Otestovali sme druhé najlepšie aerolinky sveta - Qatar Airways

05.09.2016

Každý rok sa zostavuje rebríček s najlepšími leteckými spoločnosťami sveta. Prieskum, založený na spokojnosti cestujúcich, zohľadňuje hodnotenie približne 20 miliónov zákazníkov zo 104 krajín. Tento rok patrilo prvenstvo spoločnosti Emirates, na druhom mieste skončili Qatar Airways. My sme otestovali ich oceňovaný business class.

S Qatar Airways sme cestovali na dvoch trasách. Tou prvou bola trasa Viedeň - Doha, na ktorej sme leteli v Boeingu 787 Dreamliner. Druhá trasa viedla z Dohy do Bangkoku v Airbuse 380.

Prvé dojmy

Pre zákazníkov business aj economy bola vo Viedni spoločná brána. Ako business klienti sme však nastupovali prví. Lietadlo Boeing 787 má business kabínu uloženú pri prednom vstupe do lietadla, čiže sme videli nastupovať všetkých cestujúcich. :) Túto časť nám ale spríjemnili pohárom francúzskeho šampanského.

qatar airlines, test, aerolinie

Rozdielne to funguje pri Airbuse 380, ktorý má business časť na hornej palube úplne oddelenú od triedy economy. Do kabíny sa nastupuje z vlastného poschodia a vystupuje sa prednostne pred klientmi economy.

Sedadlá a priestor na nohy

Sedacie boxy sú usporiadané takto: pri okne sa nachádzajú jednomiestne boxy, v strede kabíny sú dvojmiestne. Dve sedadlá sú navzájom oddelené stenou, ktorú môžete mať zatiahnutú, ak chcete súkromie, alebo vytiahnutú, ak chcete spoločnosť. Samotné sedadlo je polohovateľné až do tzv. posteľovej polohy. V prípade, že je sedadlo v kreslovej polohe, nohy si môžete vyložiť na čalúnený výčnelok. Veľmi pohodlné je to najmä pri sledovaní filmov.

qatar airlines, test, aerolinie

Servis na palube

Svetlo v kabíne je stlmené a aj letušky sa vám prihovárajú stíšeným hlasom. Hneď po nabratí letovej hladiny si od vás letuška vezme objednávku na jedlo na palube (ak sa ich podáva viac, tak na všetky). Jedálny i nápojový lístok nájdete priložený v boxe. Ja som vyskúšala údeného lososa, grilovaný hovädzí steak a ako dezert čerstvé ovocie.

qatar airlines, jedlo, test, aerolinie

Počas celého letu sú k dispozícii nápoje. Ponuka alkoholu je naozaj široká, vybrať si môžete Campari, Bacardi, Belvedere, Bombay Saphire, Chivas 12, Glenfiddich 15, Jack Daniels, Martini extra dry, Camus XO, Bailleys, Cointreau a Kahlua. Z piva je k dispozícii Corona Extra, Guinness, Heineken. Vínna karta pozostáva väčšinou z austrálskych, chilských a talianskych vín. Za pozornosť stoja aj miešané koktejly ako napríklad Dry Martini, Pink Gin, Champagne Coctail.

qatar airlines, jedlo, test, aerolinie

Zábava na palube

Oryx One je zábavný portál, cez ktorý môžete sledovať polohu lietadla, čas do príletu alebo sa pozrieť von cez kamery nainštalované na plášti lietadla. Na výber je veľké množstvo filmov, vrátane najnovších kino premiér, obľúbených seriálov či hudby. Veľmi dobrý je tiež herný portál, kde sme podľahli Backgamonu. Za poplatok sa môžete pripojiť na wifi.

qatar airlines, test, aerolinie

Toaletné potreby

Taštička značky Armani obsahuje štuple do uší, teplé ponožky, škrabošku na spanie, miniatúru voňavky Armani Sí, zubnú kefku a mini zubnú pastu. Na toaletách sú k dispozícii voňavé dispenzory, hydratačná voda na tvár v spreji, mlieko na ruky značky Hermes a náhradné zubné pasty a kefky.

Celkové hodnotenie

K servisu, čistote či strave nie je čo dodať. Spoločnosti Qatar Airways dávame všetkých päť hviezdičiek a potvrdzujeme, že ich business class patrí jednoznačne k tým najlepším na svete.

Autor: Elena Guštafíková

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR