Salzburg Advent na jazere Traunsee

Rakúsko

5 16 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
16 5

Salzburg - Advent na jazere Traunsee
Vianočný Salzburg, poznávací zájazd Rakúsko
Vianočný Salzburg, poznávací zájazd Rakúsko
St. Wolfgang, poznávací zájazd Rakúsko
Adventné trhy, poznávací zájazd, Rakúsko
Pastier s ovcou

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

St. Wolfgang vo vianočnej atmosfére s vôňami a špecialitami Vianoc, barokový Salzburg (UNESCO) – rozprávkové zimné javisko na úpätí pevnosti Hohensalzburg, do ktorej i nahliadneme.

2-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

1x v hoteli/penzióne 2*/3*

Stravovanie

1x raňajky

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 1x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3, sprievodcu a miestneho sprievodcu v Salzburgu.

Celková cena nezahŕňa

Za 1/1 izbu 20 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Vstupy, cestovné poistenie, pobytovú taxu.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokar.

Program zájazdu

1. deň

Odchod z Bratislavy o 07:00 hod. Každý adventný víkend sa okolie jazier mení na javisko vianočných trhov, nádherne znejúcich kolied, blikajúcich rozsvietených lampášov, všadeprítomnej vône punču a škoricových perníkov. Príchod do mestečka St. Wolfgang, kde nás čakajú stánky s vianočnými ozdobami, cukrovinkami a vareným vínkom. Pokračovanie k vodnému zámku Ort (filmový Zámocký hotel Ort). Odchod na ubytovanie.
1

St. Wolfgang

St. Wolfgang, Rakúsko

HistóriaKultúra

Podľa legendy na tomto mieste sv. Wolfgang postavil prvý kostol na brehu jazera Wolfgangsee po tom, ako sa stiahol do blízkeho kláštora Mondsee v roku 976. Podľa legendy hodil sv. Wolfgang sekeru do hôr, aby našiel miesto a dokonca presvedčil diabla, aby prispel k stavbe budovy tým, že mu sľúbil prvého živého tvora, ktorý vstúpi do cirkvi. Satan bol však sklamaný, pretože prvým tvorom na prahu bolo vlk a nie človek. Po Wolfgangovej kanonizácii v roku 1052 sa kostol stal hlavným pútnickým miestom. Toto miesto ukrýva v sebe aj trochu temnú históriu, pretože počas druhej svetovej vojny sa tu nachádzala podskupina koncentračného tábora Dachau.

Viac Menej
2

Zámok Ort

2. deň

Raňajky, odchod do okúzľujúceho barokového Salzburgu (UNESCO). Počas predvianočných sviatkov sa mení na rozprávkové javisko, nad ktorým sa vypína pevnosť Hohensalzburg (prehliadka). Zostane vám dostatok voľného času na návštevu vianočných trhov. Návrat do Bratislavy cca o 22:00 hod.
3

Salzburg

Salzburg, Rakúsko

HistóriaKultúra

Salzburg je štvrté najväčšie mesto v Rakúsku. Salzburgské "Staré mesto" je celosvetovo známe svojou barokovou architektúrou a je jedným z najzachovalejších stredísk v Alpách. V roku 1997 bolo dokonca zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Turisti navštevujú toto mesto práve kvôli nádhernému historickému centru a takisto kvôli malebnému alpskému prostrediu. Okrem iného je Salzburg rodiskom známeho skladateľa Wolfganga Amadea Mozarta.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Milan Homola

Milan Homola

Moje motto: "Cestovanie a učenie sa cudzích jazykov je najlepšia investícia."

Svet je podľa mňa dokonalý priestor pre plnenie si svojich snov a prianí a požiadaviek klientov. Klientom sa snažím dať čo najviac zaujímavých informácií o navštívenej destinácii. Musím vedieť rozlišovať poskytnuté informácie od požiadaviek, resp. osobnosti klienta a neustále sa vzdelávať.

Profil a zájazdy sprievodcu

Rakúsko

Rakúsko, má vysoké alpské štíty, lyžiarské strediská, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá na poznávanie. Preto je Rakúsko ideálnou voľbou na dovolenku počas celého roka. Rakúsko, južný sused Slovenskej republiky, má vysoké alpské štíty, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá, ktoré sú ideálne na dovolenku. Pod pojmom Rakúsko si veľa ľudí predstaví alpskú krajinu s prekrásnymi historickými mestami ako Viedeň alebo Salzburg a ľudí hovoriacich nemecky, záhradkárom sa vybavia previsnuté tirolské muškáty a ľuďom milujúcim históriu fakt, že až do roku 1918 vládli rakúsky Habsburgovci aj na Slovensku. 

Hlavné mesto: Viedeň
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR