Maroko - Marakéš city break

Maroko

4.6 10 recenzií

Celkové
hodnotenie
4.6
10 5

Atrakcie Maroko - Marakéš city break
Atrakcie Maroko - Marakéš city break
Atrakcie Maroko - Marakéš city break
Atrakcie Maroko - Marakéš city break
Atrakcie Maroko - Marakéš city break
Príroda Maroko - Marakéš city break
Príroda Maroko - Marakéš city break
Ostatné Maroko - Marakéš city break
Ostatné Maroko - Marakéš city break
Ostatné Maroko - Marakéš city break
Ostatné Maroko - Marakéš city break
Ostatné Maroko - Marakéš city break
Ostatné Maroko - Marakéš city break
Ostatné Maroko - Marakéš city break

Podrobné info o pobyte


Polpenzia

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Kultúrne pamiatky

Veľkosť skupiny
max 16 osôb

Úvod

4-dňový letecký zájazd.


Doprava

Letecká.


Strava

Polpenzia.


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfery BA-letisko-BA. Miestne transfery. 3x ubytovanie v 4* hoteli s polpenziou. Výlety a vstupy podľa programu. Sprievodcu CK SATUR.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 280 EUR. Prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 25 EUR/osoba (platí sa sprievodcovi na mieste).

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 80 EUR. Tradičnú marockú šou s večerou – možná za doplatok 35 EUR. Možnosť ubytovania v jednom z tradičných butikových hotelov Riad za doplatok 380 EUR.


Ubytovanie

4* hotel.

Lokalita

Maroko

Krajina je známa rôznorodou zmesou Orientu s nádhernou drsnou prírodou, skrášľuje neodmysliteľná panoráma majestátnych hôr pohoria Atlas. Nájdete tu kontrast piesočných dún Sahary, kamenných uličiek plných rôznych odtieňov farieb i vôní, malebných prístavov a luxusných prímorských letovísk.  Pozývame Vás s nami do Maroka, úžasnej krajiny, ktorá možno bola dejiskom rozprávok 1001 noci.

Hlavné mesto: Rabat
Časový posun: -1h

Mena: Marocký dirham
Kurz: 1€ = 11,37 MAD

Klimatický diagram

Marakéš

V jeho strede nájdete Jemaa el Fna, námestie, ktoré bývalo dejiskom verejných udalostí a vystúpení umelcov. K zaujímavostiam mesta patria časti bývalého paláca El Badi, jemné rezbárske práce v Saadských hrobkách a predovšetkým Koutoubia Minaret, najdokonalejšia islamská pamiatka v severnej Afrike.

A prečo Marakéš nazývajú aj „Červeným mestom“? Predsa vďaka dominantným múrom s okrovým farbivom - avšak nie je tu nedostatok iných farieb. Samotné staré mesto Medina, založil sultán Youssef Ben Tachfi ne v stredoveku a koloniálne Ville Nouvelle postavili Francúzi v polovici 20. storočia. Medina zanechá dojmy úžasnými dávnymi palácmi, labyrintom trhovísk a hlboko tradičným spôsobom života a Ville Nouvelle zase vďaka mondénnym kaviarničkám, módnym butikom, záhradám a bulvárom. Celkovo sa mesto skrášľuje aj vďaka cudzincom, ktorí sa tu rozhodli usadiť.

 

Program zájazdu

Úvod

4-dňový letecký zájazd.

Program

1. deň:

Odlet z Viedne do nádherného kráľovského marockého mesta Marakéš. Po prílete sa presunieme sa do hotela, oddýchneme si po ceste a vydáme sa so sprievodcom objavovať toto tajuplné mesto.

2. deň:

Marakéš je mesto právom zaradené do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Často je označované aj prívlastkom „Perla juhu“. Mesto je plné palácov, nádherných záhrad a tajuplných uličiek. Navštívime hrobky Saadiens, múzeum Dar Si Said, záhradu Agal, Ménara, 70 metrov vysoký minaret Koutoubia, ktorý je akýmsi symbolom mesta, palác Bahia a známe miestne garbiarne a čistiarne. V prípade záujmu možnosť návštevy záhrad Majorelle (vstup za poplatok cca 70 DHS), kde sa nachádza pamätná hrobka známeho módneho návrhára Yves Saint Laurenta. Nevynecháme ani medinu (staré mesto), najznámejšie miestne súky (trhy) a rušné námestie Djemaa El Fna so zaklínačmi hadov, hudobníkmi, rozprávačmi a artistami. Námestie sa najmä večer mení na veľkú vývarovňu, kde majú návštevníci možnosť ochutnať miestne špeciality ako sú napr. slimáky na badiáne, ťavie hlavy a pod. Pre záujemcov je možná tradičná marocká večera s vystúpením berberských hudobníkov a tradičnou šou (fakultatívne za doplatok).

3. deň:

Vydáme sa na celodenný výlet do rybárskeho mesta Essaouira, ktoré je považované za najmalebnejšie a zároveň najkrajšie mesto v Maroku. Biele mesto obkolesené sivými hradbami je známe najmä vďaka spracovávaniu drahého tujového dreva a výrobe farbiva nazývaného tyrský purpur. Do dnešných čias sú tu v starej medine malé dielničky miestnych remeselníkov, ktorí ponúkajú svoje ručné výrobky. Pýchou mesta je prístav plný modrých lodí, rybí trh a hradby z 18. st. s nádherným výhľadom na oceán. Centrum je plné kaviarničiek, kde sa dá príjemne posedieť. Svojou pokojnou prímorskou atmosférou je vzdialené rušnému Marakéšu.

4. deň:

Pred nami je posledný deň pobytu. Transfer na letisko a odlet do Európy.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness