Petrohrad a plavba Ladožským jazerom

Rusko, Petrohrad

5 11 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
11 5

Galéria Petrohrad a plavba Ladožským jazerom
Atrakcie Petrohrad a plavba Ladožským jazerom
Atrakcie Petrohrad a plavba Ladožským jazerom
Panoráma Petrohradu
Ladošské Jazero
Kostol v Petrohrade
Letecká panoráma Petrohradu
Atrakcie Petrohrad a plavba Ladožským jazerom
Atrakcie Petrohrad a plavba Ladožským jazerom
Ostatné Petrohrad a plavba Ladožským jazerom

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Kultúrne stredisko celého Ruska s mnohými pamiatkami UNESCO a tiež jeden z najdôležitejších ruských prístavov v Baltskom mori. Prehliadka hlavných historických a umeleckých skvostov – Zimného paláca s galériou Ermitáž, Nevského prospektu s chrámami a palácmi, malebné mestečko Puškin pôvodne Carskoje Selo, Petrodvorec – letná rezidencia Petra Veľkého nad Fínskym zálivom, Petropavlovská pevnosť a katedrála s hrobkami cárskej rodiny Romanovcov, krížnik Aurora, symbol boľševického prevratu v Rusku. Plavba Ladožským jazerom so zastávkou na Valaamskom súostroví.

7-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

4x v hoteli 4*, 2x nocľah na lodi

Stravovanie

4x raňajky, 2x plná penzia (na lodi)

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne (priamy let), transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, autokar počas pobytu, 4x ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami, 2x nocľah na lodi s plnou penziou, miestneho a sprievodcu CK SATUR, vízové poplatky 75 EUR, servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Expresné vybavenie víz 100 EUR, doplatok za 1/1 izbu 350 EUR (14.07.-20.07.), 250 EUR (24.08.-30.08.), prehliadku Ermitáže 20 EUR (nutné zakúpiť pri kúpe zájazdu), vstupné do Cárskeho Sela a do Petrodvorca (paláca a parku) 73 EUR (nutné zakúpiť pri kúpe zájazdu), ostatné vstupy, cestovné poistenie.


Poznámka

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava

Letecky

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko. Odlet do Petrohradu. Autobusová okružná prehliadka mesta (Mikulášsky chrám, Admiralita, Máriinské divadlo, Jusupov palác, Vasiljevsky ostrov a iné). Ubytovanie.
1

Mikulášsky chrám

Mikulášsky chrám, Rusko

HistóriaKultúra

Mikulášsky chrám je hlavný barokový chrám v západnom Petrohrade. Vždy bol úzko spojený s ruským námorníctvom, slúžiaci ako hlavná svätyňa až po ruskú revolúciu. Chrám sv. Mikuláša pozostáva z dvoch samostatných kostolov. Dolný kostol svätého Mikuláša sa nachádza na prvom poschodí, zatiaľ čo horný chrám z kaplnky je na druhom poschodí. Oltár horného kostola bol dokonca vysvätený v prítomnosti Kataríny Veľkej. Katedrála sv. Mikuláša je hlavným príkladom tzv. Alžbetínskeho alebo Rastrellieqsque baroka. Na tomto mieste sa spája nádherná architektúra s náboženstvom.

Viac Menej
2

Admiralita

3

Máriinské divadlo

4

Jusupov palác

2. deň

Raňajky, prehliadka Zimného paláca, bývalého sídla ruských cárov so svetoznámou galériou Ermitáž. Plavba loďou po kanáloch a ramenách rieky Nevy. Peši pokračujeme Nevským Prospektom, prehliadka Chrámu Vzkriesenia Krista, Alexandrijské divadlo, Kazaňská katedrála. Návrat na ubytovanie. Vo večerných hodinách si nenecháme ujsť mosty, ktoré sa v noci otvárajú, aby pod nimi mohli preplávať veľké lode (fakultatívne).
5

Zimný palác

Zimný palác, Rusko

HistóriaKultúra

Zimný palác je palác v Petrohrade, v Rusku, ktorý bol postavený v rokoch 1754 – 1762 ako zimné sídlo ruských cárov. Nachádza sa medzi palácom Embankment a Palácovým námestím. Navrhol ho významný barokový architekt Francesco Bartolomeo Rastrelli ako budovu zeleno-bielej farby s 1786 dverami a 1945 oknami. Jeho prvou obyvateľkou bola cárovná Katarína Veľká. Palác je v súčasnosti súčasťou komplexu budov známeho aj ako Štátne múzeum Ermitáž, v ktorom sa nachádza jedna z najväčších svetových zbierok umenia. Ako súčasť múzea je v paláci sprístupnená väčšina sál a izieb (konkrétne 1057).

Viac Menej
6

Galéria Ermitáž

7

Chrám Vzkriesenia Krista

8

Kazaňská katedrála

3. deň

Raňajky, presun autobusom do malebného mestečka Puškin, pôvodne Carskoje Selo, ktorého parky a paláce nechala vybudovať Alžbeta a Katarína Veľká. Prehliadka paláca Kataríny I. s legendárnou Jantárovou izbou. Prehliadka zámku a záhrad Pavlovsk (UNESCO), letnej rezidencie Pavla I. z konca 18. storočia. Návrat na ubytovanie.
9

Puškin/Carskoje Selo

Puškin, Rusko

HistóriaKultúra

Carskoje Selo je bývalá letná rezidencia ruských imperátorov, ktorá sa nachádza 25 km južne od Petrohradu. Ide o architektonicko-parkový komplex palácov, parkovej architektúry, jazier, sôch a iných pamätihodností. Komplex sa nachádza v mestečku, ktoré v minulosti nieslo rovnaké meno, ale od roku 1937 sa volá Puškin na pamiatku slávneho ruského spisovateľa, ktorý tu študoval. Medzi najkrajšie pamiatky komplexu patrí Katarínsky palác, ktorý má tri poschodia a je dlhý 300 metrov. Medzi najznámejšie miestnosti v paláci patrí Jantárová komnata, ktorú venoval imperátorovi Petrovi I. pruský kráľ Fridrich Wilhelm I.

Viac Menej
10

Pavlovsk

4. deň

Po raňajkách odchod do Petrodvorca, letnej rezidencie Petra Veľkého. Návšteva Konštantinovského paláca v Strelne, vidieckej rezidencie Romanovcov, nazývaného „ruský Versailles“. Presunieme sa do Kronstadtu, malého mestečka na ostrove Kotlin. Vo večerných hodinách sa nalodíme, začiatok plavby Ladožským jazerom, nocľah na lodi.
11

Petrodvorec

Petrodvorec, Rusko

KultúraPríroda

Petrodvorec s prezývkou „ruský Versailles“ dokáže prilákať tisíce ľudí z celého sveta. Aj vďaka nemu ešte celkom nevymrela z Ruska cárska duša. Symbolom dnešného Petrodvorca ani nie je tak palác samotný, ale skôr slávna Kaskáda plná sôch, vodných fontán a života. Je v nej skrytá symbolika života Petra Veľkého. V pozoruhodnom palácovom a parkovom celku z 18. a 19. storočia, ktorý sa rozkladá na pobreží Baltského mora na ploche viac ako 800 ha, je umiestené nad 170 fontán rôznych veľkostí. Najznámejšie fontány sú napr. socha Samsona bojujúceho s Ivanom, kaskády Zlatá hora, Veľká kaskáda, Rímske fontány a fontána Slnko.

Viac Menej
12

Konštantinovský zámok

13

Kronstadt

5. deň

Pokračovanie v plavbe až na Valaamské súostrovie, na ktorom sa nachádzajú pustevne a známy ortodoxný kláštor Valaam. Celodenný výlet na ostrove ku kláštoru a pustevniam cez krásnu karélsku prírodu. Večerná plavba späť smerom do Petrohradu. Nocľah na lodi.

6. deň

Ráno príchod do Petrohradu. Návšteva Petropavlovskej pevnosti. Krížnik Aurora, ktorý jediným výstrelom odštartoval boľševický prevrat v Rusku. Pobyt zakončíme vstupom do Katedrály sv. Izáka. Individuálne voľno. Ubytovanie.
14

Petropavlovská pevnosť

Petropavlovská pevnosť, Rusko

História

Pevnosť sa nachádza na zajačom ostrove v samom srdci historického jadra mesta. Petropavlovská pevnosť patrí k najvýznamnejším pamiatkam nielen Petrohradu, ale aj celého Ruska. Nielen, že je to ohromný komplex, ktorý bol v minulosti nevymožiteľný, ale je to miesto pre Rusov veľmi dôležité, lebo tadiaľ kráčali dejiny. Okrem nevyčísliteľnej historickej hodnoty ponúka návštevníkom aj kultúrne vyžitie, ktoré je nevyhnutnou súčasťou ruskej kultúry. Priamo v pevnosti sa nachádza napr. Petropavlovský chrám, bývalé väzenie, Múzeum kozmonautiky, expozícia História Petrohradu do roku 1918 alebo História pevnosti.

Viac Menej
15

Katedrála sv. Izáka

7. deň

Raňajky, návšteva Kunstkamery a transfer na letisko s odletom do Viedne, transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands