Albertina a Lichtenštajnské kniežactvo

Rakúsko

5 6 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
6 5

Albertina a Lichtenštajnské kniežatstvo -  pamiatky a architektúra
Albertina a Lichtenštajnské kniežatstvo -  pamiatky a architektúra
Albertina a Lichtenštajnské kniežatstvo- pohľad na mesto
Albertina a Lichtenštajnské kniežatstvo -  pamiatky a architektúra
Albertina a Lichtenštajnské kniežatstvo -  pamiatky a architektúra
Albertina a Lichtenštajnské kniežatstvo -  pamiatky a architektúra

Podrobné info o zájazde


Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Deň ako stvorený pre milovníkov umenia. Palác Albertina ponúka okrem trvalej expozície klasického a moderného umenia a jednej z najväčších a nejcenejších grafických zbierok na svete aj krátkodobé expozície. V marci to bude výstava venovaná tristému výročiu kniežactva Lichtenstein.

 


1-dňový zájazd.


Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.


Celková cena nezahŕňa

Za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

 

Vstupy, cestovné poistenie.


Poznámka

Zmena programu vyhradená.


Doprava

Autokar.

Program zájazdu

1. deň

Odchod z Bratislavy o 08:00 hod. Po príchode do Viedne okružná autokarová prehliadka historického centra Viedne, ktorú ukončíme pre palácom Albertina. Albertina je zároveň múzeum umenia. Návštevníci môžu obdivovať kultúru bývania a reprezentačnú kultúru habsburského obdobia. Múzeum a galéria Albertina v sebe zasa skrývajú poklady najväčšej trvalej expozície klasického i moderného umenia a jednu z najväčších a najcennejších grafických zbierok na svete, ktorú založil v r. 1776 vojvoda Albert Sasko-Tešínsky, manžel Márie Kristíny. Okrem tejto trvalej expozície sa v múzeu konajú i krátkodobé expozície, ktoré každoročne pritiahnu tisícky milovníkov umenia. Rok 2019 je pre kniežactvo Liechtenstein veľmi dôležitý. V r. 1719 cisár Karol VI., otec Márie Terézie, povýšil grófstvo vo Vadúze na kniežactvo. Tristé výročie si pripomenie galéria Albertina, kde kniežacia rodina žila až do roku 1938. Návštevníci budú môcť obdivovať diela svetoznámej biedermeierovskej zbierky, ako aj Rubensovu Venušu či vzácne plastiky.
Po prehliadke výstavy individuálne voľno, s možnosťou návštevy ďalších pamätihodností (Opera, Hofburg). Návrat na Slovensko vo večerných hodinách.

1

Albertina

Albertina, Rakúsko

História

Albertina je galéria umenia založená v roku 1768 vo Viedni vojvodom Albertom Saským a jeho ženou Máriou Kristínou (rakúskou arcivojvodkyňou, štvrtou dcérou cisárovnej Márie Terézie), je jednou z najväčších svetových zbierok grafiky. Zbierky galérie tvorí cca 50 tisíc kresieb, leptov a akvarelov a viac ako 1,5 milióna rytín. V roku 1919 budova galérie i jej zbierky prešli z majetku Habsburgovcov do vlastníctva Rakúskej republiky aj verejnosti dostupná dodnes.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Rakúsko

Rakúsko, má vysoké alpské štíty, lyžiarské strediská, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá na poznávanie. Preto je Rakúsko ideálnou voľbou na dovolenku počas celého roka. Rakúsko, južný sused Slovenskej republiky, má vysoké alpské štíty, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá, ktoré sú ideálne na dovolenku. Pod pojmom Rakúsko si veľa ľudí predstaví alpskú krajinu s prekrásnymi historickými mestami ako Viedeň alebo Salzburg a ľudí hovoriacich nemecky, záhradkárom sa vybavia previsnuté tirolské muškáty a ľuďom milujúcim históriu fakt, že až do roku 1918 vládli rakúsky Habsburgovci aj na Slovensku. 

Hlavné mesto: Viedeň
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands