Krakov za víkend

Poľsko

4 20 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
20 5

Titulná fotka
Wieliczka Solná baňa
Tržnica Sukiennice a Radničná veža
Atrakcie Krakov za víkend
Atrakcie Krakov za víkend
Atrakcie Krakov za víkend
Kráľovský hrad Wawel
Kostol svatého Vojtěcha v Krakove

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Obľúbený zájazd Poklady Krakova a okolia teraz už aj v kratšej, intenzívnejšej verzii. Za jeden víkend si pripomenieme hrôzy Osvienčimu a Brezinky, necháme sa uniesť nádhernou tehlovou architektúrou bývalého hlavného mesta Poľska a na záver nás čaká nádhera pod zemou - soľná baňa Wieliczka, ktorú baníci pretvorili na umelecké dielo.

Úvod

2-dňový zájazd

Ubytovanie

1x v hoteli 3*

Stravovanie

1x raňajky

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Vstup do Osvienčimu 9 EUR (povinný doplatok, nutné dokúpiť pri kúpe zájazdu), doplatok za 1/1 izbu 25 EUR, za miesto v prednej časti autokaru 7 EUR, ostatné vstupy, cestovné poistenie.

Poznámka

Garantovaný zvoz/rozvoz po trase BA, TT, PN, NM, TN, PB, ZA je v cene. Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokarová

Program zájazdu

1. deň

Odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách. Príchod do mesta Osvienčim. Prehliadka koncentračných táborov Auschwitz I a II s miestnym sprievodcom. Následne presun do Krakova, do kráľovského zámockého komplexu Wawel, kde si pozrieme katedrálu a kráľovské hroby. Individuálne voľno, odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.
1

Osvienčim - Auschwitz I.

Osvienčim - Auschwitz I., Poľsko

História

Koncentračný tábor Auschwitz I. bol nacistický koncentračný tábor založený v okupovanom juhozápadnom Poľsku, pri meste Osvienčim (nem. Auschwitz) v dnešnom Malopoľskom vojvodstve asi 50 km západne od Krakova. Tábor vyrástol na mieste bývalých kasárni. Začali ho budovať v roku 1940. Prví ľudia do neho vstúpili 20. mája 1940. Velil mu Rudolf Höss. V tábore bolo približne 13 000 až 16 000 väzňov. Pri vstupe vítal nápis „Arbeit macht frei“ (práca oslobodzuje). Väzni ho mohli vidieť vždy, keď odchádzali a prichádzali z práce. Pôvodne mal Auschwitz I. 22 budov, z toho 14 prízemných a 8 viacposchodových. Neskôr sa však začal rozrastať z dôvodu nedostačujúcej kapacity.

Viac Menej
2

Wavel

2. deň

Po raňajkách pešia prehliadka mesta Krakov. Presunieme sa na Hlavné námestie, ktoré má neuveriteľných 40 000 m2 a je plné významných pamiatok. Následne sa vydáme do neďalekej Wieliczky, nádherne zdobenej soľnej bane, ktorá figuruje aj na zozname svetového dedičstva UNESCO. Prehliadka trvá cca 3 hodiny. Odchod na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.
3

Hlavné námestie Krakova - Rynek Glowny

Hlavné námestie Krakova - Rynek Glowny, Poľsko

HistóriaKultúra

Nachádza sa v historickom centre mesta, v časti Staré Mesto. Námestie vzniklo v 3. štvrtine 13. storočia, kedy bol Krakov zničený pri tatárskom nájazde v roku 1241. Miesto trhu alebo námestia bolo vytýčené na základe charakteristického šachovnicového pôdorysu. Strany námestia nepatrne presahovali 200 metrov, pričom do jeho plochy boli zahrnuté pozostatky bývalého osídlenia – Mariánsky kostol a kostol sv. Vojtecha. To je dôvodom, prečo stojí kostol “nakrivo” oproti okrajom námestia. Hlavné krakovské námestie sa stalo magnetom pre bohatú šľachtu, mešťanov a bohatých kráľovských úradníkov. Byť majiteľom nehnuteľností v týchto miestach bolo tak ako aj dnes veľmi prestížne. Aj preto tu začali vznikať početné domy a paláce.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 7.12.2019 - 8.12.2019 1 nocí

Swatonová Ingeborg

Ingeborg Swatonová

Za jeden život nie je možné spoznať krásy celého sveta, uprednostňujem spoznávanie nášho kontinentu, Európa je nádherná a jej história úzko súvisí s našou kultúrou, tradíciami a najmä so slovanstvom, Slovania sú historicky silný a hrdý národ a toto by sme mali posilňovať a vyzdvihovať spoznávaním našich hodnôt a našich ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness