Macocha a Baťov kanál

Česká republika

4 10 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
10 5

Vodný svet Živá voda
Atrakcie Macocha a Baťov kanál
Malé domčeky v okolí prírody
Westernové mestečko v Boskoviciach
Vodný svet Živá voda
Vstup do western mestečka
Westernové mestečko
Pozorovanie rýb vo vodnom svete Živá voda
Koniec prehliadky jaskyne a plavby po Punkve
Pohľad z výšky na Baťov kanál
Jaskyňa Punkva a priepasť Macocha
Loďka na Baťovom kanály
Jaskyňa Punkva a priepasť Macocha

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Animátor na palube

Národné parky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Moravský kras s priepasťou Macocha, plavba v jaskyni Punkva, westernové mestečko pri Boskoviciach, Baťov kanál, Uherské Hradiště, vodný svet Živá voda a Archeoskanzen v obci Modrá.

2-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

1x ubytovanie v hoteli 3*

Stravovanie

1x raňajky

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 1x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, sprievodcu CK SATUR, animátora rodinného klubu Planet Fun.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu 15 EUR, za večeru 13 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, vstupy, pobytovú taxu  a cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokarová

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Vyberieme sa do tajuplného Moravského krasu so stovkami jaskýň, priepasťami, divokými kaňonmi. Naše cesty povedú k najhlbšej sprístupnenej priepasti v Čechách, Macoche. Na jej dne v hĺbke 138,7 m sa vynára podzemná riečka Punkva, po jej smaragdovozelenej vode sa člnmi dostaneme do Rozprávkového dómu s kvapľovými útvarmi jedinečnej krásy. Presun do Westernového mestečka pri Boskoviciach. Odchod na ubytovanie.
1

Westernové mestečko

Westernové mestečko, Česká republika

Iné atrakcie

Len 36 km od Brna sa nachádza úplne iný svet, westernový. Jedinečné westernové mestečko Boskovice bolo vybudované v roku 1994 na opustenom pieskovcovom lome. Toto autentické prostredie vás tak pohltí, až si miestami budete myslieť, že nie ste ani v Českej republike. Okrem rôznych dobrodružstiev, ktoré môžete zažiť na atrakciách si môžete v saloonoch dopriať ochutnávku miestnych špecialít. Na území mestečka sa platí Boskovickým dolárom v prepočte 10 BD = 10 CZK. Nemusíte sa báť, že by ste ich nemali dostatok, pretože na území sa nachádza veľké množstvo zmenární.

Viac Menej
2

Macocha

3

Moravský kras

2. deň

Raňajky. Vodná cesta Baťov kanál, ktorý bol využívaný na zavlažovanie územia a zároveň na prepravu materiálu z baní. Budeme sa plaviť cez bohaté meandry na trase Veselí nad Moravou – Strážnice. Presun do mestečka Uherské Hradiště, kde bude zastávka na obed. Na jeho predmestí sa  nachádza obec Modrá s vodným svetom Živá voda. Nielen deti, ale aj rodičia sa zoznámia so životom vo vode a okolo nej, s vodnými živočíchmi či rastlinami. Nájdeme tu aj typické moravské biotopy s ich charakteristickými bylinami a drevinami. V Modrej navštívime aj Archeoskanzen - veľkomoravské opevnené sídlisko stredného Pomoravia. Cesta späť na Slovensko, príchod vo večerných hodinách (do Bratislavy o cca 20:30 h).
4

Živá voda

Živá voda, Česká republika

Príroda

Vodný svet Živá voda sa nachádza v obci Modrá a zobrazuje život v rieke Morava a na jej brehoch. Uvidíte nielen faunu a flóru rieky Morava, ale aj jej priľahlých prítokov. Expozícia je schválne postavená na mieste, kde kedysi boli mokrade a rybníky, pretože sú tu k dispozícii pramene podzemnej vody. Pod vodnú hladinu môžete nazrieť prostredníctvom 2 podzemných poschodí: Sladkovodná expozícia a Tunel. V Sladkovodnej expozícii žijú súčasné i historické druhy rýb, ktoré sa vyskytovali na tomto území. V tejto časti sa môžete okúpať v prírodnom kúpalisku s bazénom napájaným na podzemnú vodu. Tunel je ojedinelým experimentom v celej Európe. Má dĺžku 8 m, šírku 2 m a je rozdelený na dve časti, kde na ľavej strane nájdete ryby patriace do studených a horských vôd a na pravej strane veľké ryby.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Mariana Hozlárová

Mariana Hozlárová

Moje motto: "Nesnívaj svoj život, ale ži svoje sny."

Ako klient som vždy vyhľadávala destinácie s krásnou prírodou a aktívny oddych spojený s poznávaním. Aj ako sprievodca mám najradšej poznávacie zájazdy spojené s turistikou a krásnymi scenériami. Monumenty vytvorené človekom sú obdivuhodné, krásu, ktorú vytvorila príroda však nič neprekoná. Tiež ma vždy veľmi priťahovali ...

Profil a zájazdy sprievodcu
Rozália  Khernová

Rozália Khernová

Moje motto: "Všetko sa dá, len treba chcieť."

Cestovanie z mojho pohľadu je veľmi dôležité v živote človeka, aby mal širší pohľad, z čoho si môže utvoriť svoj názor. Vie porovnávať. Vie to využiť v hociktorej sfére práce.Je to aj určitá forma relaxu, pokiaľ človek rád cestuje a poznáva. Ľudia, ktorí necestujú majú ohraničené myslenie, čo samozrejme ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Česká republika

Hlavné mesto Praha, "Zlaté mesto" na Vltave, ležiace v srdci Európy, je obľúbeným cieľom cestovateľov z celého sveta. Karlov most, Hradčany, Dóm Sv. Víta a Staromestské námestie s radnicou a orlojom sú svedkami starej kultúry a slávnej minulosti. Praha v turistovi vyvoláva dojem, že celé mesto je jedno jediné múzeum. Príbeh o dobrom vojakovi Švejkovi znovu ožije pri príjemnej prechádzke, a takisto ako on, aj By sa vrátite do slávnych starých hostincov a pochutnáte si na vynikajúcej českej kuchyni.

Hlavné mesto: Praha
Časový posun: 0h

Mena: česká koruna
Kurz: 1€ = 26,691 CZK

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR