Západ USA - čaro prírody a ruch veľkomiest

USA

5 4 recenzie

Celkové
hodnotenie
5
4 5

Národný Park Yosemite
Priehrada Hoover Dam
Historická električková trať
Pohľad na Golden Gate
Universal studios
Canyon Antelope
Krásy národného parku Zion
Grand Canyon
Nevadská púšť
Národný park Zion
Národný Park Yosemite
NP Bryce Canyon
Canyon Antelope
Pláž Venice Beach

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Veľkosť skupiny max 10 osôb

Slovenský sprievodca

Národné parky

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

15-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* hotely.

Stravovanie

Raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer Ba-letisko-Ba. 13x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. Prepravu súkromným minivanom. Vstupy do národných  parkov. Sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 490 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: Vybavenie ESTA formuláru  (20 EUR). Ostatné doplatky: Príplatok za jednolôžkovú izbu 1200 EUR. Stravu a nápoje nad rámec uvedený v programe. Ostatné vstupy. Cestovné poistenie.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

Odlet do známeho „mesta anjelov“, Los Angeles. Po príchode nás čaká presun na ubytovanie a oddych po dlhom lete.
1

Los Angeles

Los Angeles, USA

PlážeIné atrakcie

Veda, kultúra, populárne umenie, vzdelanie a Tichý oceán, aj také je „mesto anjelov“. Najväčšie kalifornské sídlo je centrom diania naozaj takmer v každej oblasti, no preslávil ho najmä filmový a televízny priemysel, sídliaci v dobre známom Hollywoode. Preto sa každodenne môže stať, že sa na ulici stretnete s nejakou s celebrít, či významných osobností z tejto oblasti. Los Angeles však ponúka omnoho viac možností, kde sa dajú stráviť príjemné chvíle, tou najobľúbenejšou sú samozrejme prekrásne a rozsiahle pláže, ktoré určite očaria každého.

Viac Menej

2. deň

Po raňajkách nahliadneme do fi lmového sveta. Jedinečné štúdia Universal nám ponúknu skvelé fi lmové atrakcie a skutočne maximum zo zákulisia sveta kinematografie. Návrat na ubytovanie.
2

Štúdiá Universal

Štúdiá Universal, USA

KultúraIné atrakcie

Všetci milovníci filmu veľmi dobre vedia, kam budú smerovať ich prvé kroky po príchode do celosvetovo presláveného Hollywoodu. Verejnosti prístupné sú totiž filmové štúdiá spoločnosti Universal, v ktorých sa natáčal celý rad úspešných filmov ako je Rýchlo a zbesilo, Transformers a tiež mnohé známe seriály. Prezrieť si tu možno ukážky hollywoodskych remeselných prác, kulisy použité vo vybranej filmovej tvorbe a pri troche šťastia možno stretnete aj niektorú zo svojich obľúbených postáv.

Viac Menej

3. deň

Ikonické móla na pláži Venice Beach, množstvo pouličných umelcov, vynikajúce jedlo, prechádzky popri Venice Canals, prístavná Marina Beach, známa posilňovňa Muscle Gym, kde by sme v minulosti určite natrafili na Arnolda Schwarzeneggra. Následne nás čaká presun do „mesta hriechu“, Las Vegas.
3

Venice Beach

Venice Beach, USA

PlážePríroda

K Los Angeles jednoznačne patrí aj oceán a jedinečná atmosféra, ktorá sa s ním spája. Najlepším dôkazom sú práve pláže, na ktorých to naozaj žije a ktoré očaria nie len svojou krásou. Výnimočnou spomedzi nich je najmä Venice Beach, na ktorej nájdete vynikajúce jedlo, čarovné móla, ale napríklad aj posilňovňu obklopenú bielym pieskom a vodou. Tým najkrajším zážitkom sa zas stane prechádzka po Venice Canals, ktoré si vďaka ich uhladenosti a romantickému vzhľadu určite zamilujete.

 

Viac Menej

4. deň

Nevada, kráľovstvo rodea a kasín. Nikdy nespiace centrum hazardu v Nevadskej púšti, nablýskaná hráčska metropola Ameriky, to je Las Vegas. Vysvietená, 6 kilometrov dlhá Las Vegas Strip, kde sa počas prechádzky čakajú Benátky, Rím, Rozprávkový hrad, Eiffelovka, Cheopsova pyramída, spievajúca fontána, fotografovanie s Elvisom, alebo radšej drive-in svadba?
4

Las Vegas

Las Vegas, USA

KultúraIné atrakcie

Ak túžite aspoň na chvíľu zažiť veľkolepú zábavu a dostať sa do centra amerického sna, čaká na vás neobyčajné „Mesto hriechu“. Nikdy nespiace centrum hazardu obklopené Nevadskou púšťou zahrnie každého svojho návštevníka nablýskaným prostredím a zároveň luxusnými kasínami, ktoré sú tým najtypickejším symbolom tohto mesta. Bolo by doslova hriechom, nenavštíviť túto hráčsku metropolu Ameriky. Samozrejme, netreba sa báť, ak by sa vám aj náhodou nepodarilo vyhrať v kasíne, určite si odnesiete množstvo iných zážitkov, na ktoré sa len tak nezabúda.

Viac Menej

5. deň

Práve kasína sú hlavným symbolom tohto mesta a nenavštíviť ich by bolo doslova hriech. Doprajeme si trochu času aj na nákupy a následne sa presunieme ku známej klembovej priehrade Hoover Dam. S výškou až 220m sa jedná o druhú najvyššiu v USA.
5

Hoover Dam

Hoover Dam, USA

PrírodaIné atrakcie

Obrovský betónový masív bol stavaný päť rokov a vďaka svojej výške presahujúcej 220 metrov tak ide o druhú najvyššiu priehradu v USA. Leží na hraniciach štátov Arizona a Nevada a jeho účelom je korigovať tok rieky Colorado a zároveň využívať jej energetický potenciál. Nápad na jej vytvorenie prešiel aj vďaka vtedajšiemu ministrovi a neskôr prezidentovi Herbertovi Hooverovi, ktorý ju dal v 30. rokoch minulého storočia vybudovať a podľa ktorého bola tiež pomenovaná. Nechajte sa spolu s nami ohromiť mohutnosťou tohto ľudského výtvoru, na výstavbu ktorého bolo potrebných neuveriteľných 3,5 milióna mᶟ betónu.

Viac Menej

6. deň

Neodmysliteľnou súčasťou západnej časti krajiny je jednoznačne najznámejší kaňon na svete. Grand Canyon, tvorený riekou Colorado je v niektorých miestach hlboký až 1600 m. Výhľady, na ktoré nikdy nezabudneme nám spestria aj jedinečné farebné vrstvy vápencov a pieskovcov. Dokonalý výhľad nám ponúkne aj jeden z najzaujímavejších prírodných útvarov, Horseshoe bend.
6

Grand Canyon

Grand Canyon, USA

Príroda

Amerika, to nie sú len ľudnaté metropoly, veľký ruch a život, ale aj neuveriteľné prírodné krásy rozprestierajúce sa po celom jej území. Tým najznámejším a najpútavejším neumelo vytvoreným úkazom je jednoznačne Veľký kaňon, ktorého veľkoleposť každodenne ohuruje davy turistov. Vytvorený bol riekou Colorado a v niektorých miestach dosahuje hĺbku až 1600 m. Užiť si tu možno najmä nezabudnuteľné výhľady, ktoré spestrujú aj jedinečné farebné vrstvy vápencov a pieskovcov.

Viac Menej
7

Horseshoe bend

7. deň

Dnes náš čaká Canyon Antelope, miesto, kde sa farebnosť a hra svetiel dokonalo kombinuje a vytvára doslova rozprávkové scenérie. Ďalšia zastávka bude opäť v znamení kaňonu. NP Bryce Canyon je miesto, kde sa nachádzajú skutočne nezameniteľné skalné útvary. Zároveň je tento park domovom pre pumy, medvede či rysy červené. Následný presun do Cedar City.
8

Canyon Antelope

Canyon Antelope, USA

Príroda

„Miesto, kde voda preteká cez stenu“, taký je význam pôvodného názvu tohto unikátneho miesta podľa indiánskeho kmeňa Navaho. Pod ich správu tento kaňon v súčasnosti patrí, no len pred pár rokmi jeho „hornú“ časť sprístupnili aj pre verejnosť. Vďaka tomu môže byť dnes najfotografovanejším svojho druhu, a to aj napriek skutočnosti, že zachytiť hru svetla padajúceho na dokonale vytvarované a farebné steny, nie je vôbec jednoduché. Ponorte sa do čara 190 miliónov rokov starého prírodného diela, ktoré vás na chvíľu vytrhne z každodenného života a zavedie do priam rozprávkového sveta.

 

Viac Menej
9

Národný park Bryce Canyon

8. deň

NP Zion patrí medzi najkrajšie miesta v celom štáte Utah. My si ho počas dnešného dňa určite zamilujeme, a to obzvlášť vďaka fotogenickým skalným stenám, masívnym kaňonom, či tajomným údoliam. Medzi najznámejšie miesta parku patrí určite trojica pieskových útesov, Court of the Patriarchs či horolezcami veľmi obľúbená Angel’s Landing. Následný presun do mestečka Pahrump.

9. deň

Ráno opustíme Pahrump a smerujeme do Údolia smrti. NP Death Valley vystihuje svoj názov skutočne bravúrne. Ide o najsuchšie, najteplejšie a najnižšie položené miesto v USA. 10. Júla 1913 tu bola zaznamená rekordná teplota 56,7 °C v tieni. Následný presun do mesta Bakersfield.
10

Národný park Death Valley

Národný park Death Valley, USA

Príroda

Údolie smrti, ako znie slovenský názov tohto nehostinného prostredia, vystihuje jeho meno skutočne bravúrne. Ide o najsuchšie, najteplejšie a najnižšie položené miesto v USA (86 m pod morom), ktoré si svoje pomenovanie získalo v polovici 19. storočia, po úmrtí skupiny zlatokopov. Rozprestiera sa na území dlhom až 225 km a šírka tohto ojedinelého „riftu“ dosahuje 8 – 26 km. V júli 1913 tu bola zaznamená rekordná teplota 56,7 °C v tieni, čo len potvrdzuje, že zahrávať sa s prírodou tu naozaj neoplatí. Netreba sa však obávať, sprevádzajúci personál vás s ľahkosťou prevedie všetkými zákutiami a vám tak ostane dostatočný priestor na užívanie si majestátnosti tunajšej prírody.

Viac Menej

10. deň

Dnes sa vydáme do Národného parku Sequoia. Tu sa pokocháme najmohutnejšími stromami na svete, ktoré môžu dorásť až do výšky 80 metrov. Najslávnejší z nich, pýcha NP Sequoia, je určite Strom generála Shermana, ktorý objemom dreva kraľuje tabuľke najväčších stromov sveta. Má výšku takmer 84 metrov, priemer kmeňa 11 metrov a vek možno až 2 700 rokov. Následný presun do mesta Fresno.

11. deň

Krátky presun do parku, ktorý mnohí považujú za najkrajší v krajine. NP Yosemite si nie len obľúbime, ale doslova zamilujeme. Ponúka množstvo krásnych vodopádov, majestátne žulové masívy a rozprávkové sekvojové lesy. Nachádza sa tu tiež známy skalný útvar El Capitan, ktorý sa týči do výšky až 910m nad ostatný terén. Po dni strávenom v prírode sa presunieme do mesta Manteca.
11

Národný park Yosemite

Národný park Yosemite, USA

Príroda

Určite ste už počuli o národnom parku, ktorý mnohí považujú za najkrajší v širokom okolí a ktorý si len ťažko nezamilujeme. Prírodné bohatstvo, ktoré ponúka, je naozaj pestré – možno tu nájsť množstvo krásnych vodopádov, či majestátne žulové masívy. Rozprávkovú atmosféru, ktorú pocítite už krátko po vstupe doň dotvárajú bohaté sekvojové lesy s osobitým čarom. Nechajte svoje zmysly omámiť tunajším naturelom a užite si naplno krásu americkej prírody.

Viac Menej

12. deň

12. - 13. deň: Ráno pokračujeme ďalej až do bývalého kráľovstva „Hippie“. Svojrázne San Francisco bude našim domovom na posledné dni našej cesty. Ikonický most Golden Gate, historická električková trať, výhľady na legendárny Alcatraz, mohutné sekvoje v prírodnom parku Muir Woods, dokonalá miestna kuchyňa a nezameniteľná atmosféra Chinatownu. To je San Francisco.

12

San Francisco

San Francisco, USA

HistóriaGastro

Nezameniteľnú atmosféru ponúka mesto, ktoré je preslávené hneď niekoľkými zo svojich turistických atrakcií. Nie je jednoduché vybrať si tu svoju „naj“, pretože každá z nich očarí nanovo. Asi najikonickejší pohľad sa ponúka na most Golden Gate, ktorý je nezameniteľným symbolom San Francisca. Toto bývalé „kráľovstvo“ hnutia hippies nenechá chladnými ani gurmánov, ktorým sa tu naskytne možnosť ochutnať miestnu kuchyňu. Medzi zážitky, ktoré má toto miesto v talóne, patrí najmä historická električková trať a ázijská štvrť Chinatown, bez prezretia si ktorých by ste určite nemali opustiť toto čarovné prostredie.

Viac Menej
13

Golden Gate

14

Väzenie Alcatraz

13. deň

14. - 15. deň: Presunieme sa na letisko a pomaly sa rozlúčime s celým západným pobrežím, z ktorého si odnesieme množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Nočný odlet do Európy a následný transfer do Bratislavy. 

Zmena programu vyhradená.

USA

Bohaté prírodné i kultúrne bohatstvo, obrovská rozloha, poloha medzi oceánmi predurčuje Spojeným štátom americkým pozíciu lídra, nielen v svetovej ekonomike, ale aj v oblasti cestovného ruchu.

Hlavné mesto: Washington
Časový posun: -6h

Mena: Americký dolár
Kurz: 1€ = 1,1278 USD

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness