Sicília - aktívna dovolenka s kitom, windsurfingom a paddleboardom

CK SATUR - 29.05.2019

Po úspešnom minuloročnom debute windsurf športovej akadémie pokračujeme s kurzami aj tento rok, no rozšírili sme ich aj o kiting. V spolupráci s Board Academy, odborným garantom kurzov a Fakultou telesnej výchovy a športu. Nielen vaše deti ale aj vy si budete môcť tento rok zasurfovať na talianskej Sicílii.

Začnime od začiatku - pre koho sú kurzy určené?

V spolupráci s Board Academy, odborným garantom windsurfingových kurzov a Fakultou telesnej výchovy a šport sme pre deti a dospelých pripravili kurzy, ktoré môžu absolvovať deti vo veku od 7 rokov (windsurfing), 11 rokov (kiting) a všetci dospelí, ktorí milujú vodu, zábavu a chcú sa naučiť základy (začiatočníci) kitingu, windsurfingu  a paddleboardingu a/alebo zdokonaliť svoju jazdeckú zdatnosť (mierne pokročilí). Kurzy sa budú realizovať v termínoch od 30.6 až do 8.9. na plážach hotela Sikania Resort and Spa****+ na Sicílii.

Príprava na pláži v sikanii na sicíliiWindsurfing na pláži hotela Sikanie ste mohli zažiť už minulý rok. Foto: archív CK SATUR


Prečítajte si aj:

7 dôvodov prečo je windsurfing ideálny šport práve pre vás


Vybrať si môžete spomedzi 4 typov windsurf kurzov:

3-hodinový základný kurz školy windsurfingu pre začiatočníkov (Level 1)

Tento balík je vhodný pre tých, ktorí majú deň nabitý rôznymi aktivitami a windsurfing bude jednou z mnohých aktivít počas dovolenky. Naučíte sa vytiahnuť plachtu z vody, odštartovať, obrat proti vetru. Okrem toho sa oboznámite so základnými informáciami o vetre, windsurfovej výstroji a bezpečnosti na vode.

6-hodinový rozšírený kurz školy windsurfingu pre začiatočníkov (Level 1 a 2)

Tento balík je vhodný pre tých, ktorí sa chcú venovať windsurfingu intenzívnejšie, ale majú počas dovolenky aj iné aktivity. Naučíte sa vytiahnuť plachtu z vody, odštartovať, jazdiť v správnom postoji, obrat proti vetru a po vetre, stúpať proti vetru, správny postoj v danej situácii, plážový štart, základné pravidlá sebazáchrany. Okrem toho sa oboznámite s rozšírenými informáciami o vetre, windsurfovej výstroji a bezpečnosti na vode.

Pre skúsenejších:

3-hodinový skrátený kurz školy windsurfingu pre pokročilých (Level 3 a 4)

Tento balík je vhodný pre tých, ktorí majú deň nabitý rôznymi aktivitami a windsurfing bude jednou z mnohých aktivít počas dovolenky, no zároveň už skúsenosti majú. Naučíte sa ďalšie techniky jazdy windsurfingu, ďalšie varianty obratov proti vetru a po vetre /helitack, halza, duckjibe, pushtack, backwind jibe/, efektívne využívať vietor, kontrolu sily v plachte, jazdu s trapézom, jazdu v sklze, základný skok, obrat proti vetru a po vetre v sklze na funboarde, vodný štart.

6-hodinový rozšírený kurz školy windsurfingu pre pokročilých (Level 3 a 4)

Tento balík je vhodný pre tých, ktorí sa chcú venovať windsurfingu intenzívnejšie, ale majú počas dovolenky aj iné aktivity. Naučíte sa ďalšie techniky jazdy windsurfingu, ďalšie varianty obratov proti vetru a po vetre (helitack, halza, duckjibe, pushtack, backwind jibe), efektívne využívať vietor, kontrolu sily v plachte, jazdu s trapézom, jazdu v sklze, základný skok, obrat proti vetru a po vetre v sklze na funboarde, vodný štart.

Cena kurzov windsurfingu

1 hodina

45 €

3 hodiny

125 €

6 hodín

220 €

 

Ak vám už windsurf nestačí...

Novinkou pre tento rok je kiting alebo kiteboarding. Tento pomerne nový doskový šport je pozoruhodný využitím sily vetra prenášanej na jazdca a dosku prostredníctvom draka.

Paddleboarding s boardacademyOkrem windsurfingu a kiting si môžete vyskúšať aj paddleboard. Foto: archív CK SATUR

Vybrať si môžete spomedzi 4 typov kiting kurzov

6-hodinový základný kurz kitingu pre začiatočníkov

Tento typ kurzu je určený pre začiatočníkov a jeho cieľom je samostatná jazda s kitom na doske. Počs kurzu sa naučíte využiť v praxi teóriu veterného okna, bezpečnosti pri cvičení s kitom, rozkladanie a skladanie kitu a baru, práca s cvičným kitom, práca s nafukovacím 4- šnúrovým kitom, bodydragging, ovládanie kitu jednou rukou, štart kitu z vody, polohovanie kitu, štartovací manéver s kitom, nasadenie dosky na nohy, štart na doske.

2-hodinový čiastočný základný kurz kitingu

Rýchlokurz pre začiatočníkov, ktorého cieľom jesamostatná práca so 4-šnúrovým kitom na vode. Počas 2 hodín sa naučíte:teória veterného okna, bezpečnosť pri cvičení s kitom, rozkladanie a skladanie kitu a baru, práca s cvičným kitom, práca s nafukovacím 4-šnúrovým kitom, ovládanie kitu jednou rukou, štart kitu z vody, polohovanie kitu.

 

Pre skúsenejších:

6-hodinový kurz pre mierne pokročilých

Ak už ovládate základnú jazdu na doske tam aj naspäť, môžete svoje schopnosti zdokonaľovať. Počas 6-hodinového kurzu pre mierne pokročilých si spolu s inštruktorom upevníte správne návyky pri štarte na doske, štarte draka z vody a naučíte sa obrat proti vetru a s vetrom, stúpanie, selfrescue či prvé skoky.

2-hodinový čiastočný kurz pre mierne pokročilých 

Upevnenie správnych návykov pri štarte na doske, štarte draka z vody, obrat proti vetru a stúpanie – toto všetko sa naučíte počas „rýchlokurzu“ pre mierne pokročilých. Po absolvovaní kurzu si môžete predĺžiť lekcie po 2 hodinových blokoch, alebo si len požičať výstroj a pokračovať v zdokonaľovaní jazdy samostatne.

Cena kurzov kitesurfingu

1 hodina

58 €

2 hodiny

115 €

6 hodín

315 €

Cena pri mixe kurzov kajak - kite - windsurfing

1 hodina

125 €

Skúsení inštruktori

Kurzy sú vedené zábavnou formou skúsenými inštruktormi, ktorí sú absolventi predmetu windsurfing na FTVŠ UK. Okrem odborných znalostí majú aj skúsenosti s trénovaním detí.

Matej Šmida

Vášnivý športovec so špeciálnym vzťahom k vode a snehu. Matej je doktorand na FTVŠ a reprezentant vo veslovaní a paddleboardingu. Ak sa práve nehýbe v prírode, radí klientom ohľadne windsurfingu, kitingu, snowboardingu, paddleboardingu a lyží. Okrem iného je aktuálne najlepší paddleboardista na Slovensku, víťaz Stredoeurópskeho pohára a kopy ďalších pretekov.

Zobraziť profil

Inštruktor windsurfingu matej šmida

 

Juraj Bisaha

Milovník všetkých druhov športov, ktorý miluje adrenalín a rád sa púšťa do nových dobrodružstiev. Hoci je Juraj vyštudovaný stavebný inžinier, windsurf mu natoľko prirástol k srdcu, že sa rozhodol venovať mu naplno a prispôsobil tomu celý svoj životný štýl. Okrem toho je Juraj aktívny lyžiar, snowboardista a basketbalista a aktuálne pracuje ako vedúci v Corner Board Shop, kde ochotne a rád každému poradí s výberom výstroja správneho windsurfistu.

Zobraziť profil

Inštruktor windsurfingu juraj bisaha

 

Kurzy športovej akadémie sú pripravené ako pre deti, tak pre dospelých. Jediné, čo si potrebujete zabaliť na svoju letnú dovolenku navyše je chuť naučiť sa niečo nové a zabaviť sa športom. Dovolenka na Sicílii je tak prísľubom naozaj aktívnej letnej dovolenky v krásnom prostredí ostrova na juhu Talianska. Už si len vybrať svoj termín.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR