Testujeme za vás: Aký je Hotel Eagles Palace?

05.08.2016

Ouranopolis v preklade znamená Nebeské mesto a je poslednou zastávkou pred vstupom do unikátneho mníšskeho štátu Athos (Agios Oros) na polostrove Chalkidiki. Mestečko s jeho jedinečnou atmosférou kombinuje byzantské umenie pravoslávnej cirkvi a moderného letoviska, veď kde inde by ste si v supermarkete kúpili kadidlo spolu s výborným gréckym jogurtom? :)

Na jeho začiatku (cca 3km od samotného centra) stojí hotel Eagles Palace. Od samotného vzniku v roku 1973 ho vlastní rodina Tounivoukas a od jeho založenia sa tu vystriedalo už množstvo svetoznámych hostí.

Prvý dojem

Hotel má nadčasovú architektúru, s prvkami pravoslávnych kláštorov a jemného minimalizmu. Aj keď prvý pohľad zvonku sa môže zdať, že hotel je tmavší, vnútrajšok nás prijemne prekvapil presvetlenými izbami a veselou farebnosťou.

výhľad z okna sea view suity

Servis pri check in bol rýchly. Do izby nás odprevadila consierge p. Olga, ktorá nám cestou vysvetlila základné reálie hotela, ako sa dostať na pláž, kedy sú raňajky, večere a kde nájdeme reštaurácie.

Izba

Naša izba bola Junior suite s výhľadom na more, dvomi kúpeľňami (jedna s panoramatických výhľadom na more a to priamo z vírivky), veľkou posteľou a veľmi pohodlným matracom, veľmi príjemná posteľná bielizeň je z damaskovej bavlny. Hotelová kozmetika gréckej značky Arivita je z 98 percent prírodná a bez parabénov. V hoteli je aj predajňa tejto kozmetiky. Oceňujem espresso kávovar značky Nespresso s pripravenými kapsulami, a fľašou vody ako pozornosť. Minibar bol tiež veľmi dobre zásobený.

SATUR EAGLES PALACE JUNIOR SUITE

Pláž

Nádherná piesočnatá pláž so zlatistým jemným pieskom, miestami pri vstupe do vody jemný prílivový štrk. Vždy je dostatok voľných ležadiel (majú ich dvakrát toľko ako hostí). Pri vstupe na pláž je beach boy, ktorý nám dal plážový uterák a rozprestrel slnečník. Vychytávkou sú malé pevné vankúšiky pod hlavu, ktoré nám priniesli na ležadlo. No a už len ležať a kochať sa výhľadom.

Raňajky

Podávajú sa v hlavnej reštaurácii na prízemí hotela. Tá je klimatizovaná, ale môžete využiť aj vonkajšiu terasu s výhľadom na more. Showcooking s palacinkami alebo omeletami. Stánok s čerstvým pečivom nás dostal – veľký výber domácich chlebov, výborný bol s orechmi, chapati a rôzne sezamové rožteky. na výber bol aj pult s čerstvou zeleninou a ovocím, niekoľko druhov rýb (údené alebo losos), šunka, mortadela, výber syrov, vajíčka, pečená slanina, párky, šišky a výborné grécke pity (plnené koláče napr. s fetou a špenátom). Určite odporúčam ochutnať miestnu špecialitu Bougatsa – je to sladké teplé štrúdľové cesto plnené jemným vanilkovým krémom a posypané škoricou.

SATUR EAGLES PALACE BUFETOVY STOL

Večere

Ak si doplatíte večeru, môžete ju mať v hlavnej reštaurácii formou bufetu. Nájdete tu veľký výber šalátov, rybu, kuracie mäso, hovädzie osobuco, pasta corner (my sme mali s omáčku z plodov mora) a na záver večera sladká bodka – výborný citrónový cheesecake.

Hotelový program: určite si treba pozrieť na webe ponuku, ktorú majú pripravenú pre svojich hostí. Môžete si vybrať výletov, kulinárske zážitky alebo aktivity zdarma. Mne sa páčila najviac ranná jóga, varenie so šéfkuchárom, testovanie produktov Arivita.

SATUR EAGLES PALACE WASHI RESTAURANT

Niečo na záver: Aj keď v hoteli bolo veľa rodín s deťmi, celkovo tu panovala pokojná atmosféra.

Value for Money: rozhodne áno. Hotel si za svoje služby účtuje férovú cenu.

Autor: Elena Guštafíková

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR