Klenoty stredného Slovenska

Slovensko

bez recenzií

Ostatné Klenoty stredného Slovenska
Ostatné Klenoty stredného Slovenska
Ostatné Klenoty stredného Slovenska
Ostatné Klenoty stredného Slovenska
Ostatné Klenoty stredného Slovenska
Ostatné Klenoty stredného Slovenska
Ostatné Klenoty stredného Slovenska
Ostatné Klenoty stredného Slovenska
Ostatné Klenoty stredného Slovenska

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Slovensko oplýva množstvom krás, objavte ich s nami. Stredné Slovensko, nádherný kút našej zeme. Historické pamiatky, nádherná príroda a množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

3-dňový autokarový zájazd.

Ubytovanie

Penzión.

Stravovanie

Raňajky.

Poznámka

Nástupné miesta: Bratislava, Trnava, Piešťany.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 2 x ubytovanie v penzióne s raňajkami, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1. Za miesto v prednej časti autobusu 7 EUR. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Miestny poplatok priu ubytovaní.

Doprava

Autokar.

Program zájazdu

1. deň

Odchod z Bratislavy v skorších ranných hodinách. Prvou zastávkou bude komplex benediktínskeho kláštora v Hronskom Beňadiku, kde si pozrieme Baziliku sv. Benedikta a sprístupnené časti kláštora. Načrieme spolu do vzácnej histórie mníšskeho života. Pokračovať budeme do Kremnických Baní. Ocitneme sa v geografickom strede Európy, ktorý sa nachádza práve v Kremnických vrchoch. Následne nás privíta banícke mesto Kremnica, kde navštívime centrum mestečka. Pozrieme si mestský hrad s kostolom sv. Kataríny a mestské opevnenie.
1

Kláštor v Hronskom Beňadiku

História

Na skalnom návrší nad obcou Hronský Beňadik stojí mohutný opevnený benediktínsky kláštor patriaci medzi najstaršie a najvýznamnejšie stavebné pamiatky na Slovensku. Podľa historických dokumentov ho založili na základe rozhodnutia kráľa Gejzu II. v roku 1075 s cieľom kolonizovať dovtedy riedko osídlenú dolinu Hrona a podporovať myšlienky kresťanstva. Najstaršou časťou kláštorného komplexu bola románska bazilika, ktorú vysvätili v roku 1075. Na jej základoch v rokoch 1346 až 1375 postavili dnešnú gotickú Baziliku sv. Egídia. Po roku 1537 kláštor pod hrozbou tureckých nájazdov prebudovali na pevnosť, a tak k nemu pribudli hradby a delové bašty.

Viac Menej
2

Kremnica

2. deň

Po raňajkách sa vydáme na prehliadku vzácneho dreveného artikulárneho kostola v Hronseku. Evanjelický kostol z 18. storočia je od roku 2008 zapísaný v zozname UNESCO. Návšteva hradu v Slovenskej Ľupči bude zážitkom. Prvé zmienky sa datujú až do 13. storočia. Uchváti nás i malebná banícka obec Špania Dolina, so zachovalými pôvodnými baníckymi ľudovými stavbami s typickými drevenými pavlačami. Obec je preslávená aj paličkovaním povestných špaňodolinských čipiek. V roku 1883 tu bola otvorená i škola paličkovania. Svoje brány nám otvorí jeden z klenotov Slovenska - mesto Banská Bystrica. Historické centrum skrýva množstvo pokladov - Mestský hrad, kostol sv. Františka Xaverského, Hodinová veža, Benického dom, Pamätník SNP (fakultatívne možnosť návštevy) a mnohé ďalšie.
3

Ľupčiansky hrad

Ľupčiansky hrad, Slovensko

HistóriaKultúra

Nad dedinou Slovenská Ľupča stojí jeden z najlepšie zachovaných hradov na Slovensku na úpätí pohoria Nízke Tatry. História Ľupčianskeho hradu je spojená s 13. storočím. Hrad bol súčasťou Kráľovstva Maďarska. Vďaka svojej polohe v blízkosti rozsiahlych lesov ho často navštevoval vládca. V roku 1620 sa hrad stal majetkom rodiny Széchovcov. Napriek tomu, že vedúci povstania stavov proti habsburskému panovníkovi to využil na svoj pobyt, hnev cisárov neovplyvnil samotný hrad. Prežil v dobrom stave až do moderných čias.

Viac Menej
4

Drevený kostol v Hronseku

5

Špania dolina

6

Banská Bystrica

3. deň

Poslednou zastávkou nášho programu bude nádherné banské mestečko Banská Štiavnica. Čaká ná námestie sv. Trojice so známym morovým stĺpom so súsoším sv. Trojice. Pri ňom sa nachádza unikátny banícky betlehem zobrazujúci vývoj, históriu a tradície v rezbárskej podobe. Počas pešej prehliadky si predstavíme ďalšie pamätihodnosti mesta ako Dom Maríny, Sládkovičovej lásky, pozrieme si radnicu, Starý zámok a Nový zámok, budovy Baníckej a Lesníckej akadémie, Banícke múzeum v prírode. Pred odchodom z mesta ešte zájdeme k najstaršiemu tajchu Veľká vodárenská, ktorý ma neobvyklú tyrkysovú farbu. Návrat do Bratislavy.
7

Banská Štiavnica

BANSKÁ ŠTIAVNICA, Stredné Slovensko

HistóriaIné atrakcie

Banská Štiavnica sa nachádza na Strednom Slovensku priamo uprostred Štiavnických vrchov. Mestečko, ktoré je považované za jedno z najkrajších na Slovensku, prezývajú aj slovenská Verona. V minulosti bolo mesto vďaka ťažbe striebra známe aj ako strieborné mesto. V súčasnosti je zaradené do svetového dedičstva UNESCO. Historické jadro Banskej Štiavnice je chránené ako pamiatková rezervácia, kde v starších zachovalých budovách sa nachádzajú aj niektoré ubytovacie zariadenia.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR