Kam za najlepšou lyžovačkou počas jarných prázdnin?

CK SATUR - 13.01.2022

Užite si jarné prázdninové dobrodružstvo na lyžovačke na Slovensku, Taliansku či v Rakúsku v atraktívnom horskom prostredí, kde o zážitky nie je núdza, pričom vo vybraných hoteloch vás budú sprevádzať aj naši animátori.

Hory pokryté bielym snehom, perfektné svahy a skvelá lyžovačka predstavujú nádherný svet športu a oddychu. Vybrať si môžete horské hotely s kvalitnými službami, ktoré ponúkajú nielen športové aktivity, ale aj zábavu či relax. Podľa jednotlivých krajov sú tohoročné jarné prázdniny od 19. februára až do 13. marca. Takže hurááá, určite je na čo sa tešiť už teraz! 

Rakúsko

Panorama Turracher Höhe****

Turracher Höhe je príjemné horské lyžiarske stredisko nachádzajúce sa v Nockbergoch, kde lanovky a zjazdovky siahajú až do výšky 2.200 m.n.n., čím tak garantuje dostatok snehu. Sprístupnených je 14 moderných, pohodlných lanoviek a vlekov, a až 42 kilometrov rozmanitých lyžiarskych svahov s rôznymi stupňami náročnosti.

Hotel Panorama Turracher Höhe 4* má skvelú polohu priamo na svahu, s výhľadom na pohorie, či jazero. Hotel ponúka výbornú gastronómiu, kde si pochutnáte na chutnej korutánskej kuchyni. Nájdete tu i panoramatický bazén so šmykľavkou, vírivku, fitnes centrum, herňu a k dispozícii je aj lyžiareň. Po aktívnej lyžovačke môžete oddychovať vo wellness centre, vo fínskej alebo bylinkovej saune, infra kabíne alebo v parnom kúpeli.

NÁŠ TIP

V čase jarných prázdnin (27.02. – 06.03.) môžu deti zažiť množstvo športového a zábavného programu s animátormi Planet Fun a pritom sa naučiť aj lyžovať so skúseným slovenským inštruktorom.

Panorama Hotel Turracher Höhe ****
Stredisko Turracher Höhe. Foto: CK SATUR

Valamar Obertauern****

Hotel Valamar Obertauern 4* sa nachádza v pokojnej lokalite lyžiarskeho strediska Obertauern, kde je dostupné 100 km zjazdoviek všetkých druhov náročnosti a ponúka 26 vlekov a lanoviek, lyžiarsku školu, nočné lyžovanie, snowpark, freeride zóna a skibus.

Tento komfortný hotel ponúka polpenziu s regionálnou kuchyňou a germánskymi špecialitami medzinárodnej kuchyne. Nájdete tu fitnes a wellness centrum s bio saunou, fínskou saunou, parným kúpeľom, infrasaunou, lyžiareň, detský kútik s hotelovým animačným programom, kino-kútik, videohry.

Hotel Valamar Obertauern. Foto: CK SATUR

Podmienky pre vstup do Rakúska

Pre vstup do Rakúska platí: 2G+ (očkovaní alebo prekonaní + test). Vstup zo Slovenska do Rakúska bez povinnej karantény je možný:

 • pre osoby zaočkované posilňovacou dávkou,
 • pre osoby po prekonaní (spravidla s negatívnym PCR testom do 72 hodín  od odobratia vzorky)
 • a pre inač zaočkované osoby* (s negatívnym PCR testom do 72 hodín od odobratia vzorky)
 • deti do dovŕšenia 12 roku veku môžu cestovať bez testu/bez očkovania. (Pre maloletých vo veku 12 a viac rokov platia rovnaké pravidlá ako pre dospelých, t. j. ak majú dve očkovania alebo prekonali COVID-19, môžu vstúpiť do krajiny s testom PCR. Alternatívne môžu školopovinné deti a mládež vo veku 12-15 rokov (narodení  1. septembra 2006 a mladší) cestovať do Rakúska s tzv. prázdninovým ninja pasom alebo preukázaním sa príslušnými testami a intervalmi testovania. Nemusia byť teda zaočkovaní, musia mať však pri vstupe do Rakúska negatívny test a počas pobytu sa musia nechať v priebehu 5 dní minimálne trikrát otestovať, z toho musia byť prinajmenšom dva z testov PCR testy.)

Taliansko

Regina E Fassa***

Až 1200 km zjazdoviek sa môže pochváliť vynikajúce lyžiarske stredisko Dolomiti Superski v Taliansku, ktoré je vhodné aj pre pobyty rodín s deťmi. V tejto oblasti ponúkame hotel Regina E Fassa 3*+, ktorý sa nachádza vo výške 1370 m uprostred údolia Val di Fassa a len pár kilometrov od lyžiarskych vlekov Campitello di Fassa, Canazei a Pozza di Fassa, ku ktorým sa pohodlne dostanete hotelovým ski busom. Po lyžovačke hotel ponúka oddych v relaxačnej zóne a hudobno-tanečnú večernú zábavu.

NÁŠ TIP

V čase jarných prázdnin od 19.02. do 12.03. tu budú slovenskí animátori Planet Fun, ktorí okrem lyžovania s deťmi majú pripravené aj množstvo športového programu cez karneval na lyžiach, lyžiarsky okruh ako aj rôzne zimné zábavné a dobrodružné aktivity na snehu a so snehom.

Hotel Regina e Fassa- Lyžiari
Hotel Regina e Fassa. Foto: CK SATUR

Podmienky pre vstup do Talianska

 • od 10. januára 2022 platí: pre ubytovanie v hoteloch, cestovanie diaľkovou dopravou a MHD, pre vstupy do lyžiarskych areálov a pre ďalšie aktivity sa vyžaduje Super Green Pass, ktorý preukáže očkovanie resp. prekonanie ochorenia COVID19
 • od 1. februára 2022 sa skracuje platnosť Green Passu na 6 mesiacov (z 9 mesiacov)
 • od 1. januára 2022 vstupuje do platnosti zákon, ktorý zavádza povinné poistenie lyžiarov za občiansko-právnu zodpovednosť za škody alebo zranenia spôsobené tretím osobám (výnimkou sú bežkári)

Sprísnenie podmienok vstupu od 16. decembra 2021 do 31. januára 2022 (všetci cestujúci prichádzajúci z členských krajín EÚ (vrátane SR), zaočkovaní a uzdravení (potrebné predložiť COVID preukaz), ktorí prekonali COVID-19 v posledných 6 mesiacoch, sa musia preukázať negatívnym antigénovým testom nie starším 24 hodín alebo PCR testom nie starším 48 hodín, vyplniť a odoslať digitálny elektronický formulár.

Slovensko

Gothal Rezort****

Horský komplex Gothal sa nachádza v krásnom prostredí pri obci Liptovská Osada, 12 km od Donovalov a 16 km od Ružomberka v lesnom prostredí pod mohutným masívom Prašivej v Nízkych Tatrách.

Rezort Gothal vás očarí malebnými chalúpkami, majestátnou kolibou a príjemnými penziónmi v obklopení lesa ako aj jedinečný areál Vodného sveta, ktorý ponúka všetko, čo k dokonalej dovolenke potrebujete – plavecký, relaxačný a detský bazén, detský kútik, aquabar, ako aj viaceré možnosti na zábavu (stolný futbal, bowling, fitnes, lezecká stena, golfový trenažér). Pričom vstup do bazénov Vodného sveta máte v cene pobytu. Nechýbajú ani tradičné wellness služby, masáže, sauny a skrášľovacie procedúry.

Ubytovať sa môžete v útulných izbách Gothal Penzión 4* alebo v Gothal Chalupách 4*. Raňajky a večere v rámci polpenzie sú podávané bufetovou formou v najväčšej kolibe na Liptove, ktorá ponúka výbornú slovenskú kuchyňu.

NÁŠ TIP

V čase jesenných prázdnin je výhodu pobyt pre 2 deti do 12 rokov úplne zdarma. 

Rezort Gothal Chalupy ****
Gothal rezort. Foto: CK SATUR

Demänová Rezort

Demänová Rezort sa nachádza priamo v obci Demänová pri vstupe do Demänovskej doliny, ktorá je najznámejšia a najkrajšia dolina Nízkych Tatier a zároveň len 15 min jazdy od lyžiarskeho strediska Jasná. Ponúka jedinečné ubytovanie pre rodiny a väčšie skupiny v ekologickom rezorte, ktorý zapôsobí na všetky vaše zmysly dokonalou harmóniou.

Luxusný rodinný rezort ponúka stravovanie formou polpenzie, ubytovanie a relax pre celé rodiny a väčšie i menšie skupiny. V areáli sa nachádza reštaurácia, wellness a fitnes centrum, detské veľké ihrisko, pekáreň, obchod, nabíjacie stanice pre elektromobily, Funcenter (3D bludisko, lezecká stena, trampolíny).

NÁŠ TIP

Priamo v areáli sa nachádza SKI centrum - 2 vleky, detská lyžiarska škôlka, snowtubing. V cene pobytu je aj vstup do wellness centra na 1,5 hod. počas sezóny prevádzky, vstup do Fun Center zóny, počas sezóny prevádzky 2 hod. lístok do strediska Ski centrum Demänová.

Demänová rezort
Rezort Demänová. Foto: CK SATUR

Grand Jasná****

Hotel Grand Jasná 4* je situovaný priamo v centre oblasti Jasná na severnej strane Chopku, v nadmorskej výške 1100 m n. m. 

V hoteli Grand Jasná sa nachádza príjemné butikové wellness centrum situované aj do exteriéru, čím sa tak znásobuje zážitok relaxu priamo v prírode. Príjemne oddýchnuť si môžete vo vnútornom bazéne s masážnymi tryskami, v saunovom svete alebo v relaxačnej miestnosti. Dobrodružný zážitok čaká priamo vonku v podobe ochladzujúceho jazierka.

NÁŠ TIP

Výhodou hotela je jeho poloha, lebo v jeho tesnej blízkosti sa nachádzajú lanovky až na Chopok. 

Exteriér, Hotel Grand, Jasná
Hotel Grand Jasná pod Chopkom. Foto: CK SATUR

Akvamarín****

Hotel Akvamarín 4* v srdci akvaparku v Bešeňovej poteší nielen malých, ale vďaka príjemnému wellness aj dospelých, kde si môžete užiť dokonalý relax. Hotel má privátny vonkajší bazén s termálnou vodou a nádherné výhľady na okolitú scenériu. Hotel Akvamarín vyrástol v duchu známeho kameňa akvamarín, ktorý prináša lásku, šťastie, zdravie a pocity spokojnosti i harmónie. Vodný park Bešeňová je areál plný zábavy i relaxu s množstvom atrakcií počas celého roka. Unikátnosťou Bešeňovej je geotermálna voda, ktorá vyviera z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5 °C a pozitívne vplýva na telo aj dušu.

Hotel ponúka ubytovanie v apartmánoch alebo v štúdiách, ktoré sú vybavené kuchynským kútom s jedálenským stolom, rozkladacím gaučom a balkónom alebo terasou, ako aj stravovanie formou polpenzie. Zároveň svojím prístupom a službami dbá aj na rôzne typy stravy (vegetariánska, bezlepková, bezlaktózová, detské menu).

NÁŠ TIP

V čase jarných prázdnin si môžete užiť nielen zimné radovánky na snehu, ale aj vo vode, pričom tu máte neobmedzený vstup do vodného parku. Lyžiarske stredisko Jasná je vzdialené cca 30 km.

Hotel Akvamarín, Bešeňová
Akvamarín hotel. Foto: CK SATUR

Podmienky pre ubytovanie a lyžovanie na Slovensku

Hotely a krátkodobé ubytovania môžu fungovať od 19. januára 2022 v dvoch režimoch: 

 • v režime OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní) môžu fungovať hotely v súvislosti s výkonom práce, s cieľom návštevy zdravotníckeho zariadenia alebo pre osoby na lyžiarskych výcvikoch a kurzoch v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu. Žiakom postačí antigénový samotest vykonaný za prítomnosti zamestnanca školy povereného riaditeľom.
 • v režime OP+ môžu hotely fungovať pre všetkých, ktorí spĺňajú kritériá OP+
 • lanovky a vleky budú môcť fungovať v režime OTP 
 • konzumácia v reštaurácii je povolené v režime OP s obmedzenými otváracími hodinami od 5.00 do 22.00 h. 

 

Nenechajte si ujsť jarné prázdniny plné zábavy, dobrodružstva a športových aktivít v krásnom horskom prostredí, kde aj naši animátormi vám naservírujú atraktívny program. V prípade nepriaznivej covid situácie, si bezplatne môžete zmeniť termín až do 21 dní pred nástupom, alebo vám CK SATUR vráti peniaze. 

Aktuálne informácie o vstupe do uvedených krajín a návrate na Slovensko nájdete v covid mape. 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR