Pucciniho operný festival

****

Taliansko

bez recenzií

Galéria Pucciniho operný festival
Atrakcie Pucciniho operný festival
Atrakcie Pucciniho operný festival
Atrakcie Pucciniho operný festival
Atrakcie Pucciniho operný festival
Atrakcie Pucciniho operný festival
Atrakcie Pucciniho operný festival
Príroda Pucciniho operný festival
Ostatné Pucciniho operný festival
Ostatné Pucciniho operný festival
Ostatné Pucciniho operný festival
Ostatné Pucciniho operný festival
Ostatné Pucciniho operný festival

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Taliansko dalo svetu mnoho vynikajúcich hudobných skladateľov a k najznámejším určite patrí aj Giacomo Puccini, s menom ktorého je späté mestečko Torre del Lago, kde slávny umelec žil a skomponoval niekoľko opier. Každoročne sa tu v amfiteátri na brehu jazera koná prestížny hudobný festival, zameraný na Pucciniho operné diela.

3-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

1x v hoteli 3*.

Stravovanie

1x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 1x ubytovanie s raňajkami v hoteli kat 3*, vstupenku na operné predstavenie vo 4. sektore, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 15 EUR, za vstupenky na operu vyššej kategórie: 3. sektor 32 EUR, 2. sektor 68 EUR, 1. sektor 116 EUR (na vyžiadanie). Vstupy, komplexné cestovné poistenie.

Doprava

Autokarová.

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 6,00 h). Tranzit do Talianska cez Rakúsko, príchod do kúpeľného mestečka Montecatini Terme, ubytovanie. Transfer do Torre del Lago, prímorského mestečka spätého s menom skladateľa Giacoma Pucciniho, ktorý tu vo Villa Puccini žil a stala sa aj miestom jeho posledného odpočinku. V Torre del Lago našiel Puccini umeleckú inšpiráciu  a skomponoval tu viaceré opery. Veľkolepý amfiteáter v areáli na brehu jazera Massaciuccoli bol dokončený v roku 2008, pojme 3 200 divákov a každoročne sa tu v lete koná presížny hudobný festival zameraný na operné diela slávneho skladateľa. Návšteva operného predstavenia Turandot (začiatok predstavenia o 21:15). Návrat na ubytovanie.

Exotický príbeh krutej princeznej Turandot sa pôvodne viaže na legendárne Rozprávky tisíc a jednej noci zo 17. storočia. Odvtedy sa dočkal celého radu spracovaní. A práve Pucciniho libretistov Giuseppeho Adamiho a Renata Simoniho zaujalo jedno z nich, ktoré vytvoril významný taliansky dramatik z obdobia renesancie, Carlo Gozzi, inšpirujúc sa formou talianskeho ľudového divadla – commediou dell´arte. Puccinimu komponovanie trvalo päť rokov, dielo nakoniec nedokončil a chýbajúcu časť dokomponoval Franco Alfano. Opera mala premiéru 25.apríla 1926 v La Scale v Miláne.

1

Turandot

Torre de Lago, Toskánsko

Turandot je posledná, samotným autorom nedokončená opera talianskeho skladateľa Giacoma Pucciniho. Po jeho smrti záverečné dve scény opery dokončil podľa skladatelových náčrtkov a poznámok jeho žiak Franco Alfano, na žiadosť Pucciniho syna. V troch dejstvách sa nám tu vyobrazuje príbeh napísaný talianskym dramatikom Carlom Gozzim, asi najväčšieho kritika jeho súčasníka Carla Goldoniho. Rozprávková predloha o krutej čínskej princeznej, ktorej chladné srdce nakoniec premôže láska, zároveň priniesla Puccinimu inšpiráciu k jednej z jeho najslávnejších árií - Nessun dorma.

Viac Menej

2. deň

Po raňajkách sa vyberieme do malebného mesta Lucca, rodiska G. Pucciniho, kde si prezrieme námestia Piazza San Michele, Piazza Napoleone, či Piazza dell'Anfiteatro, katedrálu Duomo di San Martino a ďalšie pamiatky. Presun do Pisy,  mesta presláveného vďaka Námestiu Piazza dei Miracoli (UNESCO) a jeho štyrom dominantám, ktorými sú: Dóm, baptistérium, Camposanto a svetoznáma Šikmá veža s odklonom vrchnej časti od päty väčším ako 4 metre. V podvečerných hodinách odchod na Slovensko.
2

Lucca

Lucca, Toskánsko

Fakultatívny výletHistória

Známe mesto v Toskánsku a hlavné mesto v provincii Lucca, bolo založené Etruskami. V roku 180 pred naším letopočtom ho dobyli Rimania a v roku 56 pred naším letopočtom tu uzavrel Ceasar zmluvu s Pompeiom a Crassom. Z tohto obdobia sa tu zachovala pravidelná sieť ulíc, staroveké fórum, ako aj mestské hradby. Mesto Lucca sa preslávilo najmä spracovaním a farbením hodvábia a má tiež zachovalé historické centrum s historickými budovami, ako napr. Piazza Anfiteatro, románska katedrála San Martino, románsky kostol San Michele, kostol San Frediano, San Giusto, renesančná radnica, rada renesančných a barokových palácov a víl.

Viac Menej

3. deň

Príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 17.8.2019 - 19.8.2019 2 nocí

Slavka Kóňová

Slavka Kóňová

Moje motto: "Nad nikým sa nepovyšuj, a pred nikým sa neponižuj."

Pre mňa je svet priestorom, kde aj keď sa 1000 x vrátiš na to isté miesto, vždy niečo nové objavíš. Z každého uhlu pohľadu niečo nové prinesie, prekvapí, občas sklame, ale musíš si z toho zobrať to pozitívne. Neporovnávať, ale konštatovať.

Profil a zájazdy sprievodcu

Taliansko

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness