Grand Tour Južnou Amerikou

Argentína, Bolívia, Brazília, Peru

5 10 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
10 5

Macchu Picchu, Peru
Machu Picchu známe aj ako Stratené mesto Inkov
Cukrová homola Rio de Janeira
Titicaca-plávajúce ostrovy zo zväzkov trstiny
Rio de Janeiro, Brazília
Lima- mesto kráľov, Peru
Vodopády Iguazú
Buenos Aires, Argentína
Buenos Aires, Argentína
Námestie plaza Murillo
Titicaca-plávajúce ostrovy zo zväzkov trstiny

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Miestny prelet v cene

Slovenský sprievodca

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Národné parky

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Fascinujú Vás nové divy sveta, ktoré si zvolil celý svet v roku 2009? V tomto okruhu budete môcť obdivovať dva z nich - Sochu Krista v brazílskom Rio de Janeiro a posvätné miesto Inkov, peruánske Macchu Picchu. Aj ďalšie miesta na trati sa však honosia prestížnymi titulmi - najvyššie položené hlavné mesto sveta, bolívijské La Paz, či vodopády Iguazú, jedinečný systém 275 kaskád rozkladajúci sa na území dvoch štátov, Argentíny a Brazílie. Pozrite si s nami to najkrajšie z Južnej Ameriky za necelé 3 týždne!

19-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* Hotely

Stravovanie

Raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu s odletom z Viedne/Budapešti s prestupom, servisné poplatky, transfer BA –letisko – BA. 4 miestne prelety Lima – Cuzco, La Paz – Buenos Aires, Buenos Aires – Puerto Iguazú, Iguazú – Rio de Janeiro vrátane letiskových poplatkov. Všetku dopravu mikrobusom, prípadné taxíky. Vláčik na Macchu Picchu. Vstupy do NP a Macchu Picchu. 16 x ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami a sprievodcu CK SATUR.


Celková cena nezahŕňa

Prepitné. Vstupy do pamiatok a múzeí (okrem komplexu Macchu Picchu). Príplatok za jednolôžkovú izbu 680 EUR. Cestovné poistenie.


Poznámka

Zmena programu a odletových časov vyhradená.

Doprava

Letecká

Program zájazdu

1. deň

1. – 2. deň:Letecky do Južnej Ameriky. Našou prvou zastávkouje Lima, hlavné mesto Peru. „Mesto kráľov“ založenékolonizátormi v 16. storočí, dnes piata najväčšiametropola kontinentu. Historické centrum mesta,chránené UNESCO, preslávili predovšetkým hlavnénámestie, koloniálne budovy a okolité sakrálnestavby.
Lima, Peru

Iné atrakcie

„Mesto kráľov“, ktoré založili kolonizátori už v 16. storočí, dnes patrí medzi 5 najväčších metropol na kontinente. Svojou rozmanitosťou láka každoročne množstvo turistov, ktorým ponúka široké spektrum možností. Okrem historického centra plného honosných koloniálnych budov, tu možno nájsť viacero sakrálnych stavieb či slumové mestečká, ktoré sem pribudli počas minulého storočia, počas nárastu prisťahovalcov z peruánskych Ánd. Veľkým potešením je toto hlavné mesto aj pre milovníkov prímorského oddychu, rozprestiera sa totiž na desiatkach kilometrov pacifického pobrežia, nad ktorým bdie socha Krista siahajúca do viac ako 30 metrovej výšky.

Viac Menej

3. deň

3. – 4. deň:Letecký presun do Cuzca, hlavného mesta inckejríše. Pôvodné jemné, precízne postavené kamennédiela sú roztrúsené po celom meste. Katedrála,kostolíky, kláštorné budovy či arcibiskupský palácplné artefaktov a ikon. Hlavné námestie a trhovisko.Chrám Coricancha (kilometre dlhé kamenné steny)boli kedysi pokryté zlatom. Pôvodný obrys hlavnéhomesta Inkov v tvare pumy: pevnosť Sascayhuamán(hlava), kúpele Tambo Machay, skalný komplexQuenqo s amfi teátrom a pevnosť Puca Pucara,pomenovaná podľa červených kameňov.

5. deň

Cesta vláčikom do komplexu Macchu picchu,posvätného centra Inkov. Stratené a našťastieznovuobjavené mesto, kráľovské a kultové sídlo „ríšeSlnka“. Priestor zložený zo 140 stavieb v klasickominckom architektonickom štýle. Prvý novodobý divsveta!
2

Ostrov Slnka

Ostrov Slnka, Peru

HistóriaPríroda

Bližšie k svojim bohom mali Inkovia zo všetkých vyšších miest, ktoré ponúkali krásne prostredie volajúce po modlitbách a obradoch. Inak tomu nebolo ani nebolo ani na tomto čarovnou mieste s miestnym názvom „Isla del Sol“, kde dodnes možno nájsť ruiny chrámu Chincana. Zaujme aj jeho kráľovské schodisko či posvätná fontána. Ak túžite potešiť svoje zmysly, vydať sa môžete na 9 kilometrovú túru naprieč ostrovom, počas ktorej naplno podľahnete čaru tunajšej krajiny.

Viac Menej
3

La Paz

4

Machu Picchu

6. deň

6. – 7. deň:Nadmorská výška 3 821 m n. m. a najvyššie položenéjazero sveta s funkčnou lodnou obchodnouprepravou – Titicaca. Známe plávajúce ostrovykmeňa Uros vyrobené z plávajúcich zväzkovtrstiny. Plavba na člne z rákosia. Pobrežné mestoPuno – „hlavné mesto folklóru“, bohaté na kultúrnea umelecké tradície. Pri troche šťastia zažijeme hudbua tanec priamov uliciach. Presun do Copacabana –nachádzame sa v Bolívii!
5

Ostrov Slnka

Ostrov Slnka, Peru

HistóriaPríroda

Bližšie k svojim bohom mali Inkovia zo všetkých vyšších miest, ktoré ponúkali krásne prostredie volajúce po modlitbách a obradoch. Inak tomu nebolo ani nebolo ani na tomto čarovnou mieste s miestnym názvom „Isla del Sol“, kde dodnes možno nájsť ruiny chrámu Chincana. Zaujme aj jeho kráľovské schodisko či posvätná fontána. Ak túžite potešiť svoje zmysly, vydať sa môžete na 9 kilometrovú túru naprieč ostrovom, počas ktorej naplno podľahnete čaru tunajšej krajiny.

Viac Menej

8. deň

8. – 10. deň:Jazero Titicaca tentokrát z juhu – legendárny OstrovSlnka (Isla del Sol) so slnečnou bránou. Lodný výleta prehliadka chrámu Chincana. Kráľovskéschodisko a posvätná fontána. Pre zdatnejšíchtrek naprieč ostrovom (9 km v nadmorskej výškecca 4 000 m n. m.). Najvyššie položené hlavné mestosveta, La Paz. Štvrť Los Andes s multietnickýmcharakterom a umeleckými remeselníkmi. Trhčarodejníc, čiže Mercado de las Brujas. Kostolsv. Františka a pôvabné námestie Plaza Murillo.Dych vyrážajúca vyhliadka Killi Killi. Mesačnéúdolie a jeho krásne hlinené útvary.

11. deň

11. – 13. deň:Letecký presun do metropoly Buenos Aires,hlavného mesta tanga – Argentíny (možný tangovečer). Májové námestie, večne plné holubova argentínskych zástav, prezidentský palác CasaRosada, pešia zóna Florida a biely obelisk Avenide9. de Julio. Farebná ulička Caminito a štadión BocaJuniors, kde debutoval v argentínskom drese slávnyDiego. Prechádzka po Recolete, krásnom cintorínev Buenos Aires, v ktorej odpočíva aj charizmatickáEvita. Výletná plavba po rieke Paraná. Výlet do Pampyspojený s návštevou typickej usadlosti, folklór a životgaučov, grilovanie steakov, tradičné popíjanie maté.
6

Buenos Aires

Buenos Aires, Argentína

Iné atrakcie

Pri návšteve Južnej Ameriky by bolo hriechom nezájsť do toho najpútavejšieho, čo môže ponúknuť Argentína – Buenos Aires. V tejto metropole sa nikto určite nebude nudiť. Zrak sa nasýti z neprestávajúceho množstva podnetov, akými sú Májové námestie, prezidentský palác Casa Rosada, pešia zóna Florida, či biely obelisk Avenide 9. Zaujmú aj iné. neďaleké časti, napríklad farebná ulička Caminito či štadión Boca Juniors, kde začínal aj svetoznámy Diego. Nechajte sa naplno očariť tajomstvom prostredia, ktoré je považované za hlavné mesto toho najvášnivejšieho tanca – tanga.

Viac Menej

14. deň

14. – 15. deň:Ďalší z vrcholov zájazdu, vodopády Iguazú,najväčší systém vodopádov na zemeguli. Titul„prírodný div sveta“! Ku 275 kaskádam rozkladajúcimsa na území dvoch štátov sa z Buenos Airespresunieme letecky a prehliadneme si ich podrobnez oboch strán – brazílska ponúka celkový pohľada z argentínskej sa k nim dostaneme až „na dosah“.Pre záujemcov možnosť preletu helikoptérou, čiplavba s fascinujúcim pohľadom do „Diablovej tlamy“(najväčší zo sústavy vodopádov).
7

Vodopády Iguazú

Vodopády Iguazú, Argentína

Príroda

Ďalším z vrcholov zájazdu sa jednoznačne stane najväčší systém vodopádov na svete, ktorý patrí medzi najväčšie prírodné divy našej planéty. 275 kaskád sa rozmáha na hraničnom území dvoch krajín, a tak sa naskytá možnosť prezrieť si ich z oboch strán. Z brazílskej, ktorá ponúka celkovú panorámu a aj z argentínskej, kde sa vďaka špeciálnym lávkam a observatóriám dostanete do tesnej blízkosti mohutných vodopádov. V okolí sa rozprestierajú rozsiahle národné parky, na ktoré sa môžete pozrieť napríklad aj z vtáčej perspektívy – počas letu helikoptérou, ktorá s vami preletí aj ponad úžasný vodný kolos.

Viac Menej

16. deň

16. – 19. deň:Prelet do Rio de Janeira, Brazília. Nevynechámeslávnu Sochu Krista (další novodobý div sveta!),Cukrovú homolu, či netradičnú katedrálu. Potom násčaká len oddych na pláži, kokteily a možno aj trochusamby. Ubytovaní sme pri pláži v skvelom hoteli.Relax a pohodička. Letecký návrat domov.
8

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro,

Iné atrakcie

Užite si nekonečnú dávku zábavy, oddychu a nočného života za zvukov vychýrenej samby a morských vĺn na oslňujúcich bielych plážach. Na tých aktívnejších čaká prehliadka mesta, ktorá zahŕňa všetky dôležité body, ktoré nemožno v Riu vynechať. Sochu Krista, netradičnú katedrálu aj obľúbenú „Cukrovú homolu“, ktorá ponúka neuveriteľný výhľad na okolie. Už od začiatku 20. storočia vedie na tento majestátny prírodný úkaz lanová dráha, ktorá na vrchol ročne prevezie davy turistov.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR