Srí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkých

Srí Lanka

4 5 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
5 5

Slonie safari
Kráľovstvo Polonnaruwa
Kráľovstvo Buddhov v Polonnaruwa
Kúpanie slonov v Pinnawale
Sloní sirotinec v Pinnawale
Slon na Srí lanke
Slony na Srí lanke
Slony na Srí lanke
Sloní sirotinec v Pinnawale
Sloní sirotinec v Pinnawale
Slony na Srí lanke
Tradičné ovocie na trhu na Srí Lanke
Tradiční rybári na mori
Opice v Sigiryi
Sigirya - „Levia hora“
Rybár opravujúci sieť na ryby
Sloní sirotinec
Srí Lanka - dekorácie a pamiatky
Srí Lanka - sochy
Video – Spoznaj Srí Lanku - CK SATUR
Video – Teleráno na cestách s CK SATUR - TOP zážitky zo Srí lanky
Video – Teleráno na cestách s CK SATUR na SRÍ LANKE

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Dieťa do 12 rokov zdarma

Národné parky

S pobytom pri mori

Vstupy v cene

Slovenský sprievodca

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Fantastická kombinácia dobrodružstva pre celú rodinu v novoobjavenom regióne panenských pláží na severozápade s prírodným a kultúrnym bohatstvom v srdci ostrova. Predstavenie morských a suchozemských tvorov obývajúcich Srí Lanku, starostlivo prispôsobené detskému vnímaniu. Deti si odnesú množstvo nádherných zážitkov.

11-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

4* hotely.

Stravovanie

Polpenzia.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Bratislavy alebo z Viedne. Miestne transfery. 9x ubytovanie v 4* hoteloch s polpenziou. Vstupy do pamiatok. Sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky 420 EUR. Vstupné vízum 60 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Fakultatívne aktivity. Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Príplatok za jednolôžkovú izbu 550 EUR. Prepitné miestnym sprievodcom a vodičom. Príplatok za all inclusive počas pobytu 230 EUR. Cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená. Počas sviatkov môžu byť niektoré múzeá a fabriky zatvorené.

Doprava

Letecká z Bratislavy alebo z Viedne.

Srí Lanka

Ostrov čaju, bohov, klenotov, perla Indického oceánu – takýmito menami je Srí Lanka nazývaná už od pradávna. V preklade Srí Lanka znamená Prekrásna krajina a takou aj skutočne je. Bývalá britská kolónia Cejlón (Levia krajina) je ako kvapka visiaca z južného cípu Indie. Hlboké doliny na severovýchode oddeľujú až 2 500 m vysoké hory od tropických pralesov na juhozápade. 

Pozdĺž pobrežia sa tiahnu zlaté pláže. Pri východe slnka sa vracajú rybári so svojimi úlovkami na pevninu. Je to zvláštny zážitok, tak ako aj cesta zo starého kráľovského mesta Kandy do vnútrozemia, kde kopce pokrývajú sýtozelené čajové plantáže, v ktorých svietia pestrofarebné sárí domorodých žien, zberajúcich čaj. Vysoko hore, v Nuwara Eliya, v meste nad oblakmi, môžete prejsť cez Horton Plains až na Koniec sveta (World´s End). Medzi kokosovými plantážami, ryžovými poliami a políčkami s korením leží množstvo kultúrnych pokladov.

Na miestach ako Anuradhapura, Polonnaruwa, Sigiriya, Dambulla, Panduwasnuwara či Yapahuwa, sa na Srí Lanke formovali dávne civilizácie pod vplyvom budhizmu, ktorého najčistejšiu podobu na ostrove nachádzame dodnes. Rozľahlé umelo vybudované jazerá, parky, svätyne, chrámy a kláštory sú dôkazom bohatej, kultúrnej minulosti Srí Lanky.

Za návštevu určite stojí večerný ceremoniál v chráme Budhovho zubu v Kandy, ako aj nočný výstup na Adamovu horu (Adam´s Peak).

Hlavné mesto: Kolombo
Časový posun: +3,5h

Mena: Srílanská rupia
Kurz: 1€ = 202,126 LKR

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands