Prehľad kúpeľov na Slovensku, ktoré aj naďalej ponúkajú svoje služby bezpečne

CK SATUR - 15.10.2020

Slovenské kúpele aj naďalej poskytujú svoje služby, a to s vysokým dôrazom na bezpečnosť svojich rekreantov. Ako prebieha aktuálne pobyt v kúpeľoch?

Pravidlá pre pobyt v kúpeľoch na Slovensku

 1. Pri nástupe do kúpeľov sú klienti testovaní (rýchlotestom z krvi) zdarma, alebo za spoluúčasti v rozmedzí 5 až 20 €, v závislosti od dĺžky pobytu
 2. Klient je povinný sa pri nástupe preukázať dostatočným počtom rúšok ktoré bude mať počas pobytu (min. 5ks).
 3. Každý hosť, musí vyplniť a podpísať čestné prehlásenie. Pri nástupe mu bude zmeraná telesná teplota.
 4. Počas celého pobytu príde ubytovaný hosť do kontaktu iba so zamestnancami s negatívnym výsledkom testu.
 5. Vstup do liečebných domov je povolený len ubytovaným hosťom.
 6. Všetky liečebné procedúry sú poskytované štandardne za zvýšených hygienických opatrení kontrola dezinfekcie rúk pri všetkých vchodoch do ubytovacích zariadení a v spoločných priestoroch, dezinfekcia spoločných priestorov.
 7. Spa, aquaparky je otvorený pre ubytovaných klientov kúpeľov s vylúčením verejnosti.
 8. Do reštaurácií a kaviarní budú mať umožnený vstup len ubytovaní hostia s dodržiavaním min. 2-metrových odstupov
 9. V prevádzkach, kde je bufetové stravovanie, bude z bufetových stolov servírovať jedlo kuchár na základe výberu a želania hosťa. Nápoje budú hosťom servírované čašníkom.
 10. Samozrejmosťou zostáva dezinfekcia priestorov ako aj neustále nosenie rúška vo všetkých priestoroch.

Kúpele Turčianske Teplice

Nachádzajú sa v srdci Slovenska, priamo na prameni termálnej minerálnej vody medzi mestami Žilina a Banská Bystrica. Termálna liečivá minerálna voda Turčianskych Teplíc má širokospektrálne liečivé účinky (na ochorenia pohybového ústrojenstva, neurologické, urologické, tráviaceho ústrojenstva, gynekologické, onkologické ochorenia, choroby z povolania) vďaka vysokému obsahu minerálnych. Kúpele s prívlastkom "zlaté" sú, vďaka vynikajúcim klimatickým podmienkam, čistému ovzdušiu a bohatstvu krás okolitej prírody, ideálnym miestom na oddych, rekreáciu a regeneráciu tak pre chorých ako aj zdravých jedincov.

Kúpele Trenčianske Teplice

Patria medzi najstaršie a najvyhľadávanejšie kúpele na Slovensku s dlhoročnou tradíciou a je založená predovšetkým na využívaní prírodnej sírnej termálnej vody. V liečbe sa využívajú prírodná termálna sadrovo-sírna voda s teplotou 37 až 40°C, sírne minerálne bahno a široká paleta liečebných metód z oblasti liečebnej rehabilitácie. Liečia tu najmä choroby pohybového ústrojenstva a nervové ochorenia. Trenčianske Teplice sú pre svoju polohu dobrým východiskovým bodom pre spoznávanie kultúrnych pamiatok a prírodných krás Považia.

Kúpele Rajecké Teplice 

Azda najkrajšie a známejšie kúpele na Slovensku. Termálna rajecká voda lieči choroby pohybového ústrojenstva, zápalové ochorenia centrálneho nervového systému, nervovo-svalové degeneratívne choroby aj choroby z povolania. Priaznivé liečivé účinky minerálnej vody môžu klienti využívať vo forme celého radu liečebných procedúr. Minerálna voda je vhodná aj na pitné kúry a jej dlhodobé pitie priaznivo pôsobí na metabolizmus a detoxikáciu. Aj kúpele Rajecké Teplice a ich blízke okolie ponúkajú bohaté možnosti aj na aktívne trávenie voľného času a na svoje si prídu takmer všetci milovníci prírody a športu.

Kúpele Piešťany 

Najznámejším kúpeľným mestom na Slovensku s medzinárodným strediskom liečby reumatických chorôb sú Piešťany. Na liečbu využívajú prírodné zdroje a to liečivé sírne bahno a termálna minerálnu vodu. Unikátny prírodný prameň termálnej minerálnej vody vyviera až z tektonických zlomov z hĺbky 2000 m a vynáša niektoré špecifické zlúčeniny a energiu zemskej magmy. Kúpele ponúkajú okolo 60 rôznych liečebných procedúr. Kúpele sú známe nielen kvalitnými službami samotných liečebných procedúr, ale tiež aj bohatým kultúrnym programom a možnosťami športového vyžitia v okolí mesta (množstvo cyklistických a turistických chodníkov).

Kúpele Smrdáky 

Obec Smrdáky dostala pomenovanie podľa zloženia miestnych prírodných minerálnych vôd, ktoré sú bohaté na sírovodík a liečivé sírne bahno a sú charakteristické svojím typickým zápachom. Kúpele sa špecializujú na liečbu kožných ochorení (psoriáza, chronické ekzémy, lokálne dermatitídy, ružienka akné a kožné problémy po popálení). Sú tiež známe ako "slovenské mŕtve more"  a vo svetovom meradle patria medzi kúpele s najväčšou úspešnosťou liečby rôznych kožných ochorení a svalových porúch.

Kúpele Dudince

Patria medzi najmladšie kúpele na Slovensku. Dudinská minerálna voda "prdľavka" patrí medzi najvzácnejšie vody na svete. Jedinečné zloženie minerálnej vody a vhodná kombinácia procedúr priaznivo pôsobia pri liečbe ochorení pohybového aparátu, neurologických ochoreniach a chorôb srdcovo-cievneho systému. Vodu podobného zloženia majú v Európe už len francúzske kúpele Vichy. Vo voľných chvíľach môžu návštevníci spoznávať aj najbližšie okolie kúpeľného mestečka napr. útulné vínne pivničky, pamiatkové rezervácie a historické mestá.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR