Srdcová záležitosť: One & Only

CK SATUR - 12.10.2018

Nemusí to byť konkrétne miesto, raj, to je predovšetkým pocit. Srdcová záležitosť. Veď keď je nám niekde dobre pri srdci, povieme, že sa tam cítime ako v raji. Paradise isn‘t just a place, it‘s a feeling - na pocity a zážitky srdca vsadila aj medzinárodná hotelová spoločnosť One & Only. Ich dovolenkové rezorty zhmotňujú  luxus v atraktívnych exotických destináciách. Tak im vyjdime v ústrety - ponúkame dve ochutnávky priamo z rajských záhrad ich hotelových rezortov.

Dubaj

One & Only Royal Mirage *****

Čakajte hojnosť a opulentný, ale na výsosť elegantný prepych, hotelový rezort One & Only Royal Mirage ***** vzdáva poctu starej arabskej architektúre. Spletité oblúky balkónov a terás, baňaté strešné kupoly, veže a vežičky, svieže nádvoria, ktorými pofukuje jemný vánok, pestrofarebné kvetinové koberce, šíriace okolo seba omamnú vôňu, bronzové sochy beduínov, mozaikou vyložené chodby, ručne maľované stropy...

Hotel one&only royal mirage v dubajiKráľovský zázrak One & Only Royal Mirage je rozprávkovou oázou pohodlia a komfortu. FOTO: archív CK SATUR

Priamo na najexkluzívnejšej pláži v Dubaji, slávnej Jumeirah Beach s neopakovateľným výhľadom na zátoku Palmového ostrova. Priamo z ležadla pri bazéne sa možno nadchýnať skupinkou blýskajúcich sa oceľovomodrých mrakodrapov - veď nie nadarmo sa Dubaju hovorí aj Manhattan na pláži. K prepychovému mobiliáru izieb patrí vyrezávaný drevený nábytok či bohato vyšívané tkaniny, všetko zladené do nádherných farebných odtieňov. Každá izba je tá najlepšia a najkrajšia, z každej je ten najlepší a najkrajší výhľad, hoci, čo sa týka servisu, jednoznačne vyhrávajú hostia zo zlatých Gold Club Rooms: tí si užívajú prednostný privátny check-in v separátnom salóniku, oddelenú miestnosť, v ktorej sa podávajú raňajky, či každodenné pozvanie na tea & drink o piatej popoludní.

Osem prvotriednych reštaurácií dopĺňa päť barov, rovnako v štýle first class. Reštaurácii Olives sa potešia vyznávači ľahkej stredomorskej cuisine, do plážového The Beach bar & Grill s výhľadom na more láka vôňa grilovaných morských plodov, exotická indo-európska reštaurácia Nina môže byť skvelá voľba pre intímnu večeru, v reštaurácii Tagine ochutnáte pravé Maroko a v tej s lákavým názvom Celebrities vám ponúknu všehochuť medzinárodnej kuchyne, avšak so šarmantným francúzskym akcentom. Páči sa drink pred, alebo po večeri? Či skôr pred aj po večeri? Tak či onak, hlavne nezmeškajte západ slnka - sunset coctail sa zvyčajne podáva medzi šiestou a ôsmou hodinou večer a či si svoj drink vychutnáte v ležérnom plážovom bare, alebo zapadnete do vyšívaných vankúšov strešného baru The Rooftop Terrace, je len vecou vašej voľby, vkusu a momentálnych chutí. Podľahnúť ďalším hotelovým lákadlám znamená vyskúšať i welness centrum One & Only Spa s autentickým tureckým hammamom, saunami a množstvom relaxačných procedúr.

Zopár užitočných informácií o Dubaji:

Let z Bratislavy/Viedne do Dubaja netrvá viac ako 6 hodín. Medzinárodné letisko v Dubaji je od hotela One & Only Royal Mirage vzdialené iba 25 km. Do aquaparku alebo centra mesta premáva z hotela shuttle bus, všetky hlavné atrakcie sú dostihnuteľné do 20 minút jazdy. Okrem taxíkov za prijateľné ceny vyskúšajte jazdu plne klimatizovaným dubajským metrom, väčšina jeho trás vedie po viaduktoch (teda nad úrovňou zeme), v cene jazdného tak zároveň máte veľkolepú sight seeing tour mestom.

Maldivy

One & Only Reethi Rah *****

Keď sa pred kýmkoľvek na svete zmienite o Maldivách, každý s obdivom zareaguje: „Paradise!“ Áno, Maldivy sú pre turistov raj na zemi. Najmä tamojšia koncepcia hotelov „jeden ostrov = jeden rezort“ je jedinečná. Keď pred viac než desiatimi rokmi hotelový rezort One & Only Reethi Rah ***** otvoril svoje brány, zdvihol priečku luxusu na Maldivách tak vysoko, že ostatné hotely mali čo robiť, aby obstáli v konkurencii.

Hotel one&only reethirah na maldiváchSnívate o dokonalej exotike? Maldivy vám tento sen splnia. FOTO: archív CK SATUR

Reethi Rah hotel navrhol celebritný francúzsko-belgický architekt Jean- Michel Gathy, ktorý sa podpísal pod najfascinujúcejšie interiéry sveta, vrátane rokokového paláca Aman v Benátkach, kde mal pred pár rokmi svadbu najsexi starý mládenec Hollywoodu George Clooney. Ale ani Reethi Rah nemá núdzu o prominentných hostí, päťhviezdičkovú hotelovú pohostinnosť si už vychutnali David Beckham, Tom Cruise či Gordon Ramsay, všetko hostia The Grand Sunset Residence, najluxusnejšieho vilového apartmánu s privátnou plážou, bazénom a kinom pod hviezdnou nočnou oblohou.

Hostia majú na výber dva typy ubytovania: plážové alebo vodné vilky. Tie druhé, plávajúce na vode, sú združené do niekoľkých prstencov, naprojektovaných tak šikovne, že hosťom poskytujú maximálne súkromie, ale v prijateľnej vzdialenosti od hotelových reštaurácií, barov a iných atrakcií. Drevo, prírodný kameň, elegantný nábytok, vane zapustené do podlahy, chladivé tkaniny a hojdacie siete pre popoludňajší šlofík lákajú ku sladkému ničnerobeniu. Ale komu by sa chcelo spať, keď môže snívať s otvorenými očami? Kto chce leňošiť, nech relaxuje na mäkkých pohovkách, kobercoch, bambusových váľandách, kto túži po troške pohybu, nech nasadne na bicykel (je súčasťou každej vilky) a urobí si prehliadku ostrova, kto to má rád kvapku dobrodružnejšie, ten zasa uprednostní tradičnú rybársku lodičku dhoni a doplaví sa s ňou k fascinujúcim koralovým útesom alebo bude pod vodou vyzerať morské korytnačky. V privátnom duchu „for your eyes only“ si páry môžu objednať ajurvédske masáže alebo si v skupinke zacvičiť jogu pri úsvite či západe slnka.

Šnorchľovanie v nádhernom čistom Indickom oceáne je takmer povinné, rybárčenie nebolo nikdy také zábavné a šanca, že sa naučíte potápať vysoká, v hoteli dokonca funguje potápačské centrum špeciálne pre deti. Mimochodom, o deti sa v Reethi Rah perfektne postarajú animátori z miestneho detského klubu. Ponuka reštaurácií pozýva na gurmánsku cestu okolo sveta s mnohými lákavými zástavkami. Tapasake pre ochutnávku japonskej kuchyne, Reethi Restaurant pre fusion ázijských, francúzskych a talianskych chutí, Fanditha pre milovníkov korenistých arabských jedál, Chef›s Garden pre vyznávačov ľahkých zdravých pokrmov z čerstvých surovín. A kto chce vyskúšať naozaj všetko, môže si nechať prestrieť v súkromí svojej vily alebo sa priplaviť loďkou na piknik na opustený piesočnatý výbežok uprostred oceánu.

Zopár užitočných informácií o Maldivách:

Maldivy pozostávajú z 1 192 ostrovov, z nich je obývaných cca dvesto. Hotel One & Only Reethi Rah sa nachádza na severnom atole Kaafu, ktorý sa skladá zo 107 ostrovov. Medzinárodné letisko v hlavnom meste Male je od hotela vzdialené približne 35 km, na transfer z letiska do hotela slúži loď. Zaujímavosťou je, že hotelový rezort One & Only Reethi Rah má vlastnú časovú zónu, v porovnaní s Male o hodinu vpred - aby si hostia mohli vychutnať západ slnka v čase prijateľnejšom pre večerný koktail.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR