Na trase Moskva - Petrohrad

Rusko, Petrohrad

4 21 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
21 5

Fontána priateľstva národov
Katedrála Krista Spasiteľa
Carský palác Petrodvorec
Jusupovský palác v Petrohrade
Chrám Vasila Blaženého na Červenom námestí
Chrám Vasila Blaženého na Červenom námestí
Mesto Petrohrad
Atrakcie Na trase Moskva - Petrohrad
Atrakcie Na trase Moskva - Petrohrad
Kanón v múzeu
Pohľad z výšky na Moskvu

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Niekdajšie výkladné skrine komunizmu, dve najvýznamnejšie metropoly, mimoriadne hodnotné a atraktívne klenoty Ruska. Pokocháme sa pohľadom na prekrásny chrám Vasilija Blaženéno na Červenom námestí, obhliadneme si bohato zdobené moskovské stanice metra. V Petrohrade navštívime svetoznámu galériu Ermitáž. Čaká nás nezabudnuteľný týždeň!

7-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

5x v hoteloch 3*/4* s raňajkami, 1x nocľah vo vlaku (bez raňajok)

Stravovanie

5x raňajky

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne (priamy let), transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, dopravu vlakom z Moskvy do Petrohradu v lôžkovom vozni, mikrobus resp. autobus počas pobytu, 5x ubytovanie v hoteloch 3*/4* s raňajkami, 1x nocľah vo vlaku bez raňajok, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK, vstupy do Kremľa  (chrám a zbrojnica), Cárskeho Sela a Petrodvorca (palác a park), vízové poplatky 75 EUR, servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Expresné vybavenie víz 100 EUR, doplatok za 1/1 izbu 220 EUR, prehliadku Ermitáže 20 EUR, ostatné vstupy, cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava

Letecky.

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko Viedeň a odlet do Moskvy. Autokarová okružná prehliadka ruskej metropoly cez najvýznamnejšie a najzaujímavejšie miesta najväčšieho mesta v Rusku a Európe. Prejdeme sa najdrahšou ulicou v meste - Tverskajou, Boľšoj teatr - ruský ""Biely dom"", Park Víťazstva s fontánami a chrámami, Víťazný oblúk, Moskovská štátna univerzita, Kutuzovskij prospekt. Zastávka na najvyššom bode Moskvy, vyhliadke Vrabčie hory. Ubytovanie. Fakultatívne: Večer si pozrieme najkrajšie stanice metra, známe svojou výzdobou, najmä nástennými maľbami, mozaikami a ozdobnými lustrami.
1

Moskva

Moskva, Rusko

HistóriaKultúra

Moskva je nielen hlavným mestom Ruskej federácie, ale tiež miestom, ktoré ukrýva zaujímavú históriu. Väčšina z nej sa koncentruje v Kremli, niekdajšej stredovekej mestskej pevnosti. Za viac ako 2-kilometrovými červenými múrmi stoja chrámy a paláce, ktorých steny, ak by rozprávali, určite by prezradili príbehy ako z románov. Dnešná Moskva je veľkomestom s neurčitým množstvom obyvateľov. Údaje o počte obyvateľov sa pohybujú od 8 do 14 miliónov. Je dôležitým dopravným uzlom v krajine. Okrem iného je mesto centrom ruského politického, ekonomického, kultúrneho a vzdelávacieho života.

Viac Menej

2. deň

Raňajky, prehliadka Moskvy: Puškinov dom na starom Arbate. Arbat pripomína španielsku „La Rambla“ v Barcelone. Kremeľ – stavba z červených pálených tehál, symbol sily, pevnosti, moci a nedobytnosti Ruska, sídlo parlamentu a prezidenta. Za hradbami sa nachádzajú najdôležitejšie chrámy ruskej pravoslávnej cirkvi, vo vnútri nádherne vyzdobené ikonami svätcov. Chrám Michaela Archanjela s hrobkami cárskych rodín, Car Puška – najmierumilovnejšie delo na svete, takmer 200-tonový zvon – Car Kolokol, budova Zbrojnice ukrývajúca najväčšie poklady cárov (unikátne šperky, brúsené drahokamy, cárske koče, odevy). Návrat na ubytovanie.
2

Arbat

Arbat, Rusko

HistóriaKultúra

Pešia zóna Arbat - sa nachádza v historickom centre Moskvy. Táto ulica patrí k najstarším a najznámejším v ruskej metropole. Prvé zmienky o nej sa datujú do konca 15. storočia, kedy vznikla z obchodnej cesty vychádzajúcej z Moskvy smerom na Smolensk. Arbat bol v tej dobe predovšetkým domovom obchodníkov a remeselníkov. V 19. storočí si tu začali stavať domy významní moskovskí šľachtici, kupci a cárski dôstojníci. Dnes má na Arbate sídlo mnoho významných firiem a obchodov svetových značiek. Arbat je známy aj nízkym domom č. 53, kde síce krátko, ale zato čerstvo po svadbe žili A. S. Puškin so svojou ženou.

Viac Menej
3

Kremeľ

3. deň

Raňajky, ďalej obdivujeme krásy ruskej metropoly - monumentálna Katedrála Krista Spasiteľa, ktorá bola dokončená v r. 1883. Dal ju zbúrať Stalin a pri príležitosti 850. výročia založenia Moskvy bola znovu postavená. Treťjakovská galéria – najväčšie ruské umelecké múzeum, ktoré vlastní najväčšiu zbierku ruského umenia a ikony z 12. – 17. storočia z územia celého Ruska. Nočný presun lôžkovým vlakom do Petrohradu, druhého najväčšieho mesta Ruska (UNESCO), ktoré sa rozprestiera na 40 ostrovoch spojených 300 mostami.
4

Katedrála Krista Spasiteľa v Moskve

Katedrála Krista Spasiteľa v Moskve, Rusko

HistóriaKultúra

Grandiózny chrám Krista Spasiteľa je jednou z hlavných moskovských dominánt a tiež vôbec najväčším ruským kostolom. Zďaleka viditeľný svätostánok bol znovu postavený na mieste pôvodného kostola, ktorý v tridsiatych rokoch nechal Stalin vyhodiť do povetria. Pohnutý osud a tiež nesmierna okázalosť chrámu budí dodnes rozporuplné reakcie. Honosný snehobiely chrám so zlatými kupolami nájdeme na nábreží rieky Moskvy v oblasti Kropotkinskaja, moskovskej umeleckej štvrti plnej múzeí a galérií. Jeho rozmery sú vskutku kolosálne: na výšku meria 103 metrov a chrámová loď pojme až desať tisíc veriacich, čo ho povyšuje na vôbec najväčší chrám v celom Rusku. Chrám je mimo iného sídlom patriarchu ruskej pravoslávnej cirkvi.

Viac Menej

4. deň

Príchod do Petrohradu v ranných hodinách. Autobusová okružná prehliadka mesta (Mikulášsky chrám, Admiralita, Máriinské divadlo, Jusupov palác, Vasiljevsky ostrov a iné). Návšteva Lavry Alexandra Nevského, ktorého súčasťou je aj Tichvinský cintorín, kde našli svoj posledný odpočinok aj významné osobnosti umeleckého a vedeckého sveta. Fakultatívne možnosť zúčastniť sa predstavenia slávneho ruského cirkusu. Ubytovanie.
5

Petrohrad

Petrohrad, Rusko

HistóriaKultúra

Petrohrad je nádherné ruské mesto, v ktorom sa budete cítiť ako v rozprávke. Toto druhé najvýznamnejšie mesto Ruska v sebe ukrýva veľmi veľa prekrásnych pamiatok, úžasnej kultúry a skvelého národného jedla. Dokonca toto mesto je prezývané aj ako Benátky Severu. Od svojho založenia bol Petrohrad dlhé roky hlavným mestom Ruska. Na Petrohrade je najväčším lákadlom práve jeho architektúra. Široké a rovné ulice, priestranné námestia, množstvo mostov, parkov, sôch a iného. V Petrohrade sa máte na čo tešiť.

Viac Menej
6

Mikulášsky chrám

7

Admiralita

8

Máriinské divadlo

9

Jusupov palác

5. deň

Raňajky, prehliadka Zimného paláca, bývalého sídla ruských cárov so svetoznámou galériou Ermitáž. Plavba loďou po kanáloch a ramenách rieky Nevy, odkiaľ sa naskytá neopakovateľný pohľad na paláce a väčšinu známych pamiatok. Po výstupe na pevnú zem pokračujeme na Nevský Prospekt (petrohradský ekvivalent parížskeho Champs Elysée). Prehliadka Chrámu Vzkriesenia Krista, Alexandrijské divadlo, ulica architekta Rossiho, kde sa nachádza známa baletná škola. Kazaňská katedrála, najväčšie kníhkupectvo v meste v secesnej budove bývalej továrne Singer. Návrat na ubytovanie. Vo večerných hodinách si nenecháme ujsť mosty, ktoré sa v noci otvárajú, aby pod nimi mohli preplávať veľké lode (fakultatívne).
10

Zimný palác

Zimný palác, Rusko

HistóriaKultúra

Zimný palác je palác v Petrohrade, v Rusku, ktorý bol postavený v rokoch 1754 – 1762 ako zimné sídlo ruských cárov. Nachádza sa medzi palácom Embankment a Palácovým námestím. Navrhol ho významný barokový architekt Francesco Bartolomeo Rastrelli ako budovu zeleno-bielej farby s 1786 dverami a 1945 oknami. Jeho prvou obyvateľkou bola cárovná Katarína Veľká. Palác je v súčasnosti súčasťou komplexu budov známeho aj ako Štátne múzeum Ermitáž, v ktorom sa nachádza jedna z najväčších svetových zbierok umenia. Ako súčasť múzea je v paláci sprístupnená väčšina sál a izieb (konkrétne 1057).

Viac Menej
11

Galéria Ermitáž

12

Nevský Prospekt

13

Chrám Vzkriesenia Krista

14

Alexandrijské divadlo

15

Ulica architekta Rossiho

16

Kazaňská katedrála

6. deň

Raňajky, presun autobusom do malebného mestečka Puškin, pôvodne Carskoje Selo, ktorého parky a paláce nechala vybudovať Alžbeta a Katarína Veľká. Prehliadka paláca Kataríny I. s legendárnou Jantárovou izbou. Popoludní odchod do Petrodvorca, letnej rezidencie Petra Veľkého. Pozoruhodný palácový a parkový komplex z 18. a 19. st. sa rozprestiera na útese nad Fínskym zálivom na ploche 800 ha s viac ako 170 fontánami, z trysiek ktorých prúdi 30 000 litrov vody za sekundu. Všetky fontány v krásnej záhrade dodnes fungujú na samospád. Návrat do hotela.
17

Puškin/Carskoje Selo

Puškin, Rusko

HistóriaKultúra

Carskoje Selo je bývalá letná rezidencia ruských imperátorov, ktorá sa nachádza 25 km južne od Petrohradu. Ide o architektonicko-parkový komplex palácov, parkovej architektúry, jazier, sôch a iných pamätihodností. Komplex sa nachádza v mestečku, ktoré v minulosti nieslo rovnaké meno, ale od roku 1937 sa volá Puškin na pamiatku slávneho ruského spisovateľa, ktorý tu študoval. Medzi najkrajšie pamiatky komplexu patrí Katarínsky palác, ktorý má tri poschodia a je dlhý 300 metrov. Medzi najznámejšie miestnosti v paláci patrí Jantárová komnata, ktorú venoval imperátorovi Petrovi I. pruský kráľ Fridrich Wilhelm I.

Viac Menej
18

Petrodvorec

7. deň

Raňajky, návšteva Petropavlovskej pevnosti (bývalého centra starého mesta), súčasťou ktorej je Petropavlovská katedrála s hrobkami cárskej rodiny Romanovcov, domček Petra Veľkého, odkiaľ mohol cár počas leta dohliadať na stavbu pevnosti. Fakultatívne návšteva Jusupovho paláca, ktorý patrí k najkrajším šľachtickým palácom v meste a je známy predovšetkým tým, že tu v pivnici v r. 1916 zavraždili záhadného mystika Rasputina. Pobyt zakončíme vstupom do Katedrály sv. Izáka. Odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.
19

Petropavlovská pevnosť

Petropavlovská pevnosť, Rusko

História

Pevnosť sa nachádza na zajačom ostrove v samom srdci historického jadra mesta. Petropavlovská pevnosť patrí k najvýznamnejším pamiatkam nielen Petrohradu, ale aj celého Ruska. Nielen, že je to ohromný komplex, ktorý bol v minulosti nevymožiteľný, ale je to miesto pre Rusov veľmi dôležité, lebo tadiaľ kráčali dejiny. Okrem nevyčísliteľnej historickej hodnoty ponúka návštevníkom aj kultúrne vyžitie, ktoré je nevyhnutnou súčasťou ruskej kultúry. Priamo v pevnosti sa nachádza napr. Petropavlovský chrám, bývalé väzenie, Múzeum kozmonautiky, expozícia História Petrohradu do roku 1918 alebo História pevnosti.

Viac Menej
20

Katedrála sv. Izáka

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 15.9.2019 - 21.9.2019 6 nocí

Gabriela  Sutorisová

Gabriela Sutorisová

Moje motto: "Kde je vôľa, tam je cesta".

Spomínam si na chvíle v školskej lavici, keď na dejinách umenia bola reč o egyptských pyramídach, paláci Knossos (Kréta) a chráme Sagrada Familia v Barcelone. Na  túžbu tie miesta uvidieť a pocit, že sa mi to nikdy nepodarí. Videla som ich a nie len tie. Teším sa, že ľuďom dnes nič nebráni cestovať, a že ako sprievodkyňa môžem ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands