Západné Čechy - od prameňa k prameňu

Česká republika, Západné Čechy

4.2 34 recenzií

Atrakcie Západné Čechy - od prameňa k prameňu
Atrakcie Západné Čechy - od prameňa k prameňu
Atrakcie Západné Čechy - od prameňa k prameňu
Ostatné Západné Čechy - od prameňa k prameňu
Ostatné Západné Čechy - od prameňa k prameňu
Ostatné Západné Čechy - od prameňa k prameňu
Ostatné Západné Čechy - od prameňa k prameňu
Ostatné Západné Čechy - od prameňa k prameňu

Podrobné info o pobyte


Úvod

4-dňový autokarový zájazd

Doprava

Autokar


Strava

3x raňajky


Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy,  cestovné poistenie.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 45 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Ubytovanie

3x v hoteli 3*

Program zájazdu

Úvod

Návšteva pivovaru Plzeňský prazdroj, kláštor Kladruby u  Stříbra, majestátny hrad Bečov, stredoveký Loket so zbierkou porcelánu, Mariánske Lázně so spievajúcou fontánou, prehliadka svetoznámej porcelánky Moser v Karlových Varoch, prehliadka historickej Plzne.

Program

1. deň:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 7.00 h). Náš výlet začneme zľahka návštevou pivovaru Plzeňský Prazdroj (ochutnávka) a plní síl sa vydáme do najstaršieho benediktínskeho kláštora v Čechách – Kladruby u Stříbra (unikátne barokové varhany, hrobka Windischgrätzovcov, lapidárium), založeného Vladislavom I., ktorý je tu údajne pochovaný. Ubytovanie.

2. deň:

Raňajky. Čaká nás Bečov – majestátny hrad na vysokej skale uprostred hlbokého údolia nad riekou Teplou (prehliadka). Zažili ste už pravý hradný rytiersky turnaj? Nie? Nevadí, pretože dnes sa prenesieme pomocou stroja času na skalný výbežok nad riekou Ohře, kde sa vypína stredoveký hrad Loket. V popoludňajších hodinách si odídeme oddýchnuť do druhých najvýznamnejších českých kúpeľov – Mariánských Lázní, smäd uhasíme niektorým z minerálnych prameňov a nerušene si budeme vychutnávať melódie spievajúcej fontány. Ubytovanie.

3. deň:

Raňajky, odchod do Karlových Varov, miesta konania Medzinárodného filmového festivalu, ale predovšetkým najväčších a najvýznamnejších českých kúpeľov, založených v 14. st. Karolom IV. Vyviera tu viac ako 60 termálnych prameňov, pričom najteplejší Vřídlo (72,2 °C) vytryskuje do výšky 15 m. Nasávať budeme pravú kúpeľnú atmosféru alebo ochutnáme pravé karlovarské oblátky. Vyberieme sa na návštevu svetoznámej porcelánky Moser a na záver dňa si vychutnáme múzeum známej Becherovky. Návrat na ubytovanie.

4. deň:

Raňajky, cestou späť na Slovensko sa zastavíme v Plzni, kde vám ukážeme, že k Plzni patrí nielen pivo. Prejdeme sa námestím Republiky s dominantou – gotickým kostolom sv. Bartolomeja, jeho veža (102 m) je najvyššia v strednej Európe, pokúsime sa preniknúť do tajuplného historického podzemia a necháme sa očariť treťou najväčšou synagógou sveta. Vo večerných hodinách návrat na Slovensko (cca 21.00 h).

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness