Letecká spoločnosť Turkish Airlines predstavila svoje bezpečnostné pokyny

CK SATUR - 02.06.2020

Turkish Airlines obnovuje svoje vnútroštátne lety od 1. júna. Obmedzený počet letov bude prevádzkovať z Istanbulu do Ankary, Izmiru, Antalye a Trabzonu. Obnovenie medzinárodných letov predpokladajú 10. júna.

Zároveň vlajkový dopravca Turecka oznámil súbor usmernení, ktoré sa budú dodržiavať pri bezpečnej a hygienickej leteckej doprave.

 Bezpečnostné opatrenia turkish airlines

V rámci opatrení môžu cestujúci vykonať bezkontaktné odbavenie na pultoch a stánkoch leteckej spoločnosti. Cestujúci budú pozvaní na boarding v malých skupinách a bude uskutočnený bezdotykový nástup na palubu. Posádka vykoná kontrolu teploty.

Lietadlo po každom lete vydezinfikuje špecializovaný tím. Samozrejmosťou je zabudovaný HEPA filter, ktorý zabezpečí filtráciu vzduchu v lietadle.

Na všetkých letoch spoločnosti Turkish Airlines bude vymenovaný odborník na hygienu. Na palube lietadla je povolený iba obmedzený počet osobných vecí. Počas letu bude poskytnutá cestujúcim hygienická súprava vrátane rúška a dezinfekčného prostriedku. Letový servis bude iba na jedno použitie. Proces vystúpenia z lietadla bude riadiť palubný sprievodca.

Ďalšími vydanými bezpečnostnými opatreniami sú online check-in, rúško počas letu a udržiavanie fyzickej vzdialenosti 1,5 metra.

Zdroj: turkishairlines.com

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR