Azerbajdžan - unikátne symboly krajiny ohňa

Azerbajdžan

4.4 5 recenzií

Atrakcie Azerbajdžan - unikátne symboly krajiny ohňa
Atrakcie Azerbajdžan - unikátne symboly krajiny ohňa
Atrakcie Azerbajdžan - unikátne symboly krajiny ohňa
Príroda Azerbajdžan - unikátne symboly krajiny ohňa
Príroda Azerbajdžan - unikátne symboly krajiny ohňa
Príroda Azerbajdžan - unikátne symboly krajiny ohňa
Príroda Azerbajdžan - unikátne symboly krajiny ohňa
Ostatné Azerbajdžan - unikátne symboly krajiny ohňa
Ostatné Azerbajdžan - unikátne symboly krajiny ohňa

Podrobné info o pobyte


Úvod

6 - dňový letecký zájazd.


Doprava

Letecká.


Strava

Raňajky.


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Budapešti. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. Ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami. Vstupné do pamiatok podľa programu. Sprievodcu CK SATUR.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nad rámec uvedený v programe. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatoky 290 EUR. Vstupné vízum 30 EUR.

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 240 EUR. Príplatok za polpenziu 130 EUR.


Ubytovanie

3* hotel.

Program zájazdu

Úvod

6 - dňový letecký zájazd.

Program

1. deň:

Večerný odlet z Budapešti.

2. deň:

V ranných hodinách priletíme do tzv. „krajiny ohňa“ Azerbajdžanu. Presunieme sa na hotel a po krátkom oddychu začneme prehliadku hlavného mesta Baku. Baku – moderná metropola nám má čo ponúknuť. Prejdeme popri moderných Flame Towers až k známemu cintorínu Shehidler Khiyabany, odkiaľ sa nám naskytne krásny panoramatický výhľad na celé mesto. V novej časti mesta sa prejdeme uličkou Nizami, prehliadneme si krásne námestie fontán, zastavíme sa pri pamätníku známeho básnika Nizami Ganjaviho a o zaujímavej histórii sa dozvieme v Národnom múzeu histórie. Navštívime vežu Maiden (UNESCO) z 12. storočia, najväčší pamätník širvánsko-apšeronskej vetvy azerbajdžanskej architektúry, Širvánšáhov palác, či rušný miestny trh v srdci starého mesta. Symbolom tejto krajiny sú aj jedinečné ručne tkané koberce, ktoré sú vďaka svojej unikátnosti zapísané na zozname UNESCO. O tajomstve ich výroby sa dozvieme v Národnom múzeu kobercov.

3. deň:

V tento deň sa vydáme mimo mesta. Našou prvou zastávkou bude Národný park Gobustan (UNESCO). V tejto oblasti objavíme petroglyfy z obdobia 10 tisíc rokov pred Kristom. O histórii týchto nástenných obrazov sa dozvieme v miestom múzeu. Ďalšou zaujímavosťou, nie len v tejto oblasti, ale v celej krajine sú bahenné sopky, ktoré domáci nazývajú „bozdag“. V Azerbajdžane sa ich nachádza najviac na svete. Následne sa presunieme do dedinky Surakhany, kde navštívime ohňový chrám Ateshgah. Poslednou dnešnou zastávkou bude „horiaca hora“ Yanar Dag. Plamene tu vystupovali zo zeme vďaka veľkej koncentrácii zemného plynu pod celou oblasťou polostrova Absheron už v staroveku, pričom neskôr ich popísal napríklad aj známy Marco Polo.

4. deň:

Cesta nás povedie do horskej oblasti na severe krajiny. Prechádzať budeme cez mesto Guba, kde sa nachádza najväčšia komunita tzv. Horských, či Kaukazských židov v krajine. Našim cieľom bude jedna z najstarších osád v krajine. Cez nádherný horský priesmyk vo výške 2000 m.n.m sa dostaneme do osady Khinalug, ktorá je bez prestávky osídľovaná už viac ako 5000 rokov. Naskytnú sa nám dych berúce výhľady na nedotknuté okolie tejto osady, či najvyššie hory Azerbajdžanu, Bazardüzü (4466 m.n.m) a Shahdagh (4243 m.n.m).

5. deň:

Cestou do dedinky Lahic sa zastavíme v mauzóleu Diri Bara. V meste Shemakha navštívime najstaršiu, najväčšiu a pravdepodobne aj najkrajšiu mešitu v krajine. Pokračovať budeme pozdĺž kaňonu rieky Girdimanchay až do nášho dnešného cieľa. Lahic, je známy hlavne vďaka tradičným dielňam, kde sa vyrábajú šperky, koberce, dýky, rôzne železné nástroje či krásna keramika. Zaujímavosťou je, že obyvatelia tejto dedinky rozprávajú jazykom Tati.

6. deň:

Posledný deň nás čaká skorý ranný transfer na letisko, odlet do Budapešti.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness