Letná edícia Telerána na cestách je za nami

CK SATUR - 30.07.2018

V januári sme odštartovali druhý ročník projektu Teleráno na cestách, tentokrát netradične – poznávaním. Adriana pre vás otestovala program piatich poznávacích zájazdov na Zanzibare, v Indii a na Srí Lanke, v Izraeli a na Islande. No mnohí ste už nevedeli dočkať letnej edície a testovania dovolenkových destinácii. Za necelé tri mesiace navštívila Adriana deväť destinácii, do ktorých sa môžete vybrať na dovolenku. Otestovala pre vás hotely, absolvovala prípadné fakultatívne výlety, odpovedala na vaše otázky na Facebooku a na záver ste si mohli pozrieť reportáže, ktoré všetky zážitky zhrnuli.

Malorka: Delfinárium, ktoré očarí nielen deti

Letnú edíciu sme odštartovali už v máji na najväčšom z Baleárskych ostrovov – na Malorke a titul TOP zážitku z Malorky získala delfínia šou. Marineland v blízkosti Puerto Portals  očarí najmenších, ale aj dospelých. Najskôr sa môžu deti vyjašiť vo vodnom parku a následne si pozrieť predstavenia delfínov a tučniakov. Na záver samozrejme nechýba možnosť sa pofotiť. Počas pobytu na Malorke otestovala Adriana tri hotely, pričom každý iný. Pokojnejší Castel Royal ****+, hotel Flamboyan Caribe **** priamo no párty promenáde neďaleko hlavného mesta a exkluzívny ME Mallorca *****.

Ak chcete mať prehľad, čo všetko zažila Adriana na Malorke, pozrite si reportáže z Telerána:

Turecko: Ultra all inclusive služby

Čím očarí dovolenkárov Turecko? Jednoznačne úrovňou poskytovaných služieb all inclusive (AI), alebo aj ultra all inclusive (UAI). Také ako v Turecku nenájdete azda nikde na svete. Súčasťou ultra all inclusive nie je len „základ“ v podobe raňajok, obedov a večerí, ale aj snacky doobeda a poobede, podávané často priamo pri bazéne. Samozrejmosťou je nealko, káva, čaje, koláče a zmrzlina, ako aj alkohol vo vybraných baroch aj počas celého dňa. Zároveň sa nemusíte starať o lehátka, slnečníky či osušky, tých je k dispozícii dostatok a zdarma.

Reportáž z hotela Adalya Elite Lara 5*

Reportáž z hotelov Kaya Palazzo Golf Resort 5* a Seashell Resort & Spa 4*

Kefalónia & Zakyntos: Tie najkrajšie pláže

Vychádzajúc zo štatistík najviac vás očarila práve táto dvojica gréckych ostrovov, ktoré Adriana navštívila v júni. Prečo? Nájdete tu pláže, ktoré sa umiestňujú na popredných priečkach rebríčkov najkrajších pláží v Európe, ako aj na svete. Tak ktorá je krajšia? Bájna Navagio Beach so stroskotaným vrakom lode na Zakyntose, alebo pláž Myrtos s priezračnou vodou na Kefalónii.  Pre štáb Telerána na cestách bolo skvelým zážitkom aj zaplávať si v Modrých jaskyniach. Z hotelov Adriana navštívili najskôr našu novinku na Kefalónii – hotel Ionian Sea ****, kde ešte počas prázdnin nájdete aj naše dve animátorky. Na Zakyntose to bol hotel Sentido Alexandra Beach*****, ktorý prešiel rekonštrukciou a Apartmánový dom Christina*** s rodinnou atmosférou domáceho Andreasa.

Aká je dovolenka na Kefalónii? Dozviete sa v reportáži:

Najkrajšie pláže a dovolenka na Zakyntose:

Sardínia: Karibik Stredomoria

Existujú miesta, ktoré sa spájajú s farbami, tak ako Grécko je bielo modré, so Sardíniou sa spája práve smaragdovo zelená. A odtieňov zelenej tu nájdete hneď niekoľko – či už na plážach Costa Smeralda, ktoré sú tu široké s pozvoľným vstupom do mora, alebo vo vnútrozemí, kde môžete navštíviť tradičné dedinky. Zaujímavosťou je, že na Sardínii je zakázané stavať vyššie moderné budovy, a tak aj hotelové komplexy tvoria súbory nižších budov tradičnej architektúry. Ďalším spoločným znakom hotelov ktoré Adriana počas projektu Teleráno na cestách navštívila, je, že ide  rezorte vhodné pre rodiny s deťmi.

Otestované hotely:

Baia dei Pini ****+

Eden Village Li Cipulatti ****+

Club Hotel Marina Beach ****+

A stihli si pozrieť  aj exkluzívny hotel Le Palme ***** neďaleko známeho mesta Porto Cervo.

 

Maroko: Divoké pláže a poznávanie

Okrem Kefalónie, je tohtoročnou novinkou medzi letnými destináciami marocká Saidia. Letná dovolenka s nádychom orientu na vás čaká v testovanom hoteli Mélia Saidia Beach *****, v ktorom Adriana strávili štyri dni. Okrem hotela pre vás otestovala aj fakultatívny výlet, ktorý má punc skutočnej poznávačky – výlet do kráľovského mesta Fez s návštevou historickej mediny a svetoznámych garbiarní.

Reportáž zo Saidie

Reportáž z výletu do kráľovského mesta Fez

Severný Cyprus: Tá najobľúbenejšia destinácia

Destinácia, ktorú netreba zvlášť predstavovať. Severný Cyprus si tento rok pre nových, ale aj svojich verných dovolenkárov pripravil päťhviezičkovú novinku v podobe hotelového komplexu Limak Cyprus *****. Ak chcete zažiť ultra all inclusive dovolenku, počas ktorej sa o deti postará početný tím animátorov, a vy sa budete musieť postarať len o to, aby ste mali plavky a opaľovací krém pri sebe, areál hotela vám to umožní. Okrem piesočných pláží s pozvoľným vstupom do mora, bazénov a á la carte reštaurácii, tu nájdete aj  vybudovaný aquapark a priestory pre deti. Samotná Adriana si už minulý rok obľúbila hotel Kaya Artemis *****, a preto sa tento rok do neho rada na pár dní vrátila.

Každý z hotelov sa vám predstaví v samostatnej reportáži:

 

Sicília: Aktívna dovolenka a skvelé jedlo

Na najväčšom talianskom ostrove sme tento rok pripravili pre klientov novinku. Našu športovú akadémiu sme rozšírili a kurzy windsurfingu. Dvaja inštruktori naučia záujemcovy spomedzi klientov v hoteli Sikania Resort & Spa ****+ ako sa postaviť na dosku, ako ju ovládať a nechať sa unášať na vlnách. Tréniny na suchu i vo vode si vyskúšala aj Adriana, ako jej to išlo si môžete pozrieť reportážach. Tí, ktorí chcú Sicíliu a jej krásy spoznať, sa môžu vybrať do hotela Fontane Biance ****, ktorý má ideálnu polohu pre rôzne výlety - do Syrakúz, na Etnu a mnohé ďalšie miesta.

Aktívna dovolenka, či už vďaka windsurfingu, alebo poznávaniu na vás čaká na Sicílii:

Päť poznávacích zájazdov a deväť letných dovolenkových destinácií to je sumár Telerána na cestách pre prvých sedem mesiacov roka 2018. August bude pre Teleráno na cestách prázdninový a na jeseň sa môžete tešiť na ďalšie zaujímavé miesta na cestách za poznávaním.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR