Teleráno na cestách navštívi Spojené arabské emiráty!

CK SATUR - 15.11.2018

Jesenná edícia projektu Teleráno na cestách sa nesie v znamení luxusných zážitkov. Po honosnom cárskom Petrohrade a luxusnej plavbe výletnou loďou po Stredomorí, čaká na Adrianu návšteva prvého ultra all inclusive hotela v emiráte Abú Dhabí. Najväčší emirát vystrieda emirát najzelenší, navštívi aj Ras Al Khaimah a v programe nechýba ani najznámejší z emirátov - Dubaj.

Abú Dhabí – emirát plný umenia, zábavy aj športu

Málokto vie, že hlavným mestom siedmich rozprávkovo bohatých Spojených arabských emirátov je práve najväčší z nich, Abú Dhabí. Takmer jeden a pol miliónové mesto patrí k najbohatším na planéte, ťaží sa tu 92 % všetkej ropy, pochádzajúcej zo SAE a pod zemou preteká desatina celosvetových zásob. 

„Výstavnou skriňou“ emirátu Abú Dhabí je umelo vytvorený ostrov Saadiyat, v arabčine „ostrov šťastia“. Vychytená časť s deviatimi kilometrami bielych pláží postupne napĺňa svoj zámer, stať sa najprestížnejším kultúrno-umeleckým centrom celého blízkeho východu. Popri luxusných rezidenciách a hotelových rezortoch najvyššej kvality, si na ostrove Saadiyat nájde svoju adresu i niekoľko múzeí.  A práve Adriana sa s kameramanom vyberie do toho najznámejšieho z nich – Louvre Abu Dhabi. Múzeum vystavuje 620 artefaktov a exponátov rôzneho obdobia, od starého Egypta až po 20. storočie. Nachádza sa tu aktuálne najdrahší obraz sveta s názvom Salvator Mundi od Leonarda da Vinci múzeum ho vydražilo v aukcii za 450 miliónov dolárov.

Umeleckým dielom, ktoré pri návšteve Abú Dhabí nesmiete vynechať je mešita šejka Zayeda. Rozkladá sa na ploche 22 412 metrov štvorcových a zmestí sa do nej 40-tisíc návštevníkov a veriacich.

Interier mesity sejka zayeda v abu dhabi
Až 1078 stĺpov sa nachádza vo Veľkej mešite šejak Zayeda. FOTO: shutterstock.com

Otestuje hotel, ktorý ma oficiálne len pár dní

Presne mesiac prebehol od oficiálneho otvorenia 5-hviezdičkového hotela Rixos Saadiyat Island v Abú Dhabí. Luxusný hotel je zároveň prvým hotelom v emiráte, ktorý ponúka služby ultra all inclusive. Výnimočná je už len samotná poloha hotela - na ostrove Saadiyat, v chránenej prírodnej oblasti. Na ranné či večerné prechádzky poslúžia zelené oázy - rozľahlé otvorené priestranstvá s množstvom rastlín a vodných nádrží. Niektoré z luxusne vybavených apartmánov ponúkajú priamy vstup do bazéna a pre väčšiu intimitu náročnejších klientov má hotel pripravené aj samostatné vily. Vybrané lahôdky sa od rána do večera servírujú v hlavnej reštaurácii Turquoise a okrem nej aj v ďalších šiestich tematických reštauráciách à la carte: talianskej, orientálnej, ázijskej či špeciálne zameranej na ryby a plody mora.

Najzelenší a najznámejší

Po luxusných zážitkoch v hlavnom meste Emirátov, sa štáb Telerána na cestách presunie do emirátu známeho po celom svete svojimi „NAJ“. Dubaj plný atrakcií, exkluzívnych vyhliadok, zábavných parkov privíta Adrianu a kameramana na známej Jumeirah beach a navštívia aj prístav Dubai Marina. Nahliadne pre vás, aj do ďalšieho hotel, ktorý nájdete aj u nás v ponuke – Rixos Premium Dubai 5*.

Známa pláž jumeirah beach v dubajiHotel sa nachádza na jednej z najznámejších adries v Dubaji - Jumeirah beach residence. FOTO: archív CK SATUR

Tretím v poradí bude emirát Ras Al Khaimah, ktorý je známy najmä pre krásnu prírodu. Tiahne sa ním pohorie Jebel Jais a práve z neho vedie údolím zipline, ktorej dĺžka je 2830 m čo predstavuje dĺžku 28 futbalových ihrísk. Na tejto „lanovke“ môžete dosiahnuť rýchlosť až 120 km za hodinu a užívať si pohľad na okolitú krajinu.

VIDEO: Tak čo myslíte, vyskúša Adriana aj tento adrenalínový zážitok?

Pri návšteve najzelenšieho z Emirátov bude ubytovaná v  hoteli Rixos Bab Al Bahr 5*, kroý je obľúbený medzi rodinami s deťmi pre bohaté animačné aktivity, vlastný aquapark a polohu v pokojnešom prostredí umelo vybudovaného ostrova Al Marjan, no stále na dosah atrakcií či už v centre strediska (Vodný park Iceland, nákupné centrum Manar Mall), alebo v neďalekom Dubaji.


Prečítajte si aj: 10 noviniek Spojených arabckých emirátov


Hotel rixos bab al bahr v ras al khaimahHotelový komplex so zaujímaou architektúrou, ktorá pripomína pyramídy. FOTO: archív CK SATUR

Na štáb Telerána na cestách čaká aj tento krát záplava zážitkov. Preto nezabudnite počas najbližších dní sledovať  instagramové  účty satur_travel a adriana_polakova, ako aj na náš Facebook. Tešiť sa môžete aj na vstup do Telerána a následne zaujímavé reportáže

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR