meste Verona. Samotná stavba bola vybudovaná v roku 30 za mestskými hradbami, no do dnešných čias sa nezachovala v pôvodnom stave, keďže v 12. storočí zemetrasenie vážne poškodilo jej vonkajšiu konštrukciu. Predstavenia, ktoré sa tu konali, boli vychýrené natoľko, že sa ich zúčastňovali návštevníci z veľkej diaľky. Kedysi bola kapacita amfiteátru až okolo 30 000 ľudí, dnes sa z bezpečnostných dôvodov môže predstavení zúčastniť asi polovica z tohto počtu. V letnom období sa v súčasnosti v amfiteátri môže montovať až šesť inscenácií.

Viac Menej

2. deň

Raňajky. Predpoludním odchod na prehliadku Verony, mesta Rómea a Júlie, ktoré okrem Shakespeara inšpirovalo ďalších umelcov ako Dante či Goethe.  Pri pešej prehliadke historického centra si pozrieme najznámejší dom mesta - Casa di Giulietta so slávnym balkónom, čarovné námestia Piazza dei Signori a Piazza dell Erbe s neprehliadnuteľnými dominantami vežou Torre dei Lamberti a sochou Verony, patrónky mesta. Po občerstvení v niektorej z kaviarničiek na Piazza Bra presun k najjužnejšiemu cípu najväčšieho a najčistejšieho severotalianskeho jazera Lago di Garda, do mestečka Sirmione. Krátka prehliadka mesta, možnosť plavby po jazere, ktorá je výnimočným zážitkom. Odchod na Slovensko.  
2

Verona

Verona, Stredný Jadran

HistóriaIné atrakcie

Shakespeare sem vložil jeden z najznámejších príbehov lásky medzi Rómeom a Júliou. Od tých čias sa talianskemu mestu Verona nepovie inak ako mesto milencov. Len kúsok od námestia Piazza delle Erbe stojí malý stredoveký palác, ktorý domáci ukazujú ako dom, v ktorom žila Júlia. A samozrejme, nechýba ani slávny balkón. Od tretieho storočia pred naším letopočtom bola Verona centrom rímskeho obchodu, so starovekou bránou, námestím a veľkou rímskou arénou, ktorá ešte aj dnes slúži ako miesto pre veľké svetové opery. Rímsky amfiteáter je jeden z najväčších svojho druhu a patrí medzi najlepšie zachované stavby. V súčasnosti je mesto zapísané medzi pamiatkami UNESCO.

Viac Menej
3

Lago di Garda

3. deň

Príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Slavka Kóňová

Slavka Kóňová

Moje motto: "Nad nikým sa nepovyšuj, a pred nikým sa neponižuj."

Pre mňa je svet priestorom, kde aj keď sa 1000 x vrátiš na to isté miesto, vždy niečo nové objavíš. Z každého uhlu pohľadu niečo nové prinesie, prekvapí, občas sklame, ale musíš si z toho zobrať to pozitívne. Neporovnávať, ale konštatovať.

Profil a zájazdy sprievodcu

Obľúbené letoviská, už od 600 km od Bratislavy, piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, živé promenády s obchodíkmi, kaviarňami, pizzeriami, reštauráciami a barmi, talianska zmrzlina, chutná talianska kuchyňa, komfortne vybavené apartmány s kuchynkami a rodinne vedené hotely v blízkosti pláží, zábavné a vodné parky a historické mestá. Vitajte na talianskom Jadrane.

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR