Elba - Napoleonov ostrov

Taliansko

5 5 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
5 5

Portoferraio, Elba, Elba Napolenov ostrov, poznávací zájazd, Taliansko
Portoferraio, Elba, Elba Napolenov ostrov, poznávací zájazd, Taliansko
Rio Marina, Elba, Elba Napoleonov ostrov, poznávací zájazd, Taliansko
Elba, Elba Napoleonov ostrov, poznávací zájazd, Taliansko
Monte Cappone, Elba Napoleonov ostrov, poznávací zájazd, Taliansko
Elba - Napoleonov ostrov, piesočnatá pláž
Elba - Napoleonov ostrov- skaly
Portoferraio, Elba, Elba Napolenov ostrov, poznávací zájazd, Taliansko
Rio Marina, Elba, Elba Napoleonov ostrov, poznávací zájazd, Taliansko

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

S pobytom pri mori

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Najväčší z toskánskych ostrovov, Elba, ktorý preslávil hlavne Napoleon, je bohatý na históriu, nádhernú prírodu a malebné mestečká. Môže sa pochváliť výnimočne čistou vodou a krásnymi rôznorodými plážami, od piesočnatých s bielym pieskom až po kamenisté s divokými útesmi.

7-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

6 x v hoteli 3*/4*

Stravovanie

6 x polpenzia

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň – Florencia – Viedeň, transfer Bratislava – letisko Viedeň – Bratislava, trajekty, miestnu dopravu počas výletov, 6 x ubytovanie s polpenziou v hoteli 3*/4*, prehliadku mramorových lomov v Carrare s ochutnávkou, ochutnávku marmelád, sprievodcu CK. Servisné poplatky.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 228 EUR, vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Doprava

Letecká, autobusová počas výletov.

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko vo Viedni, odlet do Florencie. Po prílete transfer na ubytovanie v Montecatini Terme. Prechádzka kúpeľným mestom, podľa časových možností výjazd zubačkou do Montecatini Alto, odkiaľ je krásny výhľad na mesto. Večera.
1

Montecatini Terme

Montecatini Terme, Toskánsko

HistóriaIné atrakcie

V talianskej provincii Pistoia sa nachádzajú významné luxusné kúpele Montecatini Terme. Historické jadro mesta si stále udržuje svoj stredoveký ráz a tajuplnú atmosféru. Pamiatky sú veľmi zachovalé. mestečko je situované na známej vyvýšenine nad mestom - Alta. Z nej je nádherný výhľad na kúpele a široké okolie. V okolí kúpeľov sa rozprestiera nádherná príroda, ktorá láka k prechádzkam a pešej turistike. V mestečku sa návštevníci môžu prechádzať udržiavanými prírodnými parkami, kde vyvierajú termálne pramene. Milovníci architektúry sa môžu kochať krásnymi secesnými kúpeľnými domami. 

Viac Menej

2. deň

Po raňajkách výlet do Carrary, kde sa nachádzajú svetoznáme mramorové lomy. Prehliadka, počas ktorej sa terénnymi vozidlami dostaneme až k najvyšším lomom. Na záver ochutnáme miestnu špecialitu Lardo di Collonata. Transfer do prístavu v Piombine a presun trajektom na ostrov Elba, ktorý je preslávený krásnymi bielymi piesočnatými plážami, ale aj historickými pamiatkami spojenými s postavou imperátora Napoleona Bonaparteho. Stredomorský ráz krajiny dokresľujú kaktusy, aloe, oleandre, píniové háje a malebné dedinky a starobylé kamenné mestečká. Ubytovanie, večera.
2

Piombino

Piombino, Taliansko

Iné atrakcie

Piombino je už tradične počiatočným mestom pri výprave na ostrov Elba. Pomerne veľké mesto nie je obľúbenou dovolenkovou destináciou, keďže je viac priemyselného charakteru. Nájdete tu všelijaké továrne, no za zmienku určite stojí jachtársky prístav. Zatiaľ neobjavená dovolenka v Piombine ponúka piesočnaté, aj skalnaté pláže, kulinárske špeciality, ale aj nespočetne veľa klubov, pre večernú zábavu.

Viac Menej

3. deň

Po raňajkách odchod na prehliadku starého centra mesta Portoferraio. Okrem dvoch majestátne sa týčiacich pevností sa tu nachádza Teatro dei Vigilanti, bývalý kostol Chiesa del Carmine, ktorú nechal Napoleon počas svojho pobytu na ostrove prestavať na divadlo a reprezentačná Napoleonova vila s múzeom - Villa dei Mulini. Zaujímavou kuriozitou je i Bonaparteho posmrtná maska a bronzový odliatok jeho ruky. Popoludní odchod do horskej dedinky Marciana Alta, odkiaľ premáva lanovka na najvyšší vrch ostrova Monte Capanne (1 019 m.n.m). Po návrate prehliadka stredovekého centra Marciany Alty s ochutnávkou vynikajúcich miestnych marmelád. Návrat do hotela, večera.
4

Portoferraio

Portoferraio, Taliansko

HistóriaKultúra

Najväčšie mesto ostrova Elba, Portoferraio sa nachádza v provincii Livorno. Kvôli členitému terénu je mnoho jeho budov umiestnených na svahoch malého kopca ohraničeného na troch stranách morom. Mesto založil Cosimo I. de Medici, vojvoda z Toskánska v roku 1548 s názvom Cosmopoly, aby vyvážil prítomnosť španielskej pevnosti v meste Porto Azzurro. Prvé čo vás zaujme je maják, ktorý bol postavený v roku 1788 Leopoldom II. vojvodom z Toskánska, pričom jeho kamenná veža je vysoká 25 metrov a dodnes sa využíva.

Viac Menej
5

Marciana Alta

4. deň

Raňajky. Voľno na oddych pri mori, večera.

5. deň

Raňajky. Výlet na východné pobrežie ostrova, kde sa nachádza Porto Azzuro, malebné rybárske mestečko, ktoré patrí k najkrajším miestam celého ostrova. Pýši sa pôvabným historickým centrom s typickými farebnými domami a jednou z dominánt je aj pevnosť San Giacomo. Pokračovanie do mestečiek Rio nell´Elba a Rio Marina. Oblasť je známa ťažbou železnej rudy a do jednej z baní - Piccola Miniera sa možno dostať vláčikom. Banícku tradíciu pripomína aj zaujímavé Múzeum minerálov, v ktorom možno vidieť najkrajšie minerály ostrova. Popoludní presun do okúzľujúceho mestečka Capoliveri s úzkymi uličkami a krásnymi plážami v okolí. Voľno na kúpanie. Návrat do hotela,večera.
6

Porto Azzuro

Porto Azzuro, Taliansko

HistóriaKultúra

V 17. storočí opevnili toto malebné rybárske mestečko, pozdĺž dlhej zátoky na východnej strane ostrova, obyvatelia Španielska. Za ich pôsobenia tu vznikla pevnosť San Giacomo. Toto mestečko sa radí k najkrajším z celého ostrova a určite je tomu tak vďaka čarovnému historickému centru, doplnenému o typické pestrofarebné domčeky promenádou s palmami.

Viac Menej
7

Rio Marina

8

Rio nell´Elba

6. deň

Po raňajkách možnosť fakultatívneho výletu na ostrov Pianosa, ktorý je súčasťou národného parku Toskánske ostrovy. Pianosa má jedinečnú tajomnú a melancholickú atmosféru a nájdeme tu pokoj a nádherné more. Meno tohto malebného ostrova preslávil Hellerov román Hlava 22. Večera v hoteli.

7. deň

Po raňajkách odchod do prístavu k trajektu, presun na letisko vo Florencii, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Slavka Kóňová

Slavka Kóňová

Moje motto: "Nad nikým sa nepovyšuj, a pred nikým sa neponižuj."

Pre mňa je svet priestorom, kde aj keď sa 1000 x vrátiš na to isté miesto, vždy niečo nové objavíš. Z každého uhlu pohľadu niečo nové prinesie, prekvapí, občas sklame, ale musíš si z toho zobrať to pozitívne. Neporovnávať, ale konštatovať.

Profil a zájazdy sprievodcu

Obľúbené letoviská, už od 600 km od Bratislavy, piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, živé promenády s obchodíkmi, kaviarňami, pizzeriami, reštauráciami a barmi, talianska zmrzlina, chutná talianska kuchyňa, komfortne vybavené apartmány s kuchynkami a rodinne vedené hotely v blízkosti pláží, zábavné a vodné parky a historické mestá. Vitajte na talianskom Jadrane.

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR