Veľká noc v Lužici

Nemecko

bez recenzií - nové v ponuke

Galéria Veľká noc v Lužici
Atrakcie Veľká noc v Lužici
Atrakcie Veľká noc v Lužici
Atrakcie Veľká noc v Lužici
Atrakcie Veľká noc v Lužici
Ostatné Veľká noc v Lužici
Ostatné Veľká noc v Lužici
Ostatné Veľká noc v Lužici
Ostatné Veľká noc v Lužici
Ostatné Veľká noc v Lužici
Ostatné Veľká noc v Lužici
Ostatné Veľká noc v Lužici
Ostatné Veľká noc v Lužici

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Rumburk, mesto,kotré sa preslávilo výrobou súkna a hovorilo sa mu "Malý Paríž", bývalé kráľovské mesto Görlitz so stredovekým historickým centrom, Budyšín, kde sa počas veľkonočnej nedele koná slávna procesia- veľkonočná jazda lužických Srbov na koňoch, návšteva Žitavy, kde je v kostole Sv. Kríža vystavené Veľké žitavské plátno s 90-timi biblickými výjavmi.

Úvod

4-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

3x v hoteli 3* / 4*.

Stravovanie

3x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*/4*, sprievodcu CK Satur.

Celková cena nezahŕňa

Za 1/1 izbu 85 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Vstupy, cestovné poistenie a pobytovú taxu.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokar.

Program zájazdu

1. deň

Odchod z Bratislavy o cca 06:00 hod. Príchod do mesta Rumburk, ležiaceho v najsevernejšej časti Českej republiky na hranici s Nemeckom. Pešia prechádzka historickým centrom mesta, ktoré sa preslávilo výrobou súkna a hovorilo sa mu „Malý Paríž“. Možnosť návštevy expozície cirkevného umenia Šluknovska v Lorete. V klenotnici sú vystavené ornáty a bohoslužobné nádoby. Sú tu tiež slávne „Sväté schody“ – 28 drevených schodov, po ktorých chodia veriaci len po kolenách. Odchod na ubytovanie.
1

Rumburk

Rumburk, Česká republika

História

Rumburk leží v najsevernejšej časti Českej republiky, nachádzajú sa tu dva hraničné priechody do nemeckých miest Seifhennersdorf a Neugersdorf. Najstarší doklad o existencii Rumburku pochádza z roku 1298. Mesto bolo preslávené výrobou bavlnenej véby a tzv."rumburských" kachlí. Stála tu tiež najväčšia manufaktúra v Českej republike - Allasonova továreň na súkno. Mesto sa aj preto prezýva "Malý Paríž".

Viac Menej

2. deň

Po raňajkách odchod do mesta Görlitz. Bývalé kráľovské mesto leží na hranici s Poľskom. Stredoveké historické centrum Görlitz patrí Nemecku a bývalé predmestie, ležiace za riekou Lužická Nisa, patrí Poľsku a dnes predstavuje samostatné mesto Zgorelec. Mesto s romantickou atmosférou nebolo počas 2. sv. vojny vôbec poškodené a tak ponúka veľmi originálny časový kolorit obdobia viac ako 500 rokov. Tisíce pamätihodností mesta sú ideálnou inšpiráciou aj pre filmových tvorcov a mesto sa stalo vyhľadávaným miestom aj pre producentov Hollywoodu. Pešia prehliadka historického centra s úzkymi krivolakými uličkami (gotická katedrála, renesančná radnica, Svätý hrob na Mikulášskom cintoríne a iné.). Po prehliadke individuálne voľno. Návrat na ubytovanie.
2

Görlitz

Görlitz, Nemecko

História

Mesto Görlitz je najvýchodnejšie mesto Nemecka na štátnej hranici s Poľskom. V rámci rozdelenia miest po druhej svetovej vojne bol Görlitz rozdelený na dve časti, a to poľskú Zgorzelec a nemeckú Görlitz. V súčasnoti je Görlitz jedno z najlepšie zachovaných historických miest v Nemecku, nakoľko nebolo ani počas vojny príliš poškodené. V rozsiahlej historickej časti je asi 4 000 pamiatkových objektov, hlavne meštianskych domov od 15. do 19. storočia. Dominantou je neskoro gotická katedrálu Peterskirche. Najstaršou stavbou svetského typu je Waidhaus z prvej pol. 12. storočia. Najzaujímavejšie ulicou Görlitz je Barockhaus Neißstraße, na ktorej sa nachádza takzvaný Biblický dom s pieskovcovou fasádou, na ktorej sú zachytené výjavy zo Starého a Nového zákona. V tesnej blízkosti sa nachádza dom, za ktorého nádherným barokovým priečelím sa nachádza jedna z najstarších knižníc v Sasku, pôvodne najvyššie krajská vedecká knižnica.

Viac Menej

3. deň

Po raňajkách odchod do mestečka Bautzen – Budyšín, kde sa už od 18.storčia (s niekoľkými výnimkami) každú veľkonočnú nedeľu koná slávnaprocesia „Osterreiten“ – veľkonočná jazda lužických Srbov na koňoch, ktorí prinášajú radostnú správu o narodení Krista z kostola sv. Petra v Budyšíne do 9 km vzdialenej obce Radibor. Po skončení procesie individuálne voľno. Návrat na ubytovanie.
3

Bautzen

Bautzen, Nemecko

História

Bautzen známy aj pod českým názvom Budyšín je veľké okresné mesto v nemeckej spolkovej krajine Sasko, ktoré leží na hornom toku rieky Spréva. S počtom obyvateľov (cca 40 000) je druhým najväčším mestom Hornej Lužice a zároveň jej historickou metropolou. Sídlia tu významné kultúrne inštitúcie Lužických Srbov, ku ktorým sa dnes hlási asi 5-10% obyvateľov mesta. V historickom centre sa nachádzajú hodnotné pamiatky - hrad Ortenburg a časť hradieb, obranné veže a dominanta mesta: tzv. Simultaneum - konkatedrála sv. Petra, ktorú využíva katolícka i evanjelická cirkev.

Viac Menej

4. deň

Po raňajkách odchod do Zittau – Žitavy, kde je v kostole Sv. Kríža vystavené Veľké žitavské pôstne plátno z r. 1472 , ktoré malo slúžiť na zakrytie oltára. Plátno má rozmery 6,8 x 8,2 m a obsahuje 90 biblických výjavov od stvorenia sveta po posledný súd. Jedná sa o najväčšiu múzejnú vitrínu na svete a je zapísaná do Guinnesovej knihy rekordov. Po prehliadke odchod na Slovensko s príchodom do Bratislavy vo večerných hodinách.
4

Zittau

Zittau, Nemecko

História

Žitava leží severozápadne od česko-nemecko-poľského trojmedzia. Žitavu založil v roku 1238, český kráľ Přemysl Otakar II. a v roku 1255 ju povýšil na mesto. Na začiatku 20. storočia bolo mesto železničnej križovatkou, ležalo na dráhe Drážďany-Liberec. Žitava postupne prechádzala z rúk českých kráľov do rúk záložných pánov, až sa oveľa neskôr stala pevnou súčasťou Nemecka. Na mieste niekdajších hradieb je dnes Zelený okruh (Grüner Ring), umelecké urbanistické dielo, vybudované na prelome 19. a 20. storočia - tvoria ho parky, občianska výstavba, vily a pamätníky. Žitavská úzkorozchodná železnica v smere do Frýdlante bola síce v celej dĺžke zrušená, no do Lužických hôr naďalej turistov dopravujú vlaky ťahané parnými lokomotívami.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness