Holíč, Skalica, Buchlovice

Slovensko

bez recenzií

Ostatné Holíč, Skalica, Buchlovice
Ostatné Holíč, Skalica, Buchlovice
Ostatné Holíč, Skalica, Buchlovice
Ostatné Holíč, Skalica, Buchlovice
Ostatné Holíč, Skalica, Buchlovice
Ostatné Holíč, Skalica, Buchlovice
Ostatné Holíč, Skalica, Buchlovice
Ostatné Holíč, Skalica, Buchlovice
Ostatné Holíč, Skalica, Buchlovice
Ostatné Holíč, Skalica, Buchlovice

Podrobné info o zájazde


Bez stravy

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Navštívte s nami 3 významné mestečká, z ktorých každé skrýva svoje tajomstvá. Históriu, dobré jedlo a dobré vínko, to nám ponúkne každé jedno z nich.

1-dňový zájazd.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa

Za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. Vstupy, cestovné poistenie.

Doprava

Autokar.

Program zájazdu

1. deň

Odchod z Bratislavy v skorších ranných hodinách. Náš smer je mestečko Holíč. Holíč je vstupnou bránou z Česka na Slovensko. Po príchode si pozrieme zvonku Holíčsky kaštieľ s opevnením, ktorý stojí na mieste bývalého stredovekého vodného hradu. Za návštevu stojí i Loretánska kaplnka a kostol Božského srdca. Atrakciou je i Veterný mlyn, technická pamiatka v pôdoryse kruhu z 80. rokov 19. st. Ide údajne o jediný zachovaný historický veterný mlyn na Slovensku. Následne sa presunieme do malebného mesta Skalica. Prejdeme sa historickým centrom, kde sa nachádza veľké množstvo stavebných pamiatok. Do dnešnej doby sa tu zachovalo 6 väčších kostolov, 9 menších sakrálnych stavieb (najvýznamnejšou je Rotunda sv. Juraja), štyri kláštory, zaujímavé svetské stavby (Jurkovičov dom), mestské opevnenie a unikátne námestie trojuholníkovitého tvaru. Na Slovensku je len málo miest, kde je možné sledovať všetky známe slohy vrátane najstaršieho – románskeho. Nesmieme zabudnúť ochutnať tradičný skalický trdelník alebo kvalitné vínko. Zo skalice sa presunieme k našim českým susedom, do mesta Buchlovice, kde navštívime najväčšiu pamiatku mesta a barokový klenot krajiny, zámok Buchlovice. Patril k najvýznamnejším barokovým sídlam krajiny. Kvalita architektúry, rozsiahle barokové zbierky a dôležitosť v dejinách habsburskej monarchie robí zo zámku miesto, dôležitosťou presahujúce i hranice. K parku patrí i nádherný park, ktorým sa prejdeme. Poslednou zastávkou bude hrad Buchlov, ktorý je jedným z najstarších hradov v Čechách.  Návrat do Bratislavy.
1

Holíč

História

Mesto Holíč leží na severe Záhorskej nížiny a je vstupnou bránou z Česka na Slovensko. Územie mesta poskytovalo vhodné podmienky pre osídlenie už od praveku a bolo dôležitým strategickým miestom, pretože sa z neho dal kontrolovať brod cez rieku Morava. Mesto má bohatú históriu siahajúcu až do obdobia mladšej kamennej doby. Medzi obľúbené a navštevované pamiatky patria Holíčsky zámok, Gotický kostol Božského srdca Ježišovho, Loretánska kaplnka, Kostol a kláštor Kapucínov, Kostol sv. Margity Antiochijskej, komplex manufaktúrnych budov na Bernolákovej ulici, Holíčska fajansa, Meštiansky dom a Veterný mlyn.

Viac Menej
2

Skalica

3

Hrad Buchlov

4

Zámok Buchlovice

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR