Lisabon, Porto, Santiago de Compostela

Portugalsko

5 7 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
7 5

Schodisko do kostola Bom Jesus do Monte
Atrakcie Lisabon, Porto, Santiago de Compostela
Atrakcie Lisabon, Porto, Santiago de Compostela
Atrakcie Lisabon, Porto, Santiago de Compostela
Atrakcie Lisabon, Porto, Santiago de Compostela
Atrakcie Lisabon, Porto, Santiago de Compostela
Atrakcie Lisabon, Porto, Santiago de Compostela
Kamenný palác Pontevedra
Pohľad na rieku Douro v Porto
Pobrežie Portugalska, poznávací zájazd, Portugalsko
Pontevedra costa, poznávací zájazd, Portugalsko
Pontevedra, poznávací zájazd, Portugalsko
Porto, poznávací zájazd, Portugalsko
Katedrála Santiago de Compostela, poznávací zájazd, Portugalsko
Video – Porto - TA3 za hranicami

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Lisabon - mesto moreplavcov a žltých električiek, ktoré je mixom múzeí, histórie, kultúry fascinujúce Porto v ústí rieky Douro s pôvabným historickým centrom s pestrofarebnými domami Santiago de Compostela, kde končí najznámejšia európska púť - nádherné miesto so silnou duchovnou atmosférou, ale tiež množstvom zaujímavých turistických atrakcií. Mestá, ktoré je ťažké si nezamilovať.

7-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

6 x ubytovanie v hoteli 3*.

Stravovanie

6 x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň - Santiago de Compostela (s prestupom), Porto - Lisabon, Lisabon - Viedeň, transfer Bratislava - letisko Schwechat - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, autobus, resp. mikrobus počas okruhu, 7 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, ochutnávku vína, sprievodcu CK. Servisné poplatky.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 368 EUR, za 6 večerí 158 EUR. Vstupy, pobytové taxy a cestovné poistenie.


Doprava

Letecká, autokar, resp. mikrobus počas okruhu.

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko do Viedne. Odlet do Santiaga de Compostela (s prestupom), transfer z letiska do hotela.  Prehliadka zachovalého stredovekého centra mesta (UNESCO 1985), s úzkymi uličkami a malebnými námestíčkami s množstvom monumentálnych palácov, kláštorov a kostolov. Najvýznamnejšou dominantou je komplex katedrálnych námestí – preslávené Praca do Obradoiro, ktoré patrí k najkrajším námestiam v Španielsku. Katedrála s bránou Portico de la Gloria predstavuje vrcholné dielo románskeho umenia. Medzi stavbami vyniká aj Casa del Cabildo - šľachtický dom postavený v barokovom štýle. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.  
1

Santiago de Compostela

Santiago de Compostela, Španielsko

HistóriaKultúra

Santiago de Compostela je hlavným mestom autonómnej oblasti v severozápadnom Španielsku. Mesto má svoj pôvod v svätyni sv. Jakuba Veľkého, ktorá je teraz mestskou katedrálou a takisto je súčasťou pútnickej cesty, ktorá tu vznikla v 9. storočí. Pútnická cesta sa nazýva aj cesta sv. Jakuba a práve kvôli tejto púti je mesto každoročne navštevované desaťtisícmi turistov z celého sveta. Okrem pútnikov toto miesto navštevujú aj viacerí filmári, ktorím sa toto miesto stalo predmetom filmov. Od roku 1985 je časť Staré mesto v Santiago de Compostela vymenovaná ako pamiatka svetového dedičstva UNESCO.

Viac Menej

2. deň

Raňajky. Pokračovanie prehliadky mesta - pradávneho cieľa pútnikov na Svätojakubskej ceste, pomenovanej podľa Kristovho učeníka apoštola Jakuba, ktorého pozostatky sú uložené v katedrále. Možnosť zúčastniť sa bohoslužby. V historickom centre Casco Antiguo si možno posedieť na hlavnom námestí, kde sa ostretávajú i domáci obyvatelia so svojimi priateľmi alebo ochutnať gastronomické špeciality Galície v niektorej z miestnych reštaurácií, ktoré sídlia v starobylých uličkách. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň

Raňajky. Odchod do stredovekej Bragy, mesta, ktoré sa pre množstvo kostolov niekedy nazýva aj „portugalským Rímom“. Mestská katedrála Sé z 12. storočia je dodnes jednou z jeho najpopulárnejších pamätihodností. Hneď za mestom leží slávny pútnický kostol Bom Jesus do Monte s prekrásnym barokovým schodiskom. Presun do Porta - druhého najväčšieho mesta Portugalska, hlavného mesta provincie Douro, vo svete presláveného predovšetkým portským vínom, ktoré však nie je celkom z Porta – vinice sa nachádzajú v údolí rieky Douro, asi 100 km od mesta a víno je v sudoch prevážané do Vila Nova de Gaia, mestečka ležiaceho na druhej strane rieky takmer splývajúceho s Portom, kde dozrieva v pivniciach. Ubytovanie, fakultatívne večera.
2

Braga

Braga, Portugalsko

HistóriaKultúra

Braga je historické mesto a tretie najväčšie mesto v Portugalsku. Na kopci nad Bragou sa týči kostol Bom Jesus do Monte, významné pútnické miesto. Na toto miesto vedie historická lanovka, ktorá je poháňaná vodou. V hornej stanici sa do nádrže v podvozku napustí voda a dole sa zase vypustí. Ďalším pútnickým miestom je Sameiro. Okolo chrámu je veľké priestranstvo, pod ktorým je expozícia dejín kresťanstva. Nachádza sa tu aj najstaršia katedrála v krajine, katedrála Panny Márie.

Viac Menej
3

Bom Jesus do Monte

4

Portské víno

5

Rieka Douro

4. deň

Raňajky. Prehliadka Porta, krásneho mesta, ktoré si Vás získa čarovnými uličkami, pozoruhodnou históriou a množstvom pamiatok  Porto je známe aj veľkým počtom mostov, ktoré patria k dominantám mesta. Centrum je unikátnym mixom architektonických slohov, farebných variácií a neopakovateľných kombinácií vzorov. Pozrieme si katedrálu Terreido da Sé, starobylú štvrť Barredo, gotický kostol Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Deň zakončíme vo vínnych pivniciach cavas, kde dozrieva pravé portské víno (ochutnávka). Návrat do hotela, fakultatívne večera.    
6

Porto

Porto, Portugalsko

HistóriaKultúra

Porto je druhé najväčšie mesto v Portugalsku. Okolie mesta patrí medzi najrozvinutejšie priemyslové oblasti Portugalska. Porto je známe aj svojim celosvetovým vývozným artiklom portským vínom. Historické centrum Porta – Ribeira bolo zapísané na Zoznam svetových pamiatok UNESCO v roku 1996. V roku 2001 bolo Porto Európskym hlavným mestom kultúry. Mesto je dejiskom medzinárodného filmového festivalu Fantasporto. Korene miestnej univerzity siahajú do roku 1762, oficiálnym rokom založenia je však rok 1911. Najpopulárnejším športom v meste je futbal.

Viac Menej
7

Gotický kostol Sao Francisco

5. deň

Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Lisabonu. Popoludní prehliadka mesta. Pravý portugalský kolorit zažijeme na Praca do Comercio – jednom z najväčších a najkrajších námestí Lisabonu a keď sa vyvezieme železným výťahom Elevador de Santa Justa (podľa návrhu žiaka slávneho staviteľa A. G. Eiffela), starý Lisabon sa nám ukáže ako na dlani. Z maurskej pevnosti Sao Jorge (úchvatný výhľad na celý Lisabon a na rieku Tejo s najdlhším mostom v Európe, ktorý meria neuveriteľných 17 kilometrov) vedú starobylé uličky do najstaršej štvrte Alfami, založenej Feničanmi. Ubytovanie, fakultatívne večera.
8

Lisabon

Lisabon, Portugalsko

HistóriaKultúra

Lisabon ako hlavné a najväčšie mesto Portugalska existovalo už v 12. storočí p.n.l. ako fénické obchodné centrum. Mesto je rozdelené na 53 mestských častí. Za významnejšie možno pokladať pôvodné historické štvrte, ako je Alfama – najstaršia lisabonská štvrť, Baixa, ktorá vznikla po zemetrasení v roku 1755, Biarro Alto – centrum kaviarní, kníhkupectiev a barov a Belém, kde sa nachádza Kláštor Hieronymov spolu s Belémskou vežou, obe pamiatky sú zapísané na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Viac Menej
9

Praca do Comercio

10

Elevador de Santa Justa

11

Castelo de Sao Jorge

6. deň

Po raňajkách dokončenie prehliadky Lisabonu. Historické srdce a duša Portugalska, to je starobylá štvrť Belém, ktorej hlavnými atrakciami sú Belémska veža (pôvodne obranná veža a maják na rieke Tejo) a majstátny Kláštor Hieronymov, postavený v jedinečnej manuelskej architektúre, ktorá v sebe mieša prvky gotiky a exotické námorné motívy. Duch portugalských dobrodruhov je v Lisabone stále živý a slávnu éru námorných objavov pripomína Pamätník objaviteľov. Popoludní individuálne voľno. Fakultatívne večera.
12

Belémska veža

Belémska veža, Portugalsko

HistóriaIné atrakcie

Belémska veža alebo veža sv. Vincenta je opevnená veža nachádzajúca sa v časti Santa Maria de Belém v meste Lisabon. Spolu s neďalekým Jeronomisovým kláštorom bola zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, pretože zohrali významnú úlohu v portugalskej námornej ére objavov.Veža bola postavená na objednávku kráľa Jána II. a bola súčasťou obranného systému ústia rieky Tagus a takisto aj slávnostnou vstupnou bránou do Lisabonu. Belémska veža bola postavená na začiatku 16. storočia a je významným príkladom portugalského štýlu Manueline.

Viac Menej
13

Kláštor Hieronymitov

7. deň

Raňajky, transfer na letisko v Lisabone, odlet do Viedne (s prestupom) a transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 13.9.2020 - 19.9.2020 6 nocí

Chris Chilová

Chris Chilová

Moje motto:" S úsmevom ide všetko ľahšie. :)"

Cestovanie a sprevádzanie je pre mňa obrovské privilégium. Spoznávaním nových kultúr sa nám rozširujú obzory, stávame sa tolerantnejšími a otvorenejšími. Ja som vďačná za každú cestovateľskú skúsenosť a za možnost spoznať množstvo zaujímavých a inšpiratívnych ľudí. Každá krajina ktorú som navštívila sa mi určitým ...

Profil a zájazdy sprievodcu
Lucia Kulfasová

Lucia Kulfasová

“Ber, čo život dáva.”

Poznávaním sa človek veľa naučí a každé cestovanie nás posúva ďalej, teda bližšie k iným národom a kultúram. Svet je rôznorodý je dobré ho spoznať  a vnímať všetkými zmyslami, tak aby v človeku zanechal to krásne a pozitívne so všetkým, čo nám ponúka. Pochopenie iných a akceptovanie inakostí života nás robí lepšími. ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Portugalsko

Pre väčšinu z nás je tento štát rozprestierajúci sa v najzápadnejšej časti Iberského polostrova, čelom k Atlantickému oceánu, zahalený rúškom tajomstva a neznáma. Portugalsko leží v západnej časti Pyrenejského polostrova a jeho jediným susedným štátom je Španielsko, patria k nemu súostrovia Madeira a Azory. Severná časť je hornatá a smerom k juhu tvorená údoliami riek. Väčšina turistov prichádza do Portugalska za slnkom, plážami a pulzujúcimi mestami, no obľube sa teší aj gastroturizmus, ekoturizmus a kultúrny turizmus.

Hlavné mesto: Lisabon
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR