Víkend v Linzi a okolí

Rakúsko

4 4 recenzie

Celkové
hodnotenie
4
4 5

Galéria Víkend v Linzi a okolí
Atrakcie Víkend v Linzi a okolí
Atrakcie Víkend v Linzi a okolí
Ostatné Víkend v Linzi a okolí
Ostatné Víkend v Linzi a okolí

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

2-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

1x v hoteli/penzióne 2*/3*.

Stravovanie

1x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 1x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa

Za 1/1 izbu 35 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Vstupy, cestovné poistenie a pobytovú taxu.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokar.

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 7:00 hod.) do Rakúska. Po ceste do Linzu navštívime nádherný barokový kláštor Sv. Floriana, ktorý stojí na mieste, kde bol údajne pochovaný rímsky vojak Florián. Po prehliadke pokračovanie do mesta Linz, ktoré je po Viedni a Grazi, tretím najväčším mestom Rakúska. Po príchode sa vyvezieme na kopec Pöstlinberg. Z vyhliadky pod pútnickou bazilikou je krásny výhľad na celé mesto. Nasledovať bude pešia prehliadka najdôležitejších historických pamiatok. Historické centrum tvorí veľkolepé Hlavné námestie s 20 m vysokým mramorovým stĺpom Najsvätejšej Trojice. V rohu námestia sa týčia veže chrámu Alter Dom, kde pôsobil ako organista hudobný skladateľ Anton Bruckner. Nad Dunajom sa v mieste bývalého hradu,v ktorom sídlil cisár Fridrich III., rozkladá zámok, kde je dnes Zemské múzeum. Z námestia vedie dlhá elegantná nákupná ulica Herrenstrasse k mestskému parku. Za návštevu stojí mohutná katedrála Neuer Dom, ktorá pojme až 20 tisíc osôb. Po spoločnej pešej prehliadke historického centra mesta individuálne voľno s možnosťou návštevy múzeí, galérií, obchodov. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie.
Linz, Rakúsko

História

Hlavné mesto spolkového štátu Horného Rakúska a tretie najväčšie rakúske mesto má približne 200 000 obyvateľov. Historický slovenský preklad mesta Linz sa preloží ako Linec. Linecké koláče sú vám určite dobre známe. Práve toto mesto je rodiskom nášho obľúbeného vianočného pečiva. Prvé zmienky o Lineckom koláči sa datujú až do roku 1653 avšak jeho autor je dodnes neznámy. Linz nie je len domovom koláčov, ale takisto i domovom rôznych festivalov.

Viac Menej

2. deň

Po raňajkách odchod do Mauthausenu. Mestečko leží na sútoku riek Dunaj a Enns. Už v stredoveku tu bola dôležitá trhová osada vďaka lodnej doprave a obchodu so soľou. Do povedomia svetovej verejnosti sa však Mauthausen dostal kvôli koncentračnému táboru. Tábor vznikol v r. 1938 a pre neľudské podmienky patril k najobávanejším. Bol oslobodený 5. mája americkou armádou. Dnes slúži ako pamätník (prehliadka). Po skončení prehliadky pokračovanie do malebného mestečka Enns, ktoré patrí k najstarším mestám Rakúska. Osídlené bolo už v praveku. Okolo r. 50 tu Rimania postavili pevnosť, ktorá sa postupne rozrástla na obrovský tábor pre 6 tisíc vojakov. Pri tábore vyrástlo mesto Lauriacum, ktoré sa „preslávilo“ prenasledovaním kresťanov. V r. 304 tu v rieke utopili rímskeho vojaka Floriána, ktorý bol neskôr svätorečený. Po krátkej prehliadke historického centra odchod do krásneho mestečka Steyr na sútoku riek Enns a Steyr. Vďaka svojej polohe a dôležitých obchodných cestách a spracovávaniu železnej rudy patril Steyr k najbohatším mestám Rakúska. Po prehliadke odchod na Slovensko s návratom do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.

Zmena programu vyhradená.

Rakúsko

Rakúsko, má vysoké alpské štíty, lyžiarské strediská, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá na poznávanie. Preto je Rakúsko ideálnou voľbou na dovolenku počas celého roka. Rakúsko, južný sused Slovenskej republiky, má vysoké alpské štíty, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá, ktoré sú ideálne na dovolenku. Pod pojmom Rakúsko si veľa ľudí predstaví alpskú krajinu s prekrásnymi historickými mestami ako Viedeň alebo Salzburg a ľudí hovoriacich nemecky, záhradkárom sa vybavia previsnuté tirolské muškáty a ľuďom milujúcim históriu fakt, že až do roku 1918 vládli rakúsky Habsburgovci aj na Slovensku. 

Hlavné mesto: Viedeň
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands