Hohenschwangau, Nemecko
Linderhof, Nemecko
Linderhof, Nemecko
Mníchov, Nemecko
Zámok Neuschwachstein, Nemecko
Salzburg, Nemecko
Wolfgangsee, Nemecko

Podrobné info o pobyte


Úvod

4-dňový autokarový zájazd.


Doprava

Autokar.


Strava

3x raňajky.


Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, miestneho sprievodcu v Salzburgu, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy, cestovné poistenie. 

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 98 EUR, za 3 večere 66 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Ubytovanie

3x v hoteli/penzióne 2*/3* .

Program zájazdu

Úvod

Rakúske jazero Wolfangsee a Salzburg, mesto Mozarta, bavorské more – jazero Chiemsee s možnosťou návštevy zámku Ľudovíta II. Hereenchiemsee, hlavné mesto Bavorska Mníchov s prehliadkou a už sme pri hlavnom cieli cesty – u ďalších 2 zámkov Ľudovíta II. – Hohenschwangau a romantického Neuschwanstein. Pri návrate prehliadka romantického zámku Linderhof inšpirovaného francúzskou architektúrou.

Program

1. deň:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 7:00 h), tranzit cez Rakúsko, zastávka pri jazere Salzburskej soľnej komory Wolfgangsee v údolí lemovanom vrchmi, pokračovanie do Salzburgu (prehliadka rodného mesta W. A. Mozarta s miestnym sprievodcom, individuálne voľno), odchod na ubytovanie v okolí Salzburgu, fakultatívne večera. 

2. deň:

Raňajky, odchod k jazeru Chiemsee, ktoré je pre svoju veľkosť nazývané Bavorské more (možnosť lodného výletu k Panskému ostrovu a návštevy zámku Herrenchiemsee, ktorý nechal postaviť Ľudovít II. a mal byť vernou kópiou francúzskeho Versailles), pokračovanie do „hlavného mesta Bavorska“ Mníchova, ktoré je zároveň tretie najväčšie mesto v Nemecku. (Pešia prehliadka hlavných pamätihodností a zaujímavostí mesta, individuálne voľno), ubytovanie v okolí, fakultatívne večera. 

3. deň:

Raňajky, prehliadka ďalších dvoch zámkov Ľudovíta II. – Hohenschwangau (kde prežil svoje detstvo a časť mladosti) a následne najkrajšieho a najnavštevovanejšieho hradu v Nemecku – rozprávkového Neuschwansteinu. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera. 

4. deň:

Raňajky, odchod na prehliadku romantického zámku Linderhof, obklopeného krásnou záhradou. Linderhof bol postavený Ľudovítom II. ako kráľovská vila, pri jeho stavbe sa tvorcovia inšpirovali francúzskou architektúrou. Po prehliadke odchod na Slovensko, návrat vo večerných hodinách (o cca 22:00 hod.). 

 

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness