Kam za bezpečnou dovolenkou v exotike?

CK SATUR - 08.03.2021

Snívate o oddychu na pláži, za pokojného šumu mora a v príjemných teplotách typických pre letné mesiace? Nesnívajte, splňte si sen o bezpečnej dovolenke v exotike aj v roku 2021. Vybrali sme pre vás krajiny, kde môžete vypnúť na chvíľu od každodenných povinností, čo je v tomto náročnom období doslova nevyhnutnosťou.

Maldivy - najlepšie potápanie, unikátne pláže a výnimočný oddych

Dovolenka na Maldivách je najmä o oddychu – nie len počas medových týždňov, ale aj s rodinou či priateľmi. Kniha v ruke, uterák na pláži a drink v ruke pod kokosovou palmou. Toto je typický pohľad dotváraný miestami až gýčovým počasím. Nezabudnite si kvalitný opaľovací krém, avšak nič viac už potrebovať nebudete. A ak milujete vodné športy, budú Maldivy pre vás rajom. V prvom rade je to potápačský raj, keďže Maldivy sú doslova obrastené koralovými útesmi. Šnorchlovaním môžete stráviť dlhé hodiny, avšak tam to zďaleka nekončí – vodné skútre, parasailing, vodné lyže, wakeboarding a mnoho ďalšieho.

TOP 5 pre Maldivy

 • Biele piesočné pláže s dostatkom súkromia a tyrkysové more
 • Možný aj priamy let z Viedne
 • Ideálna destinácia na zásnuby, či svadobnú cestu
 • Vodné športy
 • Výrazne nižšie ceny oproti minulým sezónam

 Pláž maldivy
Biela pláž a tyrkysové more, to sú základné esencie dovolenky v exotike. Foto: depositphotos.com

Kedy vycestovať na Maldivy?

Maldivy majú ideálnu klímu po celý rok – priemerná denná teplota sa pohybuje od 27°C do 29°C a miestami máte pocit, že aj more je rovnako teplé. Zasahujú ich monzúnové dažde, ktoré delia ročné obdobia na dve – obdobie sucha a obdobie dažďov. Avšak podľa domácich aj obdobie dažďov znamená, že môže pršať iba hodinu za deň, ale môže pršať aj niekoľko dní v rade. Obdobie sucha, ktoré je ideálne na návštevu Maldív, je od decembra do apríla. Maldivy je však možné navštíviť aj od júla do novembra, kedy môže sem-tam cez deň spŕchnuť.

Podmienky pre vycestovanie na Maldivy

Maldivy sa turistom otvorili už 15. júla. Od 10. septembra platí, že:

 • každý cestujúci sa musí pri vstupe do krajiny preukázať negatívnym testom na COVID-19, nie starším ako 96 hodín v anglickom jazyku. Povinnosť testovať sa majú všetci cestujúci na Maldivy s výnimkou detí do 1 roku
 • každý cestujúci si musí najskôr 24 hodín pred odchodom do destinácie vyplniť prehlásenie o zdravotnom stave formou online registrácie na tomto linku: https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create. Do tohto linku je potrebné nahrať fotografiu (pokojne odfotenú mobilom, no bez rušivých elementov a červených očí) a výsledok testu. Je to online formulár, ktorý po vyplnení vygeneruje kontrolný QR kód (odporúčame ho mať vytlačený so sebou a tiež v elektronickej podobe v mobile). Tento kód musí byť platný ešte v čase lokálneho príletu na Maldivy, inak sa musí vyplniť opakovane. Formulár sa vypĺňa aj pri spiatočnom lete, tu však už nenahrávate výsledok testu.

Turistom sú udeľované bezplatné 30-dňové víza pri vstupe do krajiny rovnako ako to bolo pred vypuknutím pandémie, musia však predložiť rezerváciu ubytovania. Pri odchode z Maldív sa môžu turisti otestovať v prípade, že výsledky takého testu sú vyžadované pri návrate do ich cieľovej destinácie.

Pred odletom na Maldivy je možné uzavrieť si tzv. Allied Inbound Maldives Covid19 Insurance plan poistenie pre prípad COVID19 a karantény na Maldivách. Poistenie si uzatvára cestujúci individuálne na stránke www.allied.mv. Poistenie sa dá uzatvoriť v dvoch cenových reláciách:

 • Allied Inbound 35 USD (karanténne náklady do výšky 75 USD/deň, presun do najbližšieho medicínskeho zariadenia do výšky 2.000 USD, liečebné náklady spojené s COVID19 do výšky 75.000 USD)

 • Allied Inbound+ 45 USD (karanténne náklady do výšky 150 USD/deň, presun do najbližšieho medicínskeho zariadenia do výšky 3.000 USD, liečebné náklady spojené s COVID19 do výšky 100.000 USD)

Maldivy patria v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že po návrate sa musíte registrovať na korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 8. deň štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Pre osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 a osoby, ktoré boli zaočkované aj druhou dávkou vakcíny pred viac ako 14 dňami sa pri vstupe na územie SR sa musia preukázať antigénovým testom nie starším ako 48 hodín alebo PCR testom nie starším ako 72 hodín. Musia sa tiež registrovať na korona.gov.sk/ehranica a musia sa podrobiť izolácii, avšak tá im končí negatívnym výsledkom RT-PCR testu, ktorý môže osoba podstúpiť hoci aj okamžite vo vlastnej réžii po vstupe na územie SR. V prípade, že osoba takýto okamžitý test nepodstúpi, prejde bežným režimom registrácie cez formulár ehranica (najskôr na 8. deň test, ak je negatívny, izolácia sa končí. Bez testovania trvá bezpríznaková izolácia 14 dní).


Pre kompletne spracované podmienky pre vstup, sledujte aj našu covid mapu.


 

Dubaj, Spojené arabské emiráty

Teplota nad tridsať stupňov, vôňa Orientu, a zmes najmodernejších výdobytkov a starodávnych tradícií. Krajina, ktorá bola kedysi preslávená ako centrum pirátov a obchodníkov s perlami, sa od 60. rokov priam zázračným spôsobom katapultovala medzi popredné ekonomiky, s dravosťou tigra si vydobyla uznanie a pozornosť celého sveta. Emiráty sú krajinou, kde sa nikto neuspokojí s priemernosťou. Tu nestačí, aby niečo bolo „dosť dobré“, všetko musí byť jednoducho najlepšie. Snaha prekonávať samých seba, prekonávať rekordy, architektonické možnosti či jednoducho prekonávať očakávania, je tu očividná na každom kroku. Najvyšší mrakodrap sveta, najluxusnejší a najvyšší hotel, najväčšie nákupné centrum, naj naj naj. V Spojených arabských emirátoch nájdete prevažne pláže, ktoré patria k luxusným rezortom, no nájdu sa aj verejné pláže. Pláže sú piesočnaté a voda v mori priezračná. Medzi tie najkrajšie pláže v SAE patria: Jumeirah beach, Kite beach, Burj beach, Corniche, Yas Island, Saadiyat beach.

Medzi top atrakcie, ktoré počas dovolenky v SAE nesmiete vynechať, patria najmä vyhliadky – Burj Khalifa, najvyššia veža sveta (828 m) sa nachádza v Dubaji a ponúka nezabudnuteľný výhľad na celý Emirát a okolitú púšť. Rýchlovýťahom sa vyveziete na vyhliadku, ktorá sa nachádza na vo výške 424 m, odkiaľ špeciálnymi ďalekohľadmi môžete pozorovať okolie v rôznych časoch a dokonca i obdobiach. Zo športových atrakcií je unikátnou zipline Jebel Jais v emiráte Ras al Khaimah a adrenalín zdvihnú aj atrakcie zábavných parkov, ktorých je v Dubaji neúrekom, alebo púštne safari

TOP 5 pre SAE

 • Svetoznáme hotelové siete s kvalitnými službami (All inclusive za cenu raňajok)
 • Množstvo atrakcií (vyhliadky, zábava, šport, príroda)
 • Vysoko nastavené bezpečnostné opatrenia
 • Bohaté nákupné možnosti
 • Súkromné hotelové pláže

Let do Dubaja

 • priamy let s Emirates z Viedne alebo z Budapešti
 • prestupový let sa da napr. s Turkish Airlines

Výhody letu s Emirates sú:

 • COVID-19 cover – poistenie pre cestujúcich na všetky triedy
 • Platné na 31 dní od odletu
 • Liečebné náklady spojené s liečbou COVID‑19 v destinácií až do výšky 150 000 EUR
 • Uhradené karantánne náklady v destinácii do výšky 100 EUR/osoba/deň po dobu 14 dní
 • 24-hodinová hot line zdarma

 Burj al arab roof top bazén
Luxus a vysoká kvalita ponýkaných služieb sú hlavnou pýchou emirátov. Foto: archív CK SATUR

Kedy vycestovať do SAE

Klíma v emirátoch sa dá vo všeobecnosti charakterizovať ako horúca a suchá. Leto (apríl – november) prináša teploty nad 30ºC a vo vrcholnom lete (koniec júna – začiatok septembra) nad 40ºC, čo sú už teploty na pobyt prevažne v klimatizovanom interiéri. Najnižšie priemerné teploty v mesiacoch január a február sa pohybujú od 10 do 14°C. More je najteplejšie v júli, auguste a septembri s priemernou teplotou 33ºC.

Podmienky pre vycestovanie do Spojených arabských emirátov

Podmienky sa v jednotlivých emirátoch líšia.

Dubaj

 • Vstup do emirátu je povolený pre osoby, ktoré sa preukážu negatívnym PCR testom (certifikovaný v anglickom jazyku) nie starším ako 72 hodín.
 • Po prílete bude návštevníkom zmeraná teplota a vykonaný aj druhý test (z povinnosti testovania sú vyňaté deti do 12 rokov a cestujúci so stredne ťažkým alebo ťažkým zdravotným postihnutím). Ak jeho výsledok bude pozitívny je potrebné sa 14 dní izolovať v inštitucionálnom zariadení poskytnutom vládou na vlastné náklady.
 • Na registráciu po vstupe do krajiny treba priniesť oficiálny vytlačený certifikát o negatívnom teste na COVID-19 v angličtine alebo arabčine – SMS a digitálne certifikáty nie sú akceptované.
 • Návštevníci musia mať platné zdravotné poistenie.
 • Po prílete na letisko je potrebné vyplniť tlačivo o zdravotnom stave a stiahnuť si povinnú aplikáciu COVID-19 DXB. Tlačivo a informácie o stiahnutí aplikácie budú k dispozícií ako v lietadle, tak i po pristáti pred pasovou kontrolou.

Abú Dhabí 

 • Vstup do emirátu je povolený pre osoby, ktoré sa preukážu negatívnym RT-PCR testom (certifikovaný v anglickom jazyku) nie starším ako 72 hodín. Preukázať sa negatívnym testom je povinnosť už pred odletom v opačnom prípade nebude umožnený check-in. 
 • Po prílete alebo príchode do emirátu Abú Dhabí je povinnosť absolvovať 14-dňovú karanténu,ktorá bude kontrolovaná prostredníctvom monitorovacieho náramku. Náramok bude k dispozícií od príslušných autorít na každom prechode do emirátu Abú Dhabí.
 • Zároveň je povinnosť podrobiť sa na šiesty deň po príchode do emirátu Abú Dhabí RT-PCR testu. Nesplnenie tejto povinnosti podlieha vysokým pokutám.

Ras Al Khaimah

 • Vstup do emirátu je povolený pre osoby, ktoré sa preukážu negatívnym PCR testom (certifikovaný v anglickom jazyku) nie starším ako 72 hodín.
 • Po prílete bude návštevníkom zmeraná teplota a vykonaný aj druhý test, ktorý je pre návštevníkov tohto emirátu do 30. júna 2021 zdarma (z povinnosti testovania sú vyňaté deti do 12 rokov a cestujúci so stredne ťažkým alebo ťažkým zdravotným postihnutím). Ak jeho výsledok bude pozitívny je potrebné sa 14 dní izolovať v inštitucionálnom zariadení poskytnutom vládou na vlastné náklady.

Emiráty patria v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že po návrate sa musíte registrovať na korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 8. deň štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Pre osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 a osoby, ktoré boli zaočkované aj druhou dávkou vakcíny pred viac ako 14 dňami sa pri vstupe na územie SR sa musia preukázať antigénovým testom nie starším ako 48 hodín alebo PCR testom nie starším ako 72 hodín. Musia sa tiež registrovať na korona.gov.sk/ehranica a musia sa podrobiť izolácii, avšak tá im končí negatívnym výsledkom RT-PCR testu, ktorý môže osoba podstúpiť hoci aj okamžite vo vlastnej réžii po vstupe na územie SR. V prípade, že osoba takýto okamžitý test nepodstúpi, prejde bežným režimom registrácie cez formulár ehranica (najskôr na 8. deň test, ak je negatívny, izolácia sa končí. Bez testovania trvá bezpríznaková izolácia 14 dní).

Egypt - bohaté história i podmorský život

Dávny domov faraónov, Egypt je oslňujúca krajina chrámov a hrobiek, ktoré ohromia všetkých turistov. No napriek tomu, nie je všetko len o historických pokladoch. Obrovské púštne oblasti, vynikajúce podmienky na potápanie a slávny Níl. V Egypte je pre každého niečo. Milovníci pláží zamieria na Sinajský polostrov, do Hurghady alebo Marsa Alam, nadšenci archeológie nájdu svoje miesto v Luxore. Dovolenka v Egypte je dokonalým mixom aktivít kombinujúcich kultúru, dobrodružstvo a relax.

Dovolenka v egypte
Obľúbená zimná destinácia Slovákov je späť. Foto: archív CK SATUR

TOP 5 pre Egypt

 • Priamy let z Bratislavy do Hurghady
 • Bohatá a turisticky atraktívna história, teraz bez húfov turistov
 • Hotelové komplex a rezorty s komplexnými ultra/ all inclusive službami
 • Raj pre potápačov a milíovníkov šnorchlovania
 • Golfové ihriská

Kedy vycestovať do Egypta?

Celý Egypt je horúcou krajinou, kde sa prakticky dá dovolenkovať počas celého roka. V letnej sezóne dosahujú teploty aj 40°C a veľmi teplé je aj more. Pre letnú dovolenku pri mori sú najlepšie mesiace jún až september, ktoré sú horúce a slnečné, teplé sú aj noci. Priemerná teplota počas týchto mesiacov sa pohybuje na 35 °C - 40°C. Pokiaľ ale idete spoznávať pamiatky a kultúru, prijateľnejšie budú pre vás termíny od októbra do apríla. Aj v zimných mesioch sa teploty pohybujú v plusových hodnotách teplomera, v priemere tu býva od 25°C - 30°C. Záleží už len na Vás, či uprednostňujete len teplé alebo horúce počasie.  

Podmienky pre vycestovanie do Egypta

 • Od 1. septembra 2020 je podmienkou vstupu do Egypta pre všetkých cestujúcich prichádzajúcich do krajiny povinnosť predložiť negatívny PCR-test, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do 6 rokov a osoby, ktoré tranzitujú v krajine. Odporúčame absolvovať testovanie na Slovensku (test za poplatok 30 USD síce vykonávajú aj na letiskách v Egypte, no s karanténou na hoteli, kým neobdržíte výsledok).
 • V prípade negatívneho výsledku PCR test-u, nie staršieho ako 72 hodín, v tlačenej forme (pre osoby staršie ako 6 r.):
  - musí byť v anglickom jazyku,
  - nesmie byť starší ako 72 hodín od odobratia vzorky,
  - musí obsahovať pečiatku a podpis lekára,
  - mal by obsahovať vodoznak, bar kód alebo medzinárodný čiarový kód (QR kód), ktorý umožní skontrolovať výsledok na oficiálnej webovej stránke laboratória,
  - musí obsahovať jasné a pravdivé informácie o cestujúcom.
 • V prípade, že cestujúci nemá k dispozícii negatívny výsledok v tlačenej forme, je potrebné predložiť oficiálny e-mail z laboratória s negatívnym výsledkom (nesmie byť preposlaný z inej adresy ako z adresy laboratória).
 • Turisti prichádzajúci do častí Južný Sinaj, Červené more, Luxor a Asuán sú oslobedení od platenia vízových poplatkov až do 30. apríla 2021.

Po návrate domov je treba predložiť negatívny test na COVID-19 nie starší ako 96 hodín, alebo sa registrovať na korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 8. deň test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Pre osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 a osoby, ktoré boli zaočkované aj druhou dávkou vakcíny pred viac ako 14 dňami sa pri vstupe na územie SR sa musia preukázať antigénovým testom nie starším ako 48 hodín alebo PCR testom nie starším ako 72 hodín. Musia sa tiež registrovať na korona.gov.sk/ehranica a musia sa podrobiť izolácii, avšak tá im končí negatívnym výsledkom RT-PCR testu, ktorý môže osoba podstúpiť hoci aj okamžite vo vlastnej réžii po vstupe na územie SR. V prípade, že osoba takýto okamžitý test nepodstúpi, prejde bežným režimom registrácie cez formulár ehranica (najskôr na 8. deň test, ak je negatívny, izolácia sa končí. Bez testovania trvá bezpríznaková izolácia 14 dní).

Dominikánska republika - najkrajšie pláže Karibiku

Dominikánska republika patrí k obľúbeným exotickým destináciám karibskej oblasti. Vyhľadávaná je hlavne pre nádherné piesočné pláže lemované palmami, ktoré sa tiahnu pozdĺž 300 km z celkového pobrežia. Azda najvyhľadávanejšou destináciou na dovolenku v Dominikánskej republiky je letovisko Punta Cana, ktoré ponúka zmes športových aktivít, relaxu na pláži a je označovaná ako najlepšia golfová oblasť sveta.

Pláž dominikánskej republikyDovolenka v Dominikánskej republike, to sú dokonalé pláže Karibiku. Foto: CK SATUR

Kedy vycestovať do Dominikánskej republiky?

Dominikánska republika má typické tropické počasie so striedaním sucha a dažďov. Dažďové obdobia sú v mesiacoch máj – jún a september – október. Turistická sezóna má dve hlavné obdobia, letné v mesiacoch júl – august a zimné v mesiacoch december – február.

Aktuálne platné podmienky pre vstup do Dominikánskej republiky

 • Pre vycestovanie nie je potrebný negatívny výsledok testovania na COVID-19.
 • Krajina automaticky poisťuje bezplatne všetkých návštevníkov na náklady spojené s prípadným ochorením.
 • Pred vstupom je potrebné vyplniť registračný formulár. 
  • Po dokončení obdrží každý cestujúci unikátny QR kód, ktorý potom stačí ukázať pracovníkom na letisku pri vstupe.
  • Formulár možno vyplniť kedykoľvek, od zakúpenia letenky až do doby, než prejdete migračným oddelením. Letiská v Dominikánskej republike dokonca cestujúcim sprístupnia aj bezplatný internet, a tak v prípade, že by vstupný formulár nestihli vyplniť, môžu tak urobiť bezprostredne po prílete.

Dominikánska republika patrí v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že po návrate sa musíte registrovať korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 8. deň štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Pre osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 a osoby, ktoré boli zaočkované aj druhou dávkou vakcíny pred viac ako 14 dňami sa pri vstupe na územie SR sa musia preukázať antigénovým testom nie starším ako 48 hodín alebo PCR testom nie starším ako 72 hodín. Musia sa tiež registrovať na korona.gov.sk/ehranica a musia sa podrobiť izolácii, avšak tá im končí negatívnym výsledkom RT-PCR testu, ktorý môže osoba podstúpiť hoci aj okamžite vo vlastnej réžii po vstupe na územie SR. V prípade, že osoba takýto okamžitý test nepodstúpi, prejde bežným režimom registrácie cez formulár ehranica (najskôr na 8. deň test, ak je negatívny, izolácia sa končí. Bez testovania trvá bezpríznaková izolácia 14 dní).

Aruba - dokonalé pláže a známe plameniaky

Aruba, ostrov v Karibskom mori je od pobrežia Venezuely vzdialený asi 20 kilometrov, no je autonómnym územím Holandského kráľovstva. Krásne azúrové more okolo ostrova je priezračné a v okolí koralových útesov ponúka paletu jedinečných farieb. Aj podnebie ostrova je príjemné, mierne a vždy slnečné. Najväčšou atrakciou a turistickou devízou dovolenky na Arube sú kilometre dlhých pláží s jemným bielym pieskom, lemované palmami. Nechýbajú elegantné hotely, reštaurácie, kasína, golfové ihriská a turistický servis na vysokej úrovni. Koralové bariéry, útesy a tajomné zákutia sú rajom pre potápanie a šnorchlovanie.

Plameniaky na arube
Aruba je známa aj pre Flamingo beach, ktorú môžete navštíviť počas výletu. Foto: archív CK SATUR

TOP 5 pre Arubu

 • Priamy let z Viedne s leteckou spoločnosťou KLM
 • Dokonalé karibské pláže a tyrkysové more
 • Hotelové rezorty s all inclusive službami
 • Možnosť fakultatívne navštíviť známu Flamingo Beach s plameniakmi
 • Raj aj pre potápačov a milíovníkov šnorchlovania

Kedy vycestovať na Arubu?

Aruba má veľmi dobré klimatické podmienky. Leží v tropickom podnebnom pásme mimo zónu hurikánov. Denné teploty vzduchu sa počas celého roka držia na hodnote okolo 28ºC.  Zrážok je veľmi málo, padne približne 25mm ročne.

Podmienky pre vycestovanie na Arubu

Cestovanie na Arubu je pre Slovákov možné, pričom pre vstup do krajiny platí nasledovné:

 • pri vstupe do krajiny sa vyžaduje negatívny výsledok PCR testu (nie starší ako 72 hodín), ktorý je potrebné vložiť na stránku online ED Card process alebo sa otestovať na letisku pri vstupe do krajiny PCR testom v sume 75 USD, ktorý musí byť predom predplatený cez online ED Card process, klienti testujúci sa pri prílete na Arubu, zostávajú v karanténe v ich vybranom hoteli na izbe, pokiaľ sa nedostaví výsledok testu (cca do 24 hodín), v oboch prípadoch sa testovanie nevyžaduje pre deti do 14 rokov
 • každá osoba pred vstupom na Arubu si musí zakúpiť poistenie, taktiež cez ED Card na online ED Card process v sume 30 USD na osobu staršiu ako 15 rokov, deti do 14 rokov v sume 10 USD, poistenie platí na 180 dní, bližšie informácie na stránke Aruba Visitors Insurance
 • je potrebné mať kompletne vylnené ED Card (online ED Card process), po jeho vylnení a odoslaní vám bude doručený potvrdzujúci e-mail (ED Card si uložte do mobilu, resp. vytlačte, pretože je potrebné sa ED Card preukázať pri check-in na letisku), ED card je nutné vyplniť najskôr 72 hodín a najneskôr 4 hodiny pred odletom

Aruba patrí v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že po návrate sa musíte registrovať na korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 8. deň štátom hradený test na Covid-19. Po negatívnom teste karanténa končí. Deti do 10 rokov nemusia byť otestované. Domáca izolácia je povinná aj pre osoby žijúce s vami v spoločnej domácnosti. Ak vstupujete na Slovensko leteckou dopravou, ste povinní vyplniť  elektronický formulár na vyhľadanie cestujúceho.

Pre osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 a osoby, ktoré boli zaočkované aj druhou dávkou vakcíny pred viac ako 14 dňami sa pri vstupe na územie SR sa musia preukázať antigénovým testom nie starším ako 48 hodín alebo PCR testom nie starším ako 72 hodín. Musia sa tiež registrovať na korona.gov.sk/ehranica a musia sa podrobiť izolácii, avšak tá im končí negatívnym výsledkom RT-PCR testu, ktorý môže osoba podstúpiť hoci aj okamžite vo vlastnej réžii po vstupe na územie SR. V prípade, že osoba takýto okamžitý test nepodstúpi, prejde bežným režimom registrácie cez formulár ehranica (najskôr na 8. deň test, ak je negatívny, izolácia sa končí. Bez testovania trvá bezpríznaková izolácia 14 dní).

Mexiko -  krajina mayských pamiatok, nádherných pláží, hudby, tanca a dobrého jedla

Dovolenka v Mexiku, to sú pláže ako zo sna, mangrovníkové háje a pozostatky pradávnych mocných civilizácií, stále živé tradície, pôvodná kultúra, tanec a hudba, polostrov Yucatán a krásna Mayská riviéra. Toto všetko v kombinácií s prírodnými krásami Kuby, rytmami Salsy, dobrého jedla a čistých vôd Karibiku i Atlantiku.

TOP 5 pre Mexiko

 • ideálna kombinácia oddychu a poznávania
 • dokonalé piesočné pláže a letoviská
 • bohatá a turisticky atraktívna história
 • pohostinní obyvatelia
 • chutná strava

Pláž hotela mayeresNajobľúbenejšm letovisko v Mexiku je Cancún. Foto: pixabay.com  

Kedy vycestovať do Mexika?

Mexiko je celoročná destinácia. V jesenných a zimných mesiacoch sa obdivuje skôr vnúutrozemie, kôli príjemnému miernemu podnebiu a naopak v jarných mesiacoch sa jarných a letných mesiacoch na pobrežie Karibiku. Turistická sezóna pripadá na našu zimu a jar. Tradične trvá približne od novembra do apríla.

Aktuálne podmienky pre vstup do Mexika

 • Pri vstupe na územie Mexika sa aktuálne nevyžaduje preukázať negatívny test na COVID-19 a nevyžaduje sa povinná karanténa
 • Pri cestovaní do Mexika sa odporúča letieť z Európy priamo do mesta Cancún  (pobyt je možný v letoviskách Cancún, Playa del Carmen, Riviera Maya, Yucatan, Los Cabos, Puerto Vallarta, Riviera Nayarit). Vnútroštátna letecká preprava je funkčná. Pozemný tranzit cez jednotlivé regióny sa aktuálne neodporúča.
 • Letecký tranzit cez USA nie je možný.
 • Pri ceste tam aj späť sa odporúča vycestovať štandardnými komerčnými letmi priamo, spoločnosťami KLM a Air France, z Amsterdamu, Paríža. Niektoré spoločnosti vyžadujú doloženie negatívneho testu na COVID-19.
 • Opatrenia v súvislosti s COVID-19 sú v Mexiku prijímané postupne a aj v závislosti od oblasti. Aktuálne hlavné mesto Mexico City s priľahlými oblasťami je zaradené do najvyššieho rizikového stupňa a odporúča sa politika "Zostaň doma".
 • Na letisku v Cancúne je povinnosť nosiť rúško, dodržiavať odstupy, a tiež sa meria teplota. Teplotu vám zmerajú aj pri príchode do hotela, kde vypíšete aj zdravotný dotazník. 

Mexiko patrí v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že po návrate sa musíte registrovať na korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 8. deň štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Pre osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 a osoby, ktoré boli zaočkované aj druhou dávkou vakcíny pred viac ako 14 dňami sa pri vstupe na územie SR sa musia preukázať antigénovým testom nie starším ako 48 hodín alebo PCR testom nie starším ako 72 hodín. Musia sa tiež registrovať na korona.gov.sk/ehranica a musia sa podrobiť izolácii, avšak tá im končí negatívnym výsledkom RT-PCR testu, ktorý môže osoba podstúpiť hoci aj okamžite vo vlastnej réžii po vstupe na územie SR. V prípade, že osoba takýto okamžitý test nepodstúpi, prejde bežným režimom registrácie cez formulár ehranica (najskôr na 8. deň test, ak je negatívny, izolácia sa končí. Bez testovania trvá bezpríznaková izolácia 14 dní).

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR