Zažite Silvester plný poznávania (1.časť)

CK SATUR - 25.06.2019

Oslavy vítania nového roku sa líšia krajinu od krajiny, kontinent od kontinentu. Pripravili sme si pre vás prehľad, čo môžete zažiť počas Silvestra v Afrike, či Karibiku. Pretože ak chcete stráviť posledné dni roku 2019 poznávaním podľa svojich predstáv, prišiel váš čas - vyberajte si z najširšej ponuky poznávacích zájazdov už teraz.

Nespútaná, divoká a plná dobrodružstiev, taká je Afrika

Ak chcete Silvester prežiť naozaj netradične, vyberte si africký kontinent. Či už to bude dovolenka na severe v Maroku, alebo Kapskom meste na juhu, spoznáte odlišnú kultúru a s ňou aj oslavy príchodu nového roku 2020.

Keňa: To pravé safari s TOP sprievodcom

Slony, žirafy, zebry a levy v ich prirodzenom prostredí. Nie nepíšeme o rozprávke Madagaskar, ale o autentických zážitkoch, ktoré si odnesiete zo safari v národných parkoch Keni. Ak ste si napríklad mysleli, že zvieratám vládne lev, tak v Národnom parku Amboseli narazíte na iného vládcu - majestátny africký slon sa okolo vás bude prechádzať a vám bude hneď jasné, kto je pánom kenskej prírody. Okrem parku na úpätí hory Kilimandžáro spoznáte Národne parky Tsavo – West a East a ich obyvateľov. Týmito safari zážitkami vás bude sprevádzať jeden z našich TOP sprievodcov Juraj Kordík, ktorý sa postará o to, že váš Silvester v safari lodge bude nezabudnuteľný.

Národný park amboseli v keniNárodný park Amboseli pod horou Kilimandžáro - výhľady, na ktoré nezabudnete sú tu zaručené. Foto: depositphotos.com


Prečítajte si: 5 dôvodov prečo boookovať Silvester už teraz


Egypt: Spojenie plavby s poznávaním

Egypt, to nie sú len pyramídy, Egypt to nie je len oddych pri mori... Egypt je totiž na poznávanie spojené s oddychom ako stvorený. A práve kombináciu príjemnej klímy a pobytu na 5* lodi, ktorá sa stane vaším prechodným domovom a transferom si klienti veľmi obľúbili, preto sme sa rozhodli zaradiť do ponuky aj silvestrovský termín. Chrámy Luxoru a Karnaku, Údolie kráľov, mestá Edfu a Asuán – to je len zopár zastávok, na ktoré sa môžete tešiť počas silvestrovskej plavby po Níle.

Výletna loď na rieke níl v egypteOslavy príchodu Nového roka môžete prežiť aj na palube výletnej lode na rieke Níl. Foto: archív CK SATUR

Maroko: Farebné a voňavé vítanie roku 2020

Maroko je mixom – mixom Afriky a orientu, mixom farieb a vôní. Počas 8-dňového poznávacieho zájazdu spoznáte tie najdôležitejšie miesta. Len samotný Marakéš by svojimi zastávkami vystačil na celotýždňové spoznávanie. Vy si k tomu pridáte „filmovú“ Casablancu, zelené mesto Raba, či kráľovský Fez so svetoznámymi garbiarňami. Prvé dni roku 2019 môžete stráviť aj sledovaním východu slnka v marockej púšti a prechádzkou kaňonom Todra.

Trh jemma len fna v marockom marakéšiMiesto, kde to ožíva najmä v noci - trh Jemma el Fna v marockom marakéši navštívite tiež. Foto: depositphotos.com

Kapské mesto: Najkrajší ohňostroj v Afrike

Zmes rôznych kultúr, náboženstiev, vôní, prírodných scenérií, histórie a pamiatok. Mesto pod Stolovou horou bude dokonalou scenériou pre ten najkrajší ohňostroj v Afrike. Pripíjať si pritom môžete miestnym vínom, ktorým sú známe oblasti Paarl, Stellenbosch a Franschoek. Chýbať nebude ani neodmysliteľná súčasť poznávacieho zájazdu v tomto meste, výlet za veľrybami.

Kapské mesto a stolová horaMnožstvo zážitkov sľubuje Silvester strávený v hlavnom meste Juhoafrickej republiky. Foto: depositphotos.com

Zanzibar: Ostrovný raj v Afrike

Zažiť Silvester v tomto africkom raji sa naozaj oplatí. Nielen, že si môžete vychutnať oddych na plážach exotického ostrova, ale spoznáte aj dokonalý mix prírody, histórie a miestnych zvykov. Posledný západ slnka v roku 2019 prežijete na zanzibarskej pláži, k tomu ochutnáte miestne špeciality, a potom sa už rozbehnete spoznávať ostrov. Mestečko Stone Town, rodisko Freddieho Mercuryho, Národný park Jozani, ktorý je domovom pre opičky guarézy červené, ale aj Prison Island s o niečo temnejšou minulosťou. V dobrej nálade vás udržia Masajovia tancujúci na pláži, ale aj ovocné miešané drinky, ktoré chutia o niečo ovocnejšie ako u nás.

Pláž v zanzibareOddych na pláži okrení poznávanie nových miest a nezabudnuteľná oslava Silvestra. Foto: depositphotos.com


Zľavové kupóny až do výšky 1050 EUR nájdete TU.


Temperamentný, vášnivý a pohodový Karibik

Dokonalá kombinácia oddychu pri mori s poznávaním, to sú poznávacie zájazdy v oblasti Karibiku a štátov Južnej Ameriky. Okrem zaujímavých miest a exotických pláží spoznáte aj večne usmiatych miestnych, o to viac v čas osláv príchodu nového roku 2019.

Kolumbia: Turistami neprebádaná a o to krajšia

Novinkou v ponuke silvestrovských poznávačiek je juhoamerická Kolumbia. Nový rok privítate v hlavnom meste Bogota, kde spoznáte miestne chute a tradície na trhu Paloquemao. Hlavné mesto je dnes modernou metropolou kde sa mrakodrapy stretajú s  historickou časťou mesta La candelaria. Kolumbia = káva, známa po celom svete a vy budete mať nielen ju možnosť ochutnať, ale spoznať aj proces jej siatia, mletia i balenia na kávovoých plantážach Hacienda Coloma. Poznávanie zakončíte typicke pre oblasť Karibiku, na nádherných plážach s krištáľovo čistou vodou.

Hlavné mesto kolumbie bogotaHlavnné meste Kolumbie, Bogora, miesto kde sa stretávajú tradície s moderným spôsobom života. Foto: depositphotos.com

Kuba & Mexiko: To NAJ čo Karibik ponúka

Dve krajiny počas jedného zájazdu, dve miesta, ktoré sú na bucket liste mnohých cestovateľov. Vyberte si z Karibuku to najlepšie, čo ponúka. Silvester strávite v Havane, hlavnom meste Kuby, kde vás čakajú bujaré oslavy, tanec, ako aj jazda na amerických veteránoch. Prvá dni roku strávite poznávaním ostrova, kde sa akoby čas zastavil. Romantický Trinidad s farebnými uličkami, ako aj pláže Varadera vystrieda mexický Cancun. Tak schválne, ktorá pláž je krajšia – mexická, či tá na Kube?

Tancujúci miestni na promenade havanyNekonečná fiesta, aj také sú oslavy Silvestra na Kube. Foto: depositphotos.com

Po prehliadke koloniálneho mestečka Mérida, navštívite jednu z najznámejších mayských pamiatok Chichen Itzá, archeologické nálezisko odhaľuje znalosti úroveň znalosti Mayov a o deň neskôr aj Uxmal – mayské mesto, ktoré ukrýva viaceré monumenty.

Panama: Spoznajte krajinu kontrastov  

Hľadáte pobyt pri mori s all inclusive službami, doplnený o poznávanie? Panamská metropola vás očarí čistotou a bezpečnosťou, no najmä kontrastom medzi koloniálnymi časťami starého mesta a modernými mrakodrapmi finančného centra. Najväčšou pýchou krajiny je Panamský prieplav, ktorým ročne prepláva 14 000 lodí. Okrem architektonických a historických zaujímavostí, vás Panama privíta aj Národnom parku Soberania, s dažďovým pralesom a Indiánmi. Silvester už oslávite v oddychovom tempe na niektorej z pláží s drinkom podľa vlastného výberu.

Palmy na pláži v panamePoznávanie nových miest vystrieda oddych na pláži a oslava príchodu nového roka s drinkom v ruke. Foto: depositphotos.com

Predaj najširšej ponuky poznávacích zájazdov počas Silvestra je už spustený a skúsení cestovatelia vyberajú už teraz. Ak vás láka skôr Európa, blízky či vzdialený východ, čoskoro si môžete prečítať viac aj o týchto destináciach.

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR