Japonsko - Letné olympijské hry 2020

Japonsko

bez recenzií

Japonsko - Letné Olympijské hry- pohľad na mesto
Japonsko - Letné Olympijské hry - mestké ulice
Japonsko - Letné Olympijské hry -tradičné stavby
Japonsko - Letné Olympijské hry - ulice mesta
Japonsko - Letné Olympijské hry -tradičné stavby
Japonsko - Letné Olympijské hry -tradičné stavby
Japonsko - Letné Olympijské hry 2020

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

11 - dňový letecký zájazd

Ubytovanie

4* hotel

Stravovanie

Raňajky

Poznámka

Ostatné doplatky:

Balík lístkov na športové podujatia LOH – potrebné zakúpiť spolu pri zakúpení zájazdu.


Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu s prestupom. Transfer BA – letisko – BA, privátne letiskové transfery v Japonsku, ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami, privátnu dopravu alebo dopravu metrom počas programu, vstupy podľa programu, vybraný balíček vstupeniek na LOH sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky 540 EUR.


Celková cena nezahŕňa

Stravu okrem uvedenej. Doplatok za jednolôžkovú izbu 958 EUR, cestovné poistenie. Dopravu mimo uvedenej v programe.


Doprava

Letecká

Maximálne obsadenie

10

Program zájazdu

1. deň

1. – 2. deň

Presun na letisko do Viedne a následný odlet do Tokia. Po prílete nás bude čakať transfer a ubytovanie v hoteli.

3. deň

Tokio. Mesto, ktoré je neustále v pohybe. Unikátna desať miliónová moderná metropola nás okamžite uchváti svojou atmosférou, futuristickou architektúrou či vynikajúcou gastronómiou. Momentálne to však bude ešte o niečo viac atraktívne, ako obyčajne. Letné olympijské hry sa v Tokiu odohrali prvý raz v roku 1964 a tento rok mesto opäť ovládne najprestížnejšia športová udalosť na svete. Prvý kontakt s olympijským Tokiom pre nás bude bezpochyby nezabudnuteľný zážitok. Zvyšok dňa bude venovaný športovým podujatiam.

1

Tokio

Tokio, Japonsko

HistóriaIné atrakcie

Niekdajšia rybárska osada Edo na východe ostrova Honšú prechádzala v histórii rôznymi etapami, rozvojom, izoláciou aj silným požiarom. Aj napriek tomu sa začalo v 19. storočí rozmáhať na úrovni celej krajiny. Svoje súčasné meno – Tokio, získalo v roku 1868 a vtedy sa stalo zároveň hlavným mestom. Jeho túžba dohnať ostatné svetové metropoly bola natoľko silná, že vzrast začal naberať obrovské rozmery. Súhrou týchto okolností tu dnes môžete nájsť naozaj všetko, po čom zatúžite – historické kúsky, obrovské nákupné centrá, supermoderné technické aj elektronické výdobytky doby.

Viac Menej

4. deň

Po raňajkách sa ponoríme do mesta hlbšie. Intenzívne začneme hneď po raňajkách. Navštívime jedinečnú svätyňu šintoizmu Meiji Jingu, poprechádzame sa nádhernými záhradami Cisárskeho Paláca a neobídeme ani rozprávkový budhistický chrám Asakusa Kannon. Ako by sme predsa mohli, jedná sa totižto o najveľkolepejší a najnavštevovanejší chrám v celom Tokiu! Po obede sa ešte prejdeme rušnou nákupnou uličkou Nakamise a následne si doprajeme individuálne voľno.

5. deň

Vedeli ste, že Japonci pestujú melóny v tvare kociek pre lepšie skladovanie? Alebo to, že čierna mačka sa tu považuje za znak šťastia? A to je len zlomok vecí, ktorými nás Japonsko prekvapí možno aj počas tohto dňa. Ten totižto opäť venujeme práve miestnej kultúre ale aj skvelým športovým podujatiam.

6. deň

Po raňajkách opúšťame hlavné mesto a smerujeme do ikonického historického mesta Nikko. To patrí k najposvätnejším a tiež najnavštevovanejším mestám celej krajiny. Práve tu náš čaká skutočný unikát v podobe nádherného chrámového komplexu  Nikko Toshogu Shrine. V srdci úchvatnej prírody sa tu na malej ploche nachádza veľké množstvo šintoistických a budhistických chrámov, svätýň a ďalších skvostných pamiatok, z ktorých niektoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Jedna stará japonská múdrosť dokonca hovorí: "Nemôžeš povedať, že si videl všetky krásy sveta, kým si nevidel Nikkó." Tým však dnes určite nekončíme. Pokračujeme v poznávaní krajiny pričom si spravíme  foto zastávku pri krásnom jazere Chūzenji a neobídeme ani 97 metrov vysoký vodopád Kegon. Následne sa presunieme naspäť do Tokia.

2

Nikkó

Nikkó, Japonsko

HistóriaKultúraPríroda

Dokonalosť prírodnej krásy rozprestierajúcej sa v národnom parku v okolí rovnomenného mesta len ťažko popísať slovami. Desiatky chrámov a svätýň ukrytých v tajných zákutiach japonských hôr dodávajú tomuto miestu ešte magickejší nádych, ktorý očarí aj toho najnáročnejšieho návštevníka. Nachádza sa tu tiež mauzóleum významného zakladateľa šogunátu Tokugawa, ktorého hodnosť označovala najvyššieho generála samurajov.

Viac Menej

7. deň

Po raňajkách nás čaká voľný deňvenovaný individuálnemu programu a návšteve športových podujatí.

8. deň

Navštíviť Japonsko a nevidieť horu Fuji? To si teda nevieme ani predstaviť. Práve preto sa dnes presunieme k vyhľadávanému jazeru Ashi, kde absolvujeme krátku romantickú plavbu s nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu. Neskôr nás však čaká jedinečná cesta lanovkou až  na vrch Komagatake. Čína má Veľký čínsky múr, Francúzsko Eiffelovu vežu, Amerika sochu Slobody a Austrália operu v Sydney. Drvivá väčšina národných symbolov sú stavby vytvorené človekom. V Japonsku je ale všetko inak, o čom nás presvedčí rozprávkový výhľad na dokonale symetrickú horu Fuji. Nejedná sa o len najposvätnejšiu a najslávnejšiu hora Japonska, ale aj najvyšší vrchol celej krajiny, týčiaci sa do výšky 3776 m n. m. Na vrchole Komagatake sa nám v prípade priaznivého počasia naskytnú dych berúce pohľady na túto posvätnú ikonu Japonska.  Následne sa vrátime naspäť do Tokia.

Fuji, Japonsko

Príroda

Ikonou Japonska je bezpodmienečne hora Fuji, ktorú pri dobrom počasí uvidíte aj zo samotného Tokia. Tento titul získala zaslúžene, jej mohutnosť týčiaca sa do výšky 3776 metrov a tvar pravidelného kužeľa ju robia naozaj jedinečnou. Zaujímavosťou je, že ide o stále aktívnu sopku, takže niektorí by sa mohli obávať, že sa zopakuje udalosť z roku 1707, kedy Tokio „postrašila“ 15 centimetrami popola. Odborníci však hovoria o veľmi malej podrobnosti jej prebudenia, takže si aj s ostatnými turistami môžete pokojne vychutnávať jej prítomnosť.

Viac Menej

9. deň

9. – 10. deň.

Tieto posledné dni nášho olympijského dobrodružstva budú venované práve individuálnej návšteve športových podujatí, ale aj nákupom či oddychu.

11. deň

Po raňajkách sa presunieme na letisko  a následný spiatočný let do Viedne.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 23.7.2020 - 2.8.2020 10 nocí

Termín 31.7.2020 - 10.8.2020 10 nocí

Marcel Šmátrala

Marcel Šmátrala

Zanechať po sebe svet lepší a krajší ako bol pred mojim príchodom (alebo sa o to aspoň pokúsiť).

Cestovanie neuveriteľným spôsobom rozširuje obzory, buduje charakter a celkovo prispieva k väčšiemu rozhľadu o svete, pretože je niekoľkonásobne lepšie ho zažiť na vlastnej koži, ako si o určitých krajinách len niečo naštudovať, či prečítať. Nestačí len vidieť historické pamätihodnosti, či prírodné krásy a počuť ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR