Keňa - Dokonalé safari a oddych na bielej pláži

Keňa

5 3 recenzie

Celkové
hodnotenie
5
3 5

Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži
Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži - ubytovanie
Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži
Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži- domorodci
Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži- fontána
Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži- terasa
Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži- slony
Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži- slony
Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži- jaguár
Video – Keňa - Dokonalé safari a oddych na bielej pláži

Podrobné info o zájazde


Plná penzia

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Národné parky

S pobytom pri mori

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

 Dobrodružné safari v troch národných parkoch, spojené s oddychom na nádherných plážach Indického oceánu. Vynikajúce NP Amboseli, Tsawo East a Tsawo West budú garanciou pozorovania tých najikonickejších zvierat Afriky a príjemný plážový rezort vám naopak zabezpečí skvelé dni plné oddychu a relaxu.

12 - dňový letecký zájazd

Ubytovanie

Safari Lodge a 4* plážový rezort

Stravovanie

Plná penzia počas safari časti programu, All Inclusive počas pobytu pri mori.

Poznámka

Maximálna veľkosť skupiny: 16 osôb

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Súkromnú dopravu počas celého zájazdu. 4 x ubytovanie v Safari Lodge, plnú penziu počas Safari časti programu, 6 x ubytovanie v 4* plážovom rezorte s all inclusive. Vstupy do národných parkov (viď. program). Sprievodcu CK SATUR.


Celková cena nezahŕňa

Fakultatívne aktivity. Príplatok za jednolôžkovú izbu 648 EUR. Cestovné poistenie. Vstupné vízum Keňa 55 EUR.


Doprava

Letecká

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko do Viedne a následný odlet do hlavného mesta krajiny, Nairobi.

2. deň

Po prílete sa presunieme do miestnej reštaurácie, kde sa naraňajkujeme a krátko si oddýchneme. Následne opustíme Nairobi a začíname africké dobrodružstvo. Prvou zastávkou bude NP Amboseli, ktorý sa nachádza na úpätí hory Kilimandžáro. Je pomenovaný podľa suchého jazera, ktoré uvidí každý návštevník parku ako prvé. Kráľom zvierat v Amboseli nie je lev, leopard ani gepard. Takmer na každom kroku narazíme na majestátneho afrického slona. Mimo týchto gigantov budeme môcť v parku pozorovať ďalšie, predovšetkým veľké cicavce ako levy, gepardy, hrochy, žirafy ale aj mnoho druhov vtáctva vrátane pelikánov, plameniakov, ibisov a pštrosov. Po prvej safari jazde nás čaká ubytovanie v kvalitnom Safari Lodge a spoločná večera.
1

NP Amboseli

Príroda

Národný park Amboseli sa rozprestiera na juhu štátu Keňa v provincii Rift Valley, len pár kilometrov od hraníc s Tanzániou. Menší park je populárny predovšetkým výhľadom na vrch Kilimandžáro, ktorý so svojou výškou 5985 m láka horolezcov z celého sveta. Ďalším lákadlom sú samozrejme zvieratá – predovšetkým slony, levy, gepardy, hrochy, žirafy a mnoho druhov vtáctva vrátane pelikánov, plameniakov, ibisov a pštrosov. Súčasťou parku sú aj sídla Masajov.

Viac Menej

3. deň

Dnešný deň budeme po raňajkách pokračovať v jazde naprieč parkom. Národný park Amboseli je jedným z najpopulárnejších prírodných parkov v Keni, resp. v celej Afrike. Vďačí za to najmä skutočne veľkým skupinám voľne žijúcich slonov. Park bol založený v roku 1974 a od roku 1991 je súčasťou zoznamu biosférických rezervácií UNESCO. Dnes nás čaká ranná jazda, počas ktorej budeme sledovať nádherný východ slnka, poobedný oddych a ďalšiu jazdu absolvujeme pred západom slnka. Neskôr opäť spoločná večera a oddych.

4. deň

Po raňajkách pokračujeme v dobrodružstve smerom na východ. Zastavíme sa pri vulkanických prameňoch Mzima Springs, ktoré produkujú takmer 200 mil. litrov pramenitej vody denne a ďalšiu safari jazdu absolvujeme v NP Tsavo West. Poobede budeme pokračovať do NP Tsavo East, kde sa ubytujeme v luxusnom Safari Lodge a doprajeme si oddych pri bazéne.
2

Mzima Springs

Príroda

Pramene Mzima - štyri prírodné pramene vody, ktoré sú domovom divokej zvery, pretože jej zabezpečujú vodu, bez ktorej by neprežili. Môžete tu zazrieť hrochy a nílske krokodíly, ale okrem nich aj opice a mnoho druhov vtáctva.

Viac Menej
3

NP Tsavo East a West

5. deň

Tsavo je najväčší národný park v Keni. Nachádzajú sa tu bohaté riečne systémy, pramene, oázy a akáciové háje. NP pretína hlavná cesta, ktorá spája Nairobi s Mombasou a zároveň park rozdeľuje na Tsavo West a Tsavo East, alebo Západné a Východné Tsavo. Tento park je domovom pre väčšinu veľkých cicavcov ako slony, nosorožce, byvoly, levy, leopardy, hrochy či krokodíly. Náš cieľ je jasný, celý deň venujeme pozorovaniu týchto nádherných, voľne žijúcich zvierat. Spolu s výkladom a historkami vynikajúcich miestnych sprievodcov to bude bezpochyby nezabudnuteľný zážitok. Po západe slnka sa vrátime na ubytovanie a doprajeme si spoločnú večeru.

6. deň

Po raňajkách opúšťame kráľovstvo divočiny a smerujeme za príjemným relaxom na pláže Indického oceánu. Poobedný príchod do plážového rezortu, kde nás čaká oddych, miešané drinky a vynikajúca atmosféra.

7. deň

7. - 10. deň

Tieto dni budú venované skutočnému relaxu, aký zažijete iba v Keni. Nádherné piesočnaté pláže, skvelé jedlo, dokonalý oddych pod palmami či rozprávkové východy slnka. Pre tých aktívnejších budú k dispozícii aj rôzne fakultatívne aktivity, ktoré vám náš sprievodca zabezpečí priamo na mieste.

8. deň

11. deň

11. - 12. deň

Počas posledného dňa si vychutnáme posledné lúče afrického slnka a večer sa presunieme na letisko. Čaká nás už len spiatočný let do Viedne a následný transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Keňa

Exotická africká krajina spĺňa dva rozhodujúce predpoklady ideálnej dovolenky: prekrásne snehobiele pláže a dobré hotely všetkých cenových kategórií. Tropické podnebie s vysokou vlhkosťou vzduchu spríjemňuje neustále povievajúci vietor, vďaka ktorému sa teplota vzduchu približuje európskej a od mája do októbra dosahuje hodnoty medzi 23 - 29 oC, od novembra do apríla medzi 27 - 33 oC. Teplota vody sa pohybuje od 25 - 28 oC. Pobyt v Keni však ponúka viac ako len kúpanie sa v mori. Okrem bežných športových a zábavných podujatí sa stali obľúbenými a atraktívnymi najmä výlety do africkej prírody a rôzne druhy safari.

Hlavné mesto: Nairobi
Časový posun: h

Mena:
Kurz: 1€ = 0

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR